Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 2, lång - D70 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Margareta Huitfeldt Ahlqvist Sundbybergs IK 00:30:59 27,87
2 Britta Eklund Trosabygdens OK 00:33:03 33,61
3 Margareta Löfqvist Västerås SOK 00:35:30 40,41
4 Gunvor Sandberg Bromma-Vällingby SOK 00:35:52 41,43
6 Kristina Nygren Frisk Attunda OK 00:37:03 44,72
7 Christina Flordal Sundsvalls OK 00:37:54 47,08
8 Gunilla Andersson Karlskrona SOK 00:38:02 47,45
10 Guninger Sahlberg Långhundra IF 00:38:45 49,44
11 Louise-Marie Nilsson OK Klemmingen 00:39:25 51,29
12 Monica Larsson OK Tranan 00:39:54 52,64
13 Ingrid Wiklander Nylander Sundsvalls OK 00:40:32 54,40
13 Eva Halvarson OK Kåre 00:40:32 54,40
15 Ulla Ling Jönköpings OK 00:40:35 54,54
16 Eva-Britt Martner Tolered-Utby OL-Klubb 00:42:15 59,17
17 Margareta Noborn Sundsvalls OK 00:42:48 60,69
18 Birgitta Wallin Trosabygdens OK 00:43:33 62,78
21 Anita Ljungberg Umeå OK 00:44:45 66,11
22 Barbro Bengtsson Oskarströms OK 00:44:46 66,16
23 Ingegärd Olsson OK Alehof 00:44:49 66,30
24 Margareta Jönsson Åkers IF 00:45:42 68,75
25 Lena Sandahl Gamleby OK 00:46:53 72,04
26 Barbro Börjeson OK Skogshjortarna 00:49:31 79,35
27 Barbro Andersson OK Skogshjortarna 00:49:46 80,05
28 Britt-Marie Björklund Västerviks OK 00:50:00 80,70
29 Susanne Ingemansson Ystads OK 00:50:05 80,93
30 Elisabeth Rosén Göteborg-Majorna OK 00:50:22 81,72
31 Barbro Edström Kovlands IF 00:50:30 82,09
32 Inga Gustavsson IK Uven 00:51:03 83,61
32 Lillemor Rystedt Stora Tuna OK 00:51:03 83,61
34 Gunilla Hvatz-Larsson Hagaby GoIF Örebro 00:51:39 85,28
35 Ann-Marie Johansson Strängnäs-Malmby OL 00:51:43 85,47
36 Stina Korall Motala AIF OL 00:51:46 85,61
37 Barbro Carlsson Alfta-Ösa OK 00:52:17 87,04
38 Ingrid Rex Wallström OK Landehof 00:52:19 87,13
40 Ewa Nordlund Länna IF 00:54:15 92,50
41 Kristin Lindberg Lunds OK 00:54:26 93,01
42 Rosa Johansson IK Uven 00:55:04 94,77
43 Christina Petersson OK Tranan 00:56:18 98,20
44 Vanja Gummesson Nybro OK 00:56:19 98,25
45 Bodil Ruter OK Älme 00:56:32 98,85
46 Ulla Jonhed KFUM Örebro OK 00:58:00 102,92
47 Berit Nilsson Eksjö SOK 00:58:13 103,53
48 Elisabeth Eriksson OK Milan 00:59:15 106,40
49 Anna Persson Tullinge SK 01:00:34 110,05
50 Eva Adolfsson IK Ymer 01:06:46 127,28
51 Monica Berggren Bodafors OK 01:10:14 136,91
52 Gun Thorsson Ryda SK 01:10:16 137,00
53 Inga Ljungquist Lunds OK 01:35:26 206,92

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF