Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 2, lång - H65 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Kent Törnqvist Karlskrona SOK 00:29:25 27,75
3 Kent Granqvist Västerviks OK 00:32:10 37,08
4 Stefan Carlsson SOK Viljan 00:33:00 39,91
5 Yngve Nilsson OK Gipen 00:34:34 45,23
6 Peter Sundgren Vallentuna-Össeby OL 00:34:38 45,46
7 Nils-Olof Bodin Almby IK 00:34:53 46,31
8 Sune Åkesson Ockelbo OK 00:35:00 46,70
9 Mats Hemström Gävle OK 00:35:11 47,33
10 Eje Dahl Laxå OK 00:35:12 47,38
11 Lars Hogedal Vänersborgs SK 00:35:17 47,67
12 Kent Eriksson Lerums SOK 00:35:21 47,89
13 Anders Kärrström Tullinge SK 00:36:16 51,00
14 Mats Andersson Selånger SOK 00:36:20 51,23
15 Bo Gunnar Josefsson Nässjö OK 00:36:55 53,21
16 Rolf Kulla Valbo AIF 00:36:57 53,32
19 Lennart Erfors OK Torfinn 00:37:23 54,80
20 Anders Robertsson Almby IK 00:37:31 55,25
21 Dan Widercrantz OK Skärmen 00:37:39 55,70
22 Bror Widén Uddevalla OK 00:38:11 57,51
23 Carl Johan Roubert FK Finn 00:38:24 58,25
24 Björn Palm Lessebo OK 00:38:29 58,53
25 Anders Runander Trosabygdens OK 00:38:39 59,10
26 Thomas Almqvist Karlskrona SOK 00:38:41 59,21
27 Göran Larsson Sala OK 00:38:46 59,49
28 Arne Andersson Bredaryds SOK 00:39:22 61,53
29 Anders Ek Gävle OK 00:39:35 62,27
30 Hans Gottfridsson Torsås OK 00:39:36 62,32
32 Peter Brunnberg Vallentuna-Össeby OL 00:39:42 62,66
33 Ola Lindholm Köping-Kolsva OK 00:39:43 62,72
33 Hans-Olof Carlsén Hagaby GoIF Örebro 00:39:43 62,72
35 Per Åke Hull Almby IK 00:40:18 64,70
36 Göran Davidsson OK Klemmingen 00:40:32 65,49
37 Jan-Åke Emilsson Gudhems IF 00:40:37 65,77
38 Lennart Karlsson Umeå OK 00:40:47 66,34
39 Bo Davidsson Solna OK 00:40:50 66,51
40 Harry Enberg Västerbergslagens OL 00:40:52 66,62
41 Bernt-Ove Karlsson FK Finn 00:40:58 66,96
42 Leif Johansson Kexholms SK 00:41:03 67,24
43 Lars-Peter Johnsson Selånger SOK 00:41:09 67,58
44 Mats Sandewall Umeå OK 00:41:17 68,04
45 Sven Hedman Attunda OK 00:41:26 68,55
46 Mats Ingvarsson OK Vilse 87 00:41:29 68,72
47 Pierre Almén IBM Club Sweden 00:41:42 69,45
48 Åke Johansson Rydboholms SK 00:41:49 69,85
49 Bengt Johansson OK Alehof 00:42:17 71,43
50 Yngve Ernstsson FK Göingarna 00:42:18 71,49
50 Lars Gustafsson OK Gränsen 00:42:18 71,49
52 Hans Ohlin Rånäs OK 00:42:42 72,85
53 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 00:43:00 73,87
54 Clyde Persson Ljungskile FK 00:43:02 73,98
55 Stellan Häggbrink Berga SOK 00:43:06 74,21
56 Bo-Göran Karlsson Avesta OK 00:43:16 74,77
57 Seth Persson Fältjägarnas IF 00:43:18 74,88
58 Anders Eriksson Vallentuna-Össeby OL 00:43:40 76,13
59 Bo Larsson Växjö OK 00:44:08 77,71
60 Håkan Tengvall Boxholm-Mjölby OL 00:44:10 77,83
61 Ingemar Carlsson Sävedalens AIK 00:44:21 78,45
62 Thomas Petersson IK Hakarpspojkarna 00:44:29 78,90
63 Kent Ivarsson OK Skogshjortarna 00:44:41 79,58
64 Knut-Åke Hallebro OK Klemmingen 00:44:45 79,81
65 Karl-Axel Engström OK Orion 00:44:51 80,15
68 Lennart Kjellgren Ljusdals OK 00:45:41 82,98
69 Leif Wadman Köping-Kolsva OK 00:45:43 83,09
70 Sven-Eric Ericson Helsingborgs SOK 00:45:52 83,60
71 Lennart Smedenmark Ronneby OK 00:46:29 85,69
72 Mats Ivermark Säffle OK 00:46:31 85,81
73 Sören Woxlin Alfta-Ösa OK 00:47:01 87,50
74 Bernt Klasson IK Hakarpspojkarna 00:47:14 88,24
75 Bo-Anders Nilsson Lunds OK 00:47:17 88,41
75 Ingvar Andersson OK Amne 00:47:17 88,41
77 Benny Hoffman Gudhems IF 00:47:45 89,99
79 Karl-Erik Andersson IFK Mora OK 00:48:02 90,96
80 Gunnar Eriksson FK Finn 00:48:21 92,03
81 Kjell Lindblom Järfälla OK 00:48:22 92,09
81 Mats Lilja OK Enen 00:48:22 92,09
83 Oldřich Pilc Karlskrona SOK 00:48:35 92,82
84 Arvid Galborgen Eds SK 00:48:52 93,78
85 Ivan Söderkvist Ljusdals OK 00:48:54 93,90
85 Per Olof Nannesson Simlångsdalens IF 00:48:54 93,90
87 Lars Östlin OK Milan 00:48:58 94,12
88 Christer Ljungdahl Hjärnarps OL 00:49:17 95,20
89 Lennart Jakobsson Tibro OK 00:49:25 95,65
91 Bernt Gustafsson Västerbergslagens OL 00:50:08 98,09
92 Jan Johansson Gamleby OK 00:50:25 99,05
94 Erik Broman Alfta-Ösa OK 00:50:32 99,44
95 Arne Alfredsson Uddevalla OK 00:51:21 102,22
97 Ove Jansson Sundsvalls OK 00:51:55 104,14
98 Christer Nilsson Karlskrona SOK 00:52:18 105,44
99 Torbjörn Lage Ödeshögs SK 00:53:03 107,99
100 Roland Mattsson OK Skärmen 00:53:51 110,70
101 Sören Karlsson Mullsjö SOK 00:54:39 113,42
102 Sven-Ake Windahl Gävle OK 00:55:02 114,72
103 Jan-Erik Pålsson Uddevalla IS 00:55:17 115,57
104 Urban Engström Vittjärvs IK 00:55:28 116,19
106 Ove Larsson Kvarnsvedens GoIF OK 00:56:03 118,17
107 Anders Kumlin IK Ymer 00:56:23 119,31
108 Lars Sonnert SOL Tranås 00:57:05 121,68
109 Hans Joelsson Valbo AIF 00:57:17 122,36
110 Willy Olsson OK Skogsfalken 00:57:26 122,87
111 Anders Sundberg Selånger SOK 00:58:59 128,13
113 Christer Engman Lunds OK 00:59:43 130,62
115 Hans-Erik Grenholm Wilhelmina OK 01:02:11 139,00
116 Håkan Eriksson Umeå OK 01:02:13 139,11
117 Centh Påledal Strängnäs-Malmby OL 01:02:42 140,75
120 Lars-Göran Karlsson Hagaby GoIF Örebro 01:09:13 162,88
121 Ingemar Lennartsson SOK Viljan 01:09:32 163,95
122 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 01:37:32 259,02
Lars Göran Killander Hästveda OK
Sven-Olle Söderberg OK Skogsfalken
Christer Engstrand Rehns BK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr