Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 2, lång - H55 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Bengt Werdin OK Älvsjö-Örby 00:30:21 22,18
2 Per Spik Leksands OK 00:30:46 23,48
3 Bo Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:31:36 26,07
5 Lars Holmgård Kils OK 00:31:58 27,21
6 Martin Johansson OK Orion 00:32:05 27,57
7 Thomas Pettersson Bromma-Vällingby SOK 00:32:19 28,29
8 Sven Wigertz Långhundra IF 00:32:21 28,40
9 Per-Erik Rönnestrand Frösö IF 00:32:57 30,26
10 Thomas Calleberg Snättringe SK 00:33:08 30,83
11 Lars Söderlund Tormestorps IF 00:33:22 31,56
12 Tomas Edström Sundsvalls OK 00:33:25 31,71
13 Patrik Thybeck Lindebygdens OK 00:33:44 32,70
14 Lars Helgesson Hestra IF 00:33:45 32,75
15 Tom Hollowell OK Tyr 00:33:53 33,16
16 Michael Granqvist OK Ravinen 00:33:55 33,27
17 Göran Hellgren OK Södertörn 00:34:27 34,92
18 Göran Attås OK Tisaren 00:34:28 34,97
19 Lars Johansson IFK Göteborg Orientering 00:34:29 35,03
20 Torbjörn Aronsson Göteborg-Majorna OK 00:34:48 36,01
21 Ove Lernå Kalmar OK 00:34:49 36,06
22 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:34:50 36,11
24 Johan Östberg Stora Tuna OK 00:35:08 37,05
26 Magnus Blennow Falköpings AIK OK 00:35:35 38,44
26 Glen Håkansson Växjö OK 00:35:35 38,44
28 Anders Lund Järfälla OK 00:35:38 38,60
29 Gunnar Karlsson Målilla OK 00:35:39 38,65
32 PER Eriksson Västerbergslagens OL 00:36:00 39,74
33 Peter Hambäck Långhundra IF 00:36:11 40,31
34 Per Högkvist OK Tyr 00:36:13 40,41
35 Bo Gustafsson OK Tylöskog 00:36:14 40,46
37 Henrik Hagwall Järla Orientering 00:36:22 40,88
38 Johan Falk Ulricehamns OK 00:36:46 42,12
39 Tryggve Rönnqvist OK Linné 00:36:47 42,17
39 Bosse Haglund Bredareds IF 00:36:47 42,17
41 Anders Olsson Lustens OK 00:37:20 43,88
42 Michael Andersson Lunds OK 00:37:24 44,09
43 Jan-Olof Bogren Sundbybergs IK 00:37:28 44,30
44 Per Sandberg Säterbygdens OK 00:37:34 44,61
45 Erik Andersson OK Österåker 00:37:37 44,76
48 Stefan Malmberg Stora Tuna OK 00:38:01 46,01
49 Jonas Karlsson OK Tylöskog 00:38:13 46,63
50 Sven Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:38:18 46,89
52 Jan-Åke Israelsson OK Milan 00:38:28 47,40
53 Lars Walldoff Garphyttans IF 00:38:29 47,46
56 Ulf K. Rask IFK Mora OK 00:39:10 49,58
57 Ulf Rådberg OK Roslagen 00:39:12 49,68
58 Ulf Johansson Karlskrona SOK 00:39:23 50,25
59 Stefan Bjurstedt Surahammars SOK 00:39:27 50,46
60 Roger Tinglöf Väsby OK 00:39:28 50,51
61 Anders Jönsson OK Triangeln 00:39:38 51,03
62 Anders Nilsson Täby OK 00:39:49 51,60
63 Lars Andersson OK Tyr 00:39:52 51,75
64 Kent Tuoremaa Vittjärvs IK 00:39:54 51,86
65 Lennart Dahlgren Filipstads OK 00:39:55 51,91
66 Pär Ericsson Helsingborgs SOK 00:40:04 52,38
67 Peter Brämerson Tibro OK 00:40:06 52,48
68 Ulf Andersson Göteborg-Majorna OK 00:40:09 52,64
69 Carl-Johan Thorell OK Ravinen 00:40:20 53,21
70 Roger Djupsjö Oskarströms OK 00:40:42 54,34
71 Mats Herbert Täby OK 00:40:43 54,40
72 Mikael Kuhlin Göteborg-Majorna OK 00:40:46 54,55
73 Jonas Andersson Järla Orientering 00:40:50 54,76
74 Egon Gustavsson OK Bävern 00:40:57 55,12
76 Christer Mannfolk Ulricehamns OK 00:41:18 56,21
77 Mikael Jungbjer Göteborgs SK 00:41:37 57,19
78 Sven-Erik Dahlberg IK Trenne Ullared 00:41:49 57,81
79 Roger Hallgren IFK Göteborg Orientering 00:41:57 58,23
80 Lars Öhrman Stockholms OK 00:41:59 58,33
80 Jonas Åhlin Helsingborgs SOK 00:41:59 58,33
82 Per Andersson Ulricehamns OK 00:42:09 58,85
83 Mats Kensby OK Tyr 00:42:22 59,52
85 Ulf Hamrefors Västerås SOK 00:42:59 61,44
86 Per Flakberg IFK Göteborg Orientering 00:43:05 61,75
88 Thomas Hedlund Åmåls OK 00:43:21 62,58
89 Thomas Arvidsson Säterbygdens OK 00:43:23 62,68
90 Anders Nyberg Säterbygdens OK 00:43:26 62,84
91 Mats Lindström OK Skärmen 00:43:38 63,46
92 Stig Larsson Göteborg-Majorna OK 00:43:42 63,67
94 Peter Hansson Sundsvalls OK 00:44:00 64,60
95 Henrik Hallor Lindebygdens OK 00:44:04 64,81
96 Anders Lindholm OK Hammaren 00:44:11 65,17
97 Torbjörn Kvist Hässleby SOK 00:44:24 65,84
98 Thommy Bergman Stigmännen Karlshamns OK 00:44:28 66,05
99 Hans Malmberg Waxholms OK 00:44:54 67,40
100 Anders Engström Sundbybergs IK 00:45:17 68,59
100 Mats Bredfelt Lunds OK 00:45:17 68,59
102 Lars Gustafsson OK Kåre 00:45:23 68,90
103 Mikael Johansson OK Skärmen 00:45:26 69,05
105 Leif Sandahl OK Tyr 00:45:39 69,73
106 Leif Mörkfors Järfälla OK 00:45:59 70,76
107 Leif Lundin Järla Orientering 00:46:03 70,97
109 Martin Axelsson OK Skogshjortarna 00:46:14 71,54
110 Leif Nyholm OK Linné 00:46:44 73,09
111 Joacim Ahnheim Tibro OK 00:46:58 73,82
112 Bernth Gustavsson Waxholms OK 00:47:01 73,97
112 Björn Lindgren KFUM Örebro OK 00:47:01 73,97
116 Christer Nilsson Lunds OK 00:47:21 75,01
117 Leif Larsson Åmåls OK 00:47:28 75,37
118 Sören Andersson FK Boken 00:48:02 77,13
120 Klaes Axelsson Mullsjö SOK 00:48:21 78,12
122 Kjell Risto OK Linné 00:48:27 78,43
123 Inge Andersson Rembo IK 00:48:45 79,36
125 Magnus Pedersen OK Skogshjortarna 00:48:57 79,98
127 Mats Karlsson OK Vilse 87 00:49:09 80,60
128 Nils Aronsson OK Tisaren 00:49:27 81,54
129 Sören Knuts Trollhättans SOK 00:49:44 82,42
130 Per Iko Täby OK 00:49:46 82,52
131 Anders Persson Tockarps IK 00:50:14 83,97
133 Robert Östlund Säterbygdens OK 00:50:30 84,80
134 Peter Eklöv OK Linné 00:50:39 85,26
135 Niclas Kjellman Lidköpings VSK 00:50:50 85,83
137 Thomas Norström Skellefteå OK 00:51:01 86,40
139 Bengt Andersson Alvesta SOK 00:52:16 90,29
140 Per Brahm Långhundra IF 00:52:17 90,34
141 Tomas Dömstedt OK Letstigen 00:53:34 94,33
142 David Söderström Sala OK 00:53:37 94,48
144 Göran Stuhlhofer OK Landehof 00:53:57 95,52
147 Tomas Andréasson Frölunda OL 00:54:45 98,01
148 Lars Karlsson OK Gränsen 00:54:55 98,52
149 Håkan Jönsson OK Kontinent 00:55:16 99,61
150 Kjell Johansson Skattkärrs SOK 00:56:45 104,22
151 Tomas Sundqvist OK Kåre 00:56:48 104,38
153 Lars Strömberg OK Skogshjortarna 00:57:23 106,19
155 Johan Hjertström FK Friskus-Varberg 00:58:32 109,76
158 Göran Hansson Täby OK 01:00:31 115,93
160 Ansgar Simonsson Sundbybergs IK 01:00:33 116,03
162 Anders Fogelström OK Gränsen 01:04:51 129,39
165 Per-Olof Svensson Länna IF 01:05:58 132,86
166 Bert Koskinen Södertälje-Nykvarn OF 01:07:19 137,06
170 Thomas Almgren Borås GIF 01:15:09 161,40
171 Krister Österblad FK Boken 01:16:05 164,30
172 Bernt Karlsson OK Reftele 01:16:42 166,22
173 Pekka Alakulju Väsby OK 01:18:22 171,40
174 . Mikael Kivijärvi OK Renen 01:19:04 173,57
175 Jan Olof Eriksson OK Nackhe 01:24:14 189,63
176 Jonas Olsson Örkelljunga FK 01:30:19 208,53
177 Torbjörn Johanson OK Södertörn 01:32:44 216,04
Anders Johansson Umeå OK
Sören Wilhelmsson Falköpings AIK OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF