Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 2, lång - H55

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Mats Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 00:33:17 11,56
2 Lasse Jansson Gävle OK 00:33:48 12,86
3 Per Backlund OK Södertörn 00:36:15 19,02
4 Joacim Ingelsson OK Hammaren 00:36:32 19,73
5 Harry Hietanen Gävle OK 00:37:01 20,94
6 Roine Pettersson IFK Göteborg Orientering 00:37:53 23,12
7 Stefan Pålsson Skåneslättens OL 00:37:54 23,16
13 Piero Sannicolò Tullinge SK 00:40:07 28,74
14 Peter Cederberg Vänersborgs SK 00:40:23 29,41
17 Per Melén OK Kåre 00:40:45 30,33
20 Magnus Josefsson Sävedalens AIK 00:41:10 31,38
21 Per Sander Göteborg-Majorna OK 00:41:32 32,30
22 Jan Hansson Stenungsunds OK 00:41:35 32,43
23 Hans Melin Göteborg-Majorna OK 00:42:16 34,14
24 Ulf Jungstrand OK Skogsfalken 00:42:18 34,23
25 Jan-Olof Svensson Halmstad OK 00:42:27 34,61
26 Anders Enmark Gävle OK 00:42:29 34,69
28 Mikael Ingelsson Ockelbo OK 00:42:49 35,53
29 Sten Leandersson OK Tyr 00:42:58 35,90
29 Bo Börjesson Storviks IF 00:42:58 35,90
29 Michael Hertin IK Hakarpspojkarna 00:42:58 35,90
33 Torbjörn Lännevall OK Roslagen 00:43:02 36,07
34 Kent Klasson Hestra IF 00:43:18 36,74
35 Peo Svensk Stora Tuna OK 00:43:26 37,08
37 Lars Holmberg IF Hagen 00:43:48 38,00
39 Andres Laas OK Skogshjortarna 00:44:12 39,01
40 Mats Söderberg Kalmar OK 00:44:41 40,22
41 Per-Arne Wahlgren Sjövalla FK 00:45:00 41,02
42 Frans Wickbom I 19 IF 00:45:02 41,10
44 Magnus Karlsson OK Landehof 00:45:18 41,77
45 Ingvar Isaksson Seskarö IF 00:45:19 41,81
46 Johan Markstedt OK Södertörn 00:45:21 41,90
47 Ronny Nordgren Sundbybergs IK 00:45:44 42,86
48 Anders Mattsson OK Älvsjö-Örby 00:45:59 43,49
50 Lars Gerhardsson Attunda OK 00:46:50 45,63
51 Bengt Hesslekrans OK Njudung 00:47:16 46,72
52 Håkan Schmidt Trollhättans SOK 00:47:21 46,93
53 Peter Nilsson OK Tranan 00:47:24 47,05
56 Kalle Persson Attunda OK 00:47:57 48,43
57 Stefan Olofsson OK Gisle 00:48:02 48,64
58 Christer Borg Göteborg-Majorna OK 00:48:13 49,10
59 Göran Tjernberg Kovlands IF 00:48:19 49,36
60 Mats Kristiansson Trollhättans SOK 00:48:20 49,40
60 Mats Carlsson Sundbybergs IK 00:48:20 49,40
62 Marcus Eriksson Vk Uvarna 00:48:53 50,78
63 Lennart Wahlgren Rehns BK 00:49:12 51,58
64 Walter Keller OK Djerf 00:49:40 52,75
66 Thomas Henmyr OK Vilse 87 00:49:44 52,92
69 Kenneth Hermansson Sigtuna OK 00:50:23 54,55
69 Magnus Porle Växjö OK 00:50:23 54,55
75 Lars-Åke Svensk Täby OK 00:51:53 58,32
76 Jan Viklund Västerås SOK 00:52:05 58,83
78 Jan Andersson Gävle OK 00:52:29 59,83
79 Göran Lundqvist Järfälla OK 00:52:33 60,00
80 Per Wolgast Snättringe SK 00:53:09 61,51
81 Gunnar Markinhuhta Göteborgs SK 00:53:39 62,77
82 Mikael Wirén Attunda OK 00:53:50 63,23
83 Johnny Andersson OK Fryksdalen 00:53:59 63,60
85 Mikael Davidsson Västerås SOK 00:54:20 64,48
86 Klas Nilsson OL Regio Olten 00:54:39 65,28
88 Jörgen Hector Snättringe SK 00:54:43 65,45
89 Mikael Yngvesson Robertsfors IK 00:54:49 65,70
91 Arne Sääf Gudhems IF 00:55:48 68,17
92 Bengt Nilsson Solna OK 00:56:15 69,30
95 Håkan Redtzer Attunda OK 00:56:48 70,69
95 Sven Öhrnerling OK Renen 00:56:48 70,69
98 Lars Jonsson Vk Uvarna 00:57:12 71,69
99 Stefan Unosson Kalmar OK 00:57:34 72,61
100 Conny Bruhn Boxholm-Mjölby OL 00:57:44 73,03
104 Mats Aronsson Bromma-Vällingby SOK 00:59:18 76,97
107 Ingvar Ivarsson OK Kullingshof 01:00:04 78,90
108 Jan Nettelbjer Järfälla OK 01:00:05 78,94
109 Bengt-Åke Berndtsson Skåneslättens OL 01:00:35 80,20
110 Ahti Aasa Övertorneå IF 01:01:08 81,58
111 Bo Strand OK Linné 01:01:43 83,05
111 Mats Fanell OK Älvsjö-Örby 01:01:43 83,05
116 Tomas Nilsson Hässleholms OK 01:02:35 85,23
117 Göran Fast OK PAN-Kristianstad 01:02:41 85,48
118 Håkan Persson Laxå OK 01:02:50 85,86
119 Rolf E Johansson Västerviks OK 01:02:54 86,03
119 Gert Jonsson IK Hakarpspojkarna 01:02:54 86,03
122 Jonas Sjöberg Göteborg-Majorna OK 01:03:30 87,53
124 Bo Lauri Snättringe SK 01:04:04 88,96
125 Kennet Nilsson OK Älvsjö-Örby 01:04:25 89,84
127 Anders Lindén Frölunda OL 01:04:39 90,43
129 Lennarth Karlsson Valbo AIF 01:04:42 90,55
133 Anders Levin Svaide Roma SOK 01:06:41 95,54
134 Håkan Wåhlander Frölunda OL 01:06:45 95,71
135 Stefan Seo Hellas Orientering 01:07:24 97,34
136 Jan Lindh Sundbybergs IK 01:08:09 99,23
139 Patrick Djerf Lerums SOK 01:09:12 101,87
141 Ove Rinnbäck OK Ravinen 01:09:53 103,58
143 Bosse Wigge Domnarvets GoIF 01:10:56 106,22
145 Per Andén Hässleholms OK 01:11:41 108,11
147 Torbjörn Söderlund Leksands OK 01:12:02 108,99
149 Ola Olsson OK Kompassen 01:12:15 109,54
150 Stefan Hornebrant Trollhättans SOK 01:13:17 112,13
151 Niclas Moberg OK Tyr 01:13:41 113,14
152 Björn Engström Lustens OK 01:13:45 113,31
153 Per Wadman Västerås SOK 01:13:52 113,60
155 Ulf Holsten Hestra IF 01:13:58 113,85
156 Bengt Zetterberg OK Skärmen 01:16:30 120,22
163 Ralph Kinde Tolered-Utby OL-Klubb 01:25:17 142,31
164 Jan Ryden Sjövalla FK 01:26:19 144,90
165 Håkan Eriksson OK Räven 01:29:14 152,24
171 Hans Persson Andrarums IF 01:56:21 220,42
Benjamin Viebke Malmö OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr