Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 2, lång - H45 Kort-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Håkan Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna 00:27:54 11,04
3 Ola Jodal Göteborg-Majorna OK 00:29:35 16,06
7 Sven Olsson Korsnäs IF OK 00:31:36 22,07
8 Jörgen Åhl Åmåls OK 00:32:31 24,80
9 Henrik Modig OK PAN-Kristianstad 00:32:33 24,90
10 Ola Lind IF Thor 00:32:35 25,00
11 Pontus Gustavsson Lunds OK 00:32:49 25,70
13 Urban André Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 00:32:58 26,14
14 Herman Rosén Göteborg-Majorna OK 00:33:44 28,43
15 Jonas Axelsson Lerums SOK 00:33:57 29,08
16 Stefan Kinell IFK Göteborg Orientering 00:34:07 29,57
17 Ulf Johansson OK Gisle 00:34:10 29,72
18 Fredrik Lindell IF Thor 00:34:22 30,32
18 Jonas Olsson Stora Tuna OK 00:34:22 30,32
21 Marcus Hansson Frölunda OL 00:34:38 31,11
24 Magnus Göras Leksands OK 00:35:36 33,99
25 William Rex OK Landehof 00:35:53 34,84
26 Klas Grönqvist Jönköpings OK 00:36:02 35,29
27 Anders Selin FK Göingarna 00:36:21 36,23
29 Jan-Olov Mattsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:36:33 36,83
31 Jörgen Ljungberg Göteborg-Majorna OK 00:36:53 37,82
32 Jörgen Hellgren IF Thor 00:37:02 38,27
33 Hans Fransson OK Njudung 00:37:22 39,26
34 Johan Näslund Östersunds OK 00:37:29 39,61
36 Peter Asp IFK Göteborg Orientering 00:38:22 42,24
38 Per Baier Tolered-Utby OL-Klubb 00:38:26 42,44
42 Magnus Granqvist FK Göingarna 00:39:14 44,83
43 Sven Boge OK Alehof 00:39:34 45,82
44 Martin Persson OK Kåre 00:39:58 47,01
46 Erik Ås Lunds OK 00:40:17 47,96
47 Fredrik Nilsson Långhundra IF 00:40:18 48,01
48 Ulf Fredriksson Stora Tuna OK 00:40:26 48,40
49 Thomas Karlsson OK Landehof 00:40:36 48,90
50 Filip Sjöfors OK Älme 00:40:45 49,35
51 Patrik Wennberg Skellefteå OK 00:41:00 50,09
54 Jörgen Norén Malungs OK Skogsmårdarna 00:41:12 50,69
55 Andreas Eklund Göteborg-Majorna OK 00:41:14 50,79
56 Jens Lindquist Långhundra IF 00:41:15 50,84
57 Daniel Valentin Göteborg-Majorna OK 00:41:47 52,43
58 Stefan Tisell IK Stern 00:41:48 52,48
59 Peter Braun Växjö OK 00:41:49 52,53
60 Örjan Larsson Lunds OK 00:41:50 52,58
61 Magnus Wihlborg OK Gynge 00:42:04 53,27
62 Mattias Lindmark Robertsfors IK 00:43:03 56,20
63 John-Patrik Treptow Anderstorps OK 00:43:08 56,45
64 Pär Svensson Värend GN OL 00:43:23 57,20
65 Daniel Gudmundsson OK Landehof 00:43:29 57,50
66 Magnus Mattsson Örnsköldsviks OK 00:43:35 57,79
67 Anders Edvardsson Eksjö SOK 00:43:52 58,64
68 Martin Trygg Sävedalens AIK 00:43:54 58,74
69 Robert Eneljung IFK Göteborg Orientering 00:44:06 59,33
71 Petter Skantze IFK Lidingö SOK 00:44:20 60,03
72 Johan Berts OK Alehof 00:44:31 60,58
73 Henric Brohede OK Tyr 00:44:37 60,87
73 Odd Wallander Brattås CK 00:44:37 60,87
75 Jonas Rothén Tolered-Utby OL-Klubb 00:45:07 62,36
76 Magnus Ericsson Växjö OK 00:45:38 63,90
78 Krister Åkärbjär IFK Mora OK 00:45:55 64,75
79 Jesper Nordin Korsnäs IF OK 00:46:05 65,25
80 Nic Kruys IF Thor 00:46:09 65,44
80 Torgny Holmström Härlövs IF 00:46:09 65,44
82 Johan Lundberg OK Kåre 00:46:15 65,74
83 Peter Hermansson IFK Mora OK 00:46:19 65,94
84 Axel Hanson Tolered-Utby OL-Klubb 00:46:29 66,44
86 Jerry Larsson Sundsvalls OK 00:46:56 67,78
87 Martin Gummesson FK Finn 00:46:58 67,88
87 Anders Persson Växjö OK 00:46:58 67,88
89 Patrik Arvidsson Vimmerby OK 00:47:06 68,28
90 Mats Erikson Lunds OK 00:47:18 68,87
91 Jonas Nilsson Umeå OK 00:47:21 69,02
93 Urban Lindgren OK Storsjön 00:47:56 70,76
94 Kristofer Drejmo OK Landehof 00:48:06 71,26
95 Erik Öhlenschläger Örkelljunga FK 00:48:13 71,61
96 Örjan Emanuelsson Frölunda OL 00:48:22 72,05
97 Fredrik Davidson Göteborg-Majorna OK 00:48:35 72,70
98 Hans Nykvist Stora Tuna OK 00:48:39 72,90
99 Rein Pella Vittjärvs IK 00:49:14 74,64
101 Daniel Kämpe Örkelljunga FK 00:49:53 76,57
102 Ulf Nyqvist OK Landehof 00:50:38 78,81
103 Göran Henriksson Torsås OK 00:50:44 79,11
104 Fredrik Bergström Frölunda OL 00:51:06 80,20
107 Martin Lidén OK Landehof 00:51:53 82,54
108 Henrik Lundgren Sundsvalls OK 00:52:06 83,18
110 Olle Malmring Freidig 00:52:40 84,87
113 Rikard Andreasson IFK Göteborg Orientering 00:53:31 87,41
115 Andreas Pihlström OK Landehof 00:54:06 89,14
116 Antoine Jolly Kungälvs OK 00:54:48 91,23
118 Christer Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:56:15 95,55
119 Fredrik Nordlander Sundsvalls OK 00:56:31 96,35
121 Fredrik Granholm Sundsvalls OK 00:57:05 98,04
123 Robert Cederholm Länna IF 00:58:18 101,67
124 Niklas Granhage Sjövalla FK 00:58:31 102,31
125 Markus Bylund IF Thor 00:58:33 102,41
127 Tobias Söderlund Skellefteå OK 00:58:53 103,40
129 Erik Skoglund SOL Tranås 00:58:59 103,70
130 Anders Leire Göteborg-Majorna OK 00:59:38 105,64
131 Tomas Cahier IK Uven 01:00:15 107,48
132 Jonas Ahlstedt Åmåls OK 01:00:18 107,63
134 Peter Held FK Åsen 01:00:31 108,27
135 Örjan Hallgren Bäckstäde Visborgs OK 01:01:02 109,81
137 Thomas Elofsson OK Njudung 01:01:33 111,35
138 Johan Edström Bottnaryds IF 01:02:07 113,04
139 Johan Niklasson Växjö OK 01:02:10 113,19
140 Calle Randåker Bokedal Sjövalla FK 01:02:23 113,84
141 Henrik Olsson Mölndal Outdoor IF 01:03:05 115,92
142 Lars Dahl Härlövs IF 01:03:34 117,37
143 Mattias Lundgren Vittjärvs IK 01:04:03 118,81
145 Jan Sonedahl OK Landehof 01:07:51 130,13
146 Anders Westström Alvesta SOK 01:08:06 130,88
Anders Ling IK Hakarpspojkarna
Marcus Phersson OK Linné

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF