Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 2, lång - D45 Kort-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Louise Göthfors Göteborg-Majorna OK 00:27:51 11,91
2 Malin Svensson OK Orion 00:28:37 13,84
3 Susanne Andersson OK PAN-Kristianstad 00:29:31 16,11
4 Susanna Edström Härnösands OK 00:30:24 18,33
6 Johanna Asp IFK Göteborg Orientering 00:30:34 18,75
7 Anna Lövgärd OK Alehof 00:30:42 19,09
8 Anna Karin Olm IF Thor 00:31:06 20,09
9 Anna Lundgren Sundsvalls OK 00:31:28 21,02
10 Kerstin Larsson IFK Umeå 00:31:41 21,56
11 Ulrika Rundblad Främmestads IK 00:31:57 22,23
12 Eva Ode Västerås SOK 00:31:59 22,32
13 Anna Zetterberg Västerås SOK 00:32:32 23,70
14 Pernilla Sahlén Västerås SOK 00:34:30 28,65
15 Lotta Haraldsson Motala AIF OL 00:34:31 28,70
17 Anna Nygård Västerås SOK 00:35:21 30,79
18 Charlotte Vikström Sundsvalls OK 00:35:23 30,88
20 Karin Lindell IF Thor 00:35:50 32,01
21 Charlotta Palmgren Sundsvalls OK 00:36:01 32,47
23 Malin Leijon Härlövs IF 00:37:00 34,95
24 Åsa Ekberg Lidköpings VSK 00:37:11 35,41
25 Charlotte Drejmo OK Landehof 00:38:14 38,05
26 Gabriella Melin OK Rodhen 00:38:18 38,22
27 Maria Modig OK PAN-Kristianstad 00:38:46 39,40
28 Sofia Karlsson OK Landehof 00:38:54 39,73
28 Jeannette Aumo Kungälvs OK 00:38:54 39,73
30 Monica Sjöberg OK Branten 00:39:03 40,11
31 Eva Nelking Skåneslättens OL 00:39:25 41,03
33 Ann-Sophie Ohlin OK Tranan 00:40:19 43,30
34 Maria Asp IFK Göteborg Orientering 00:40:22 43,42
37 Malena Ahlström Västerås SOK 00:41:20 45,86
38 Sofia Gustafsson Trollhättans SOK 00:41:35 46,49
39 Annika Bechtel FK Friskus-Varberg 00:41:37 46,57
39 Kerstin Jensen Skåneslättens OL 00:41:37 46,57
41 Mie Östling Kungälvs OK 00:42:18 48,29
42 Jenny Vinblad Lunds OK 00:42:22 48,46
43 Jenny Rönnlund Stöcksjö IS 00:42:29 48,75
47 Pernilla Hedin Tolered-Utby OL-Klubb 00:43:46 51,99
48 Karin Althoff Kungälvs OK 00:44:04 52,74
49 Karin Kullman OK Alehof 00:44:06 52,82
50 Sofia Krafft Länna IF 00:44:11 53,03
51 Anna Rönnborg IK Uven 00:44:34 54,00
52 Karolina Andersson Länna IF 00:44:37 54,13
54 Louise Axelsson FK Göingarna 00:44:50 54,67
57 Helena Blomqvist Markbygdens OK 00:45:04 55,26
57 Malin Johansson FK Friskus-Varberg 00:45:04 55,26
59 Åse Sundin Sjövalla FK 00:45:23 56,06
60 Kati Remes OK Renen 00:45:47 57,06
61 Anna Lindgren Västerås SOK 00:45:52 57,27
63 Åsa Johansson Gudhems IF 00:46:19 58,41
64 Camilla Älvegran Västerås SOK 00:46:20 58,45
66 Sofia Sörqvist Markbygdens OK 00:46:30 58,87
67 Sofia Lindén Selånger SOK 00:46:41 59,33
69 Catarina Larsson Västerås SOK 00:47:14 60,71
71 Birgitta Andersson Främmestads IK 00:47:16 60,80
72 Anna Kårén Sundsvalls OK 00:47:20 60,97
73 Anna Hall Västerås SOK 00:47:44 61,97
74 Anna Björkman OK Orinto 00:47:47 62,10
75 Anna-Karin, Ryberg OK Klyftamo 00:48:12 63,15
76 Fredrika Eriksson Ryda SK 00:48:13 63,19
77 Linda Danielsson Lerums SOK 00:48:23 63,61
80 Lotta Morén Hjärnarps OL 00:49:29 66,38
81 Cathrine Davidson Göteborg-Majorna OK 00:49:34 66,59
82 Cecilia Flakberg IFK Göteborg Orientering 00:49:38 66,76
84 Åsa Sylvan Vänersborgs SK 00:50:19 68,48
85 Anna Karlqvist Tjällmo-Godegårds OK 00:50:24 68,69
87 Yvonne Näslund Skogslöparna 00:50:34 69,11
89 Teres Zachrisson Kungälvs OK 00:52:45 74,60
91 Ylva Timner OK Renen 00:55:00 80,27
92 Tove Eneljung IFK Göteborg Orientering 00:55:23 81,23
93 Ann-Sofie Jemth IF Thor 00:55:34 81,70
94 Pia Hjertström FK Friskus-Varberg 00:56:33 84,17
95 Kajsa Nordin Ulricehamns OK 00:57:47 87,28
96 Anneli Gabrielsson Kungälvs OK 00:58:24 88,83
97 Kerstin Frænell Sundsvalls OK 00:58:39 89,46
98 Karin Rundqvist OK Nackhe 00:59:32 91,68
99 Clary Bernersson OK Enen 01:00:22 93,78
100 Annica Berglund Ulricehamns OK 01:00:31 94,16
101 Sofia Hanson Tolered-Utby OL-Klubb 01:00:52 95,04
101 Ann-Chatrin Holmberg Ulricehamns OK 01:00:52 95,04
103 Carina Eriksson Hjärnarps OL 01:01:24 96,38
104 Susann Skovbjerg Frölunda OL 01:04:03 103,06
105 Marie-Louise Larsson Lerums SOK 01:04:15 103,56
106 Sabina Mårtensson IK Trenne Ullared 01:04:22 103,85
109 Malin Häggström Andrarums IF 01:15:14 131,21
111 Camilla Widmark Umeå OK 01:29:19 166,67
112 Gunilla Glimtén OK Löftan 01:34:12 178,97
Eva Nilsson Kungälvs OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF