Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 2, lång - H60 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lennart Larsson Hestra IF 00:30:07 25,15
2 Lars-Gunnar Nilsson Eksjö SOK 00:31:52 30,80
3 Tommy Holmér Väsby OK 00:32:37 33,23
4 Peter Ridefelt OK Linné 00:36:12 44,80
4 Jan Eskilsson Haninge SOK 00:36:12 44,80
6 Magnus Andersson Ulricehamns OK 00:36:57 47,22
7 Jan Kihl Sundbybergs IK 00:37:07 47,76
8 Kurt Nilsson OK Hierne 00:37:14 48,14
9 Arne Klintberg Eksjö SOK 00:37:19 48,41
11 Kjell Boman Söderhamns OK 00:38:24 51,91
12 Thomas Gabrielsson Västvärmlands OK 00:38:48 53,20
15 Peter Karlberg Snättringe SK 00:39:07 54,22
16 Erik Eriksson IFK Mora OK 00:39:21 54,98
17 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 00:39:25 55,19
18 Göran Doyle Sundbybergs IK 00:39:30 55,46
19 Hans-Olof Fröjd Oslättforspojkarnas IK 00:39:42 56,11
21 Anders Johansson Hestra IF 00:40:12 57,72
22 Håkan Sanderi Lidköpings VSK 00:40:28 58,58
23 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 00:40:36 59,02
24 Håkan Forsman Ronneby OK 00:40:44 59,45
25 Bengt Kärrström Tullinge SK 00:40:46 59,55
26 Roland Notstam Arboga OK 00:40:47 59,61
27 Klas Thybeck Lindebygdens OK 00:40:54 59,98
28 Mats Birkestål Köping-Kolsva OK 00:41:00 60,31
29 Mats Wallman Västerbergslagens OL 00:41:14 61,06
30 Arne Eriksson Tierps SOK 00:41:18 61,28
31 Arne Nilsson Västerbergslagens OL 00:41:37 62,30
32 Jan Zetterberg Hudiksvalls OK 00:41:38 62,35
33 Lennart Strandberg Skogslöparna 00:41:44 62,68
34 Benny Mild Gällstadbygdens SOK 00:42:44 65,91
35 Tore Tjernlund OK Vilse 87 00:42:49 66,18
36 Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK 00:42:56 66,55
37 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 00:43:18 67,74
38 Dan Sjöholm Halmstad OK 00:43:47 69,30
39 Håkan Sjunnestrand Solna OK 00:43:51 69,51
41 Lars Rönnols Täby OK 00:44:42 72,26
42 Tomas Falk Valbo AIF 00:44:49 72,64
43 Bengt Jonsson Hestra IF 00:45:17 74,14
44 Leif Strandberg Skogslöparna 00:45:20 74,31
45 Glenn Henningsson OK Stigen 00:45:27 74,68
47 Evert Johansson OK Bävern 00:46:03 76,62
48 Kenneth Larsson Köping-Kolsva OK 00:46:20 77,54
50 Mats Larsson Målilla OK 00:46:24 77,75
52 Alf Larsson HJS-Vansbro OK 00:46:52 79,26
53 Björn Fränkel Hjärnarps OL 00:47:06 80,01
54 Tjelvar Otterbjörk Umeå OK 00:47:31 81,36
57 Christer Forsgren OK Tisaren 00:47:47 82,22
58 Peter Svensson Avesta OK 00:48:14 83,67
60 Sven-Erik Brodin Kristinehamns OK 00:48:21 84,05
62 Göran Hedman Valbo AIF 00:49:03 86,31
64 Leif Anderjon Alvesta SOK 00:50:04 89,59
66 Stefan Josefsson Uddevalla OK 00:50:23 90,62
67 Bo Magnusson KFUM Örebro OK 00:50:59 92,56
68 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 00:51:08 93,04
69 Claes Landqvist Vallentuna-Össeby OL 00:51:16 93,47
70 Boo Nordin SOL Tranås 00:51:27 94,06
71 Mats Forsman Katrineholms OK 00:51:32 94,33
72 Gunnar Håkansson IK Uven 00:51:55 95,57
73 Tommy Öst Ljusdals OK 00:51:57 95,68
74 Sven-Arne Stridh Österfärnebo IF 00:52:13 96,54
77 Leif Svangren Gotlands Bro OK 00:52:55 98,80
78 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 00:53:01 99,12
79 Kjell Gustafsson OK Järnbärarna 00:53:38 101,12
80 Lars Karlsson FMTM 00:54:00 102,30
81 Sten Svangren IFK Mora OK 00:54:10 102,84
82 Per-Olof Larsson Hestra IF 00:54:27 103,75
83 Anders Alamaa IK Vikings OK 00:54:52 105,10
84 Lage Johnsson Lindebygdens OK 00:54:58 105,42
85 Ulf Nordzell OK Djerf 00:55:33 107,31
86 Lars Eriksson Kalmar OK 00:55:55 108,49
87 Håkan Svensson Almby IK 00:55:56 108,55
88 Ronnie Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna 00:56:14 109,51
89 Lars Spångmyr IK Jarl Rättvik 00:56:28 110,27
90 Fredrik Holmgren Bergnäsets AIK 00:56:48 111,35
92 Mats Wickbom OK Linné 00:59:07 118,83
93 Per-Erik Nyström Rånäs OK 00:59:37 120,44
94 Jörgen Helmersson Ockelbo OK 00:59:44 120,82
97 Thord Ekström Trollhättans SOK 01:04:11 135,20
98 Gunnar A Johansson Tenhults SOK 01:04:51 137,35
99 Carl-Christian Schmiterlöw Hjobygdens OK 01:06:48 143,65
100 Jens Danielsson Istrums SK 01:10:01 154,04
102 Lars-Olof Larsson Täby OK 01:14:58 170,03
103 Lars Larsson Sjövalla FK 01:15:08 170,57
104 Anders Rensgard OK Renen 01:17:12 177,24
108 Bengt Robertsson Almby IK 01:26:07 206,05
109 Kenneth Olsson Stora Tuna OK 01:27:02 209,01
110 Eric Jönsson OK Triangeln 01:36:20 239,05

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF