Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 2, lång - H70

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lars-Åke Wall OK Tisaren 00:35:38 23,92
3 Jan Fogelberg Västvärmlands OK 00:37:16 28,32
4 Bo Sundqvist Ockelbo OK 00:37:57 30,16
5 Gert Lundquist Gotlands Bro OK 00:38:17 31,06
5 Hans Aurell Gävle OK 00:38:17 31,06
7 Lars Granefelt OK Tyr 00:38:18 31,11
8 Carl-Henry Andersson OK Orinto 00:39:15 33,67
9 Per Arne Källén Uddevalla OK 00:39:36 34,61
10 Göran Andersson OK Tylöskog 00:39:45 35,02
11 Ingvar Bergman OK Tranan 00:40:35 37,26
14 Börje Råberg OK Tyr 00:42:01 41,13
15 Nils Karlsson Växjö AIS 00:42:09 41,49
16 Ingvar Svensson Bjursås OK 00:42:12 41,62
18 Berndt Stenberg IFK Umeå 00:42:52 43,42
19 Sven-Olov Wiklund Arboga OK 00:43:29 45,08
20 Kjell Eriksson OK Djerf 00:43:44 45,75
21 Hans Svenson SOK Viljan 00:43:47 45,89
22 Per-Erik Carlenius Katrineholms OK 00:43:48 45,93
26 Håkan Winnberg IK Trenne Ullared 00:45:43 51,10
27 Gunnar Ehn Tullinge SK 00:46:16 52,58
28 Sören Svensson Sjövalla FK 00:47:50 56,81
30 Lars Strinnholm Östersunds OK 00:48:17 58,02
31 Kjell Martinsson OK Tranan 00:48:33 58,74
32 Benny Ivarsson Fjärås AIK 00:48:40 59,05
34 Matts Strandberg Stöcksjö IS 00:49:07 60,27
35 Willy Ljungdell Täby OK 00:49:17 60,71
40 Jerry Martinsson OK Motala 00:50:18 63,46
42 Kenth Sundgren Skåneslättens OL 00:51:12 65,88
43 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 00:51:24 66,42
45 Tommy Lundqvist Bjursås OK 00:51:58 67,95
46 Åke Persson Hjärnarps OL 00:52:17 68,80
47 Ingemar Larsson Tullinge SK 00:52:27 69,25
48 Mats Håkansson Malmö OK 00:52:33 69,52
49 Lennart Bohman Karlskrona SOK 00:52:45 70,06
51 Robert Svartholm Gammelstads IF 00:53:11 71,23
53 Anders Sellgren Sigtuna OK 00:53:44 72,71
54 Göran Svensson FK Finn 00:53:51 73,02
56 Stellan Ahnström Forserums SOK 00:54:56 75,94
57 Lars Grankvist Täby OK 00:55:11 76,62
58 Karl-Ivar Jönsson Årsunda IF 00:55:12 76,66
59 Karl-Evert Annegård SOK Viljan 00:55:31 77,52
60 Leif Wallenbro Väsby OK 00:55:33 77,61
61 Karl-Gustav Larsson OK P4 00:56:59 81,47
62 Håkan Nilsson Malmö OK 00:57:16 82,23
63 Lars Persson OK Kompassen 00:57:18 82,32
64 Bengt Ståhl Hjärnarps OL 00:57:41 83,36
65 Tommy Wåhlin Västerås SOK 00:58:57 86,77
66 Per Engkvist Ronneby OK 00:59:09 87,31
67 Johnny Karlsson Uddevalla OK 00:59:43 88,84
69 Gert Olsson Skåneslättens OL 01:00:50 91,85
70 Bernt Löfkvist Bjursås OK 01:01:06 92,57
71 Lars-Gunnar Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 01:01:11 92,79
72 Mats Mårtensson Stora Tuna OK 01:01:19 93,15
73 Lennart Andersson Göteborgs SK 01:01:24 93,38
75 Kjell Andersson OK Reftele 01:02:59 97,64
75 Kjell Jeppson IF Rigor 01:02:59 97,64
77 Tommy Olsson Karlskrona SOK 01:03:25 98,81
78 Anders Claesson IFK Mora OK 01:03:35 99,26
79 Sune Andersson Halmstad OK 01:06:34 107,30
80 Johan Källman Norbergs OK 01:07:11 108,97
81 Bert Thorsson Ryda SK 01:07:34 110,00
82 Kent Nilsson Andrarums IF 01:07:51 110,76
83 Jan-Erik Sundholm OK Nolaskogsarna 01:08:00 111,17
84 Björn Abelsson Sundsvalls OK 01:10:26 117,73
85 Ulf Back Vandrarringen 01:11:11 119,75
86 Börje Ljungberg Umeå OK 01:11:17 120,02
87 Lars Svensson Tibro OK 01:11:22 120,24
88 Thomas Åberg Tolered-Utby OL-Klubb 01:11:24 120,33
91 Roland Nilsson SOK Viljan 01:12:02 122,04
92 Martyn Passmore Sigtuna OK 01:12:05 122,17
93 Åke Lewander Skarpnäcks OL 01:12:56 124,47
94 Nils-Erik Bondesson Frosta OK 01:13:46 126,71
96 Stefan Erlandsson Garda OK 01:14:26 128,51
97 Börje Åkesson Frosta OK 01:20:55 145,98
98 Leif Ingemarsson Karlskrona SOK 01:24:44 156,27
Sven-Erik Persson Frosta OK
Bengt Björk Årsunda IF

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF