Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 2, lång - H70 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Börje Wahlgren Sundbybergs IK 00:29:48 35,41
2 Alf Lindberg Köping-Kolsva OK 00:29:58 36,01
3 Christer Elfsberg Kristinehamns OK 00:30:29 37,87
4 Leif Nordlund Länna IF 00:31:36 41,90
5 Torgny Pettersson Markbygdens OK 00:32:20 44,55
6 Bertil Höök Västerbergslagens OL 00:32:55 46,65
7 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 00:33:21 48,22
8 Torbjörn Karldén Kvillebyns SK 00:33:34 49,00
9 Ronny Hjalmarsson Emmaboda Verda OK 00:33:41 49,42
10 Hans-Gösta Bernhard Mariestads FK 00:33:51 50,02
11 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 00:33:59 50,50
12 Jan Wingstedt Bodafors OK 00:34:24 52,01
13 Håkan Gustafsson Boxholm-Mjölby OL 00:34:35 52,67
14 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 00:35:07 54,59
17 Sven Käck SOL Tranås 00:35:49 57,12
18 Gunnar Enberg Målilla OK 00:35:55 57,48
19 Jörgen Fransson Emmaboda Verda OK 00:36:10 58,38
20 Stig Johansson Helsingborgs SOK 00:36:13 58,56
21 Conny Berggren Växjö AIS 00:36:23 59,17
22 Lennart Lindgren OK Järnbärarna 00:36:30 59,59
23 Larseric Larsson Degerfors OK 00:36:34 59,83
24 Lars Axmalm Sävedalens AIK 00:36:42 60,31
25 Göran Johansson IK Gandvik 00:36:44 60,43
26 Stig Oveland Valbo AIF 00:36:46 60,55
27 Lennart Gustavsson IK Uven 00:36:51 60,85
28 Gunnar Ericsson Gävle OK 00:37:05 61,69
29 Rune Eliasson Falkenbergs OK 00:37:44 64,04
30 Sven-Erik Frick FK Göingarna 00:37:49 64,34
31 Claus Petersen OK Motala 00:37:54 64,64
32 Chip Lundström Frösö IF 00:37:55 64,70
33 Göran Svärd OK Klemmingen 00:37:56 64,76
34 Stig Johansson Falköpings AIK OK 00:38:40 67,41
35 Jörgen Ahlqvist Sundbybergs IK 00:38:51 68,07
36 Nils Boremyr Kvarnsvedens GoIF OK 00:39:07 69,03
38 Sten Eriksson Strängnäs-Malmby OL 00:40:16 73,18
39 Goran Eklund Trosabygdens OK 00:40:30 74,02
41 Bendy Wallin Trosabygdens OK 00:40:56 75,58
44 Winn Björklund Sundsvalls OK 00:41:56 79,19
45 Christer Martinsson Emmaboda Verda OK 00:42:19 80,58
46 Åke Höglund Timrå SOK 00:42:45 82,14
47 Lars-Olof Lundström Västerås SOK 00:43:09 83,58
48 Hans-Erik Eriksson Gävle OK 00:43:16 84,01
49 Göran Litzell OK Kullingshof 00:43:17 84,07
50 Connie Roslund Hässleholms OK 00:43:27 84,67
51 Göran Frisk Attunda OK 00:43:51 86,11
52 Leif Berg Sigtuna OK 00:44:03 86,83
53 Bengt-Rune Wallström IK Uven 00:44:24 88,10
54 Jan-Olof Wåhlberg IBM Club Sweden 00:44:26 88,22
55 Aymonn Andersson Karlskrona SOK 00:44:31 88,52
56 Sven-Erik Kempe OK Hammaren 00:44:50 89,66
57 Fred Åhlund OK Klemmingen 00:45:21 91,52
58 Per Granevik Jönköpings OK 00:45:25 91,76
59 Tommy Olausson SOK Aneby 00:45:51 93,33
60 Folke Ringberg Lessebo OK 00:46:10 94,47
61 Jan Larsson Sävedalens AIK 00:46:32 95,79
62 Jon Flordal Sundsvalls OK 00:46:48 96,76
63 Bo Sundberg IFK Hedemora OK 00:46:55 97,18
64 Gunnar Eriksson Järfälla OK 00:46:56 97,24
65 Tommy Landegren Turebergs IF 00:47:15 98,38
66 Jan-Erik Nilsson Ystads OK 00:47:16 98,44
67 Greger Ingemansson Ystads OK 00:47:20 98,68
68 Sven-Erik Jönsson OK Tyringe 00:47:22 98,80
69 Göran Karlsson SOK Aneby 00:47:38 99,76
70 Bo Lindkvist Köping-Kolsva OK 00:47:47 100,30
71 Sten-Åke Vedin Selånger SOK 00:48:00 101,09
72 Lars-Olof Gustafsson OK Klyftamo 00:48:11 101,75
74 Lennart Gardelius IF Hansa-Hoburg 00:48:57 104,52
75 Hans Jonhed KFUM Örebro OK 00:49:00 104,70
76 Åke Eriksson OK Grip 00:49:03 104,88
77 Bengtåke Andersson OK Amne 00:49:20 105,90
79 Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 00:49:25 106,20
82 Bengt Bengtsson Tormestorps IF 00:49:48 107,58
83 Gunnar Hedberg Åre OK 00:50:01 108,36
84 Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK 00:50:43 110,89
85 Mats Elofsson Herrljunga SK Skid o OL 00:50:47 111,13
86 Lennart Korén OK Branten 00:51:00 111,91
87 Kaare Hansson Malmö OK 00:51:27 113,54
88 Arne Lindqvist Täby OK 00:51:42 114,44
89 Sigvard Eriksson OK Gränsen 00:52:18 116,60
90 Mats Klingvall Umeå OK 00:52:21 116,78
91 Gunnar Wallquist Svaide Roma SOK 00:52:24 116,97
92 Göran Karlsson Lessebo OK 00:53:32 121,06
93 Sven-Eric Carlsson Alfta-Ösa OK 00:53:35 121,24
94 John Östlund Sundbybergs IK 00:53:41 121,60
95 Sten Olsson OK Alehof 00:53:49 122,08
96 Jan Martner Tolered-Utby OL-Klubb 00:53:59 122,68
97 Torbjörn Nilsson OK Dellen 00:54:16 123,70
98 Björn Ahrling Svaide Roma SOK 00:54:42 125,27
99 Bo Eklund Vimmerby OK 00:54:43 125,33
100 Christer Gillenäs Kristinehamns OK 00:54:51 125,81
101 Karl Göran Carlsson Hylte OK 00:55:03 126,53
102 Leif Salin OK Tyr 00:55:17 127,37
103 Kjell Lindholm SOL Tranås 00:55:20 127,55
104 Claes Nideborn Stora Tuna OK 00:55:30 128,15
105 Dag Lewis-Jonsson Helsingborgs SOK 00:56:01 130,02
106 Lars Karlsson Gamleby OK 00:56:11 130,62
107 Joachim Greter IK Stern 00:57:22 134,89
108 Hans Sjögren Alvesta SOK 00:59:25 142,29
110 Göran Nilsson Eksjö SOK 01:00:31 146,26
111 Svenåke Svensson Snättringe SK 01:01:27 149,62
112 Ingvar Halldin OK Tylöskog 01:02:09 152,15
113 Bengt Simonsson Domnarvets GoIF 01:02:27 153,23
114 Roland Nilsson OK Kompassen 01:04:20 160,03
115 Ulf Nordgren OK Landehof 01:06:20 167,25
116 Roland Persson IFK Enskede 01:07:51 172,72
117 Sven-Olof Pettersson Mullsjö SOK 01:08:50 176,27
118 Stig Nydahl Stigmännen Karlshamns OK 01:09:38 179,16
119 Ingmar Tykesson Rävetofta OK 01:11:16 185,05
121 Johan Sterner Bottnaryds IF 01:38:24 282,97
122 Hardy Paulsson Umeå OK 01:39:20 286,33
123 Per Jacobsson Arboga OK 01:45:39 300,00
124 Sten Helmertz Frölunda OL 01:53:54 300,00
Gunnar Larsson OK Klemmingen
Per Hedman Östersunds OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF