O-Ringen Kolmården etapp 2, lång - D45 Kort-2
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Louise Göthfors
|
Göteborg-Majorna OK |
00:27:51 |
12,35 |
|
2 |
Malin Svensson
|
OK Orion |
00:28:37 |
14,30 |
|
3 |
Susanne Andersson
|
OK PAN-Kristianstad |
00:29:31 |
16,58 |
|
4 |
Susanna Edström
|
Härnösands OK |
00:30:24 |
18,82 |
|
6 |
Johanna Asp
|
IFK Göteborg Orientering |
00:30:34 |
19,24 |
|
7 |
Anna Lövgärd
|
OK Alehof |
00:30:42 |
19,58 |
|
8 |
Anna Karin Olm
|
IF Thor |
00:31:06 |
20,59 |
|
9 |
Anna Lundgren
|
Sundsvalls OK |
00:31:28 |
21,52 |
|
10 |
Kerstin Larsson
|
IFK Umeå |
00:31:41 |
22,07 |
|
11 |
Ulrika Rundblad
|
Främmestads IK |
00:31:57 |
22,75 |
|
12 |
Eva Ode
|
Västerås SOK |
00:31:59 |
22,83 |
|
13 |
Anna Zetterberg
|
Västerås SOK |
00:32:32 |
24,23 |
|
14 |
Pernilla Sahlén
|
Västerås SOK |
00:34:30 |
29,21 |
|
15 |
Lotta Haraldsson
|
Motala AIF OL |
00:34:31 |
29,25 |
|
17 |
Anna Nygård
|
Västerås SOK |
00:35:21 |
31,36 |
|
18 |
Charlotte Vikström
|
Sundsvalls OK |
00:35:23 |
31,45 |
|
20 |
Karin Lindell
|
IF Thor |
00:35:50 |
32,59 |
|
21 |
Charlotta Palmgren
|
Sundsvalls OK |
00:36:01 |
33,05 |
|
23 |
Malin Leijon
|
Härlövs IF |
00:37:00 |
35,55 |
|
24 |
Åsa Ekberg
|
Lidköpings VSK |
00:37:11 |
36,01 |
|
25 |
Charlotte Drejmo
|
OK Landehof |
00:38:14 |
38,67 |
|
26 |
Gabriella Melin
|
OK Rodhen |
00:38:18 |
38,84 |
|
27 |
Maria Modig
|
OK PAN-Kristianstad |
00:38:46 |
40,02 |
|
28 |
Sofia Karlsson
|
OK Landehof |
00:38:54 |
40,36 |
|
28 |
Jeannette Aumo
|
Kungälvs OK |
00:38:54 |
40,36 |
|
30 |
Monica Sjöberg
|
OK Branten |
00:39:03 |
40,74 |
|
31 |
Eva Nelking
|
Skåneslättens OL |
00:39:25 |
41,67 |
|
33 |
Ann-Sophie Ohlin
|
OK Tranan |
00:40:19 |
43,95 |
|
34 |
Maria Asp
|
IFK Göteborg Orientering |
00:40:22 |
44,08 |
|
37 |
Malena Ahlström
|
Västerås SOK |
00:41:20 |
46,53 |
|
38 |
Sofia Gustafsson
|
Trollhättans SOK |
00:41:35 |
47,16 |
|
39 |
Annika Bechtel
|
FK Friskus-Varberg |
00:41:37 |
47,25 |
|
39 |
Kerstin Jensen
|
Skåneslättens OL |
00:41:37 |
47,25 |
|
41 |
Mie Östling
|
Kungälvs OK |
00:42:18 |
48,98 |
|
42 |
Jenny Vinblad
|
Lunds OK |
00:42:22 |
49,15 |
|
43 |
Jenny Rönnlund
|
Stöcksjö IS |
00:42:29 |
49,45 |
|
47 |
Pernilla Hedin
|
Tolered-Utby OL-Klubb |
00:43:46 |
52,70 |
|
48 |
Karin Althoff
|
Kungälvs OK |
00:44:04 |
53,46 |
|
49 |
Karin Kullman
|
OK Alehof |
00:44:06 |
53,54 |
|
50 |
Sofia Krafft
|
Länna IF |
00:44:11 |
53,75 |
|
51 |
Anna Rönnborg
|
IK Uven |
00:44:34 |
54,73 |
|
52 |
Karolina Andersson
|
Länna IF |
00:44:37 |
54,85 |
|
54 |
Louise Axelsson
|
FK Göingarna |
00:44:50 |
55,40 |
|
57 |
Helena Blomqvist
|
Markbygdens OK |
00:45:04 |
55,99 |
|
57 |
Malin Johansson
|
FK Friskus-Varberg |
00:45:04 |
55,99 |
|
59 |
Åse Sundin
|
Sjövalla FK |
00:45:23 |
56,80 |
|
60 |
Kati Remes
|
OK Renen |
00:45:47 |
57,81 |
|
61 |
Anna Lindgren
|
Västerås SOK |
00:45:52 |
58,02 |
|
63 |
Åsa Johansson
|
Gudhems IF |
00:46:19 |
59,16 |
|
64 |
Camilla Älvegran
|
Västerås SOK |
00:46:20 |
59,20 |
|
66 |
Sofia Sörqvist
|
Markbygdens OK |
00:46:30 |
59,63 |
|
67 |
Sofia Lindén
|
Selånger SOK |
00:46:41 |
60,09 |
|
69 |
Catarina Larsson
|
Västerås SOK |
00:47:14 |
61,49 |
|
71 |
Birgitta Andersson
|
Främmestads IK |
00:47:16 |
61,57 |
|
72 |
Anna Kårén
|
Sundsvalls OK |
00:47:20 |
61,74 |
|
73 |
Anna Hall
|
Västerås SOK |
00:47:44 |
62,75 |
|
74 |
Anna Björkman
|
OK Orinto |
00:47:47 |
62,88 |
|
75 |
Anna-Karin, Ryberg
|
OK Klyftamo |
00:48:12 |
63,94 |
|
76 |
Fredrika Eriksson
|
Ryda SK |
00:48:13 |
63,98 |
|
77 |
Linda Danielsson
|
Lerums SOK |
00:48:23 |
64,40 |
|
80 |
Lotta Morén
|
Hjärnarps OL |
00:49:29 |
67,19 |
|
81 |
Cathrine Davidson
|
Göteborg-Majorna OK |
00:49:34 |
67,40 |
|
82 |
Cecilia Flakberg
|
IFK Göteborg Orientering |
00:49:38 |
67,57 |
|
84 |
Åsa Sylvan
|
Vänersborgs SK |
00:50:19 |
69,30 |
|
85 |
Anna Karlqvist
|
Tjällmo-Godegårds OK |
00:50:24 |
69,51 |
|
87 |
Yvonne Näslund
|
Skogslöparna |
00:50:34 |
69,93 |
|
89 |
Teres Zachrisson
|
Kungälvs OK |
00:52:45 |
75,47 |
|
91 |
Ylva Timner
|
OK Renen |
00:55:00 |
81,17 |
|
92 |
Tove Eneljung
|
IFK Göteborg Orientering |
00:55:23 |
82,14 |
|
93 |
Ann-Sofie Jemth
|
IF Thor |
00:55:34 |
82,61 |
|
94 |
Pia Hjertström
|
FK Friskus-Varberg |
00:56:33 |
85,10 |
|
95 |
Kajsa Nordin
|
Ulricehamns OK |
00:57:47 |
88,23 |
|
96 |
Anneli Gabrielsson
|
Kungälvs OK |
00:58:24 |
89,79 |
|
97 |
Kerstin Frænell
|
Sundsvalls OK |
00:58:39 |
90,42 |
|
98 |
Karin Rundqvist
|
OK Nackhe |
00:59:32 |
92,66 |
|
99 |
Clary Bernersson
|
OK Enen |
01:00:22 |
94,77 |
|
100 |
Annica Berglund
|
Ulricehamns OK |
01:00:31 |
95,15 |
|
101 |
Sofia Hanson
|
Tolered-Utby OL-Klubb |
01:00:52 |
96,04 |
|
101 |
Ann-Chatrin Holmberg
|
Ulricehamns OK |
01:00:52 |
96,04 |
|
103 |
Carina Eriksson
|
Hjärnarps OL |
01:01:24 |
97,39 |
|
104 |
Susann Skovbjerg
|
Frölunda OL |
01:04:03 |
104,11 |
|
105 |
Marie-Louise Larsson
|
Lerums SOK |
01:04:15 |
104,62 |
|
106 |
Sabina Mårtensson
|
IK Trenne Ullared |
01:04:22 |
104,91 |
|
109 |
Malin Häggström
|
Andrarums IF |
01:15:14 |
132,46 |
|
111 |
Camilla Widmark
|
Umeå OK |
01:29:19 |
168,15 |
|
112 |
Gunilla Glimtén
|
OK Löftan |
01:34:12 |
180,53 |
|
|
Eva Nilsson
|
Kungälvs OK |
|
|