Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 3, lång - H21 Lång

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Jonas Leandersson Södertälje-Nykvarn OF 01:14:25 3,98
3 Rickard Börjesson Malungs OK Skogsmårdarna 01:16:28 6,08
5 Oskar Sandberg Malungs OK Skogsmårdarna 01:20:43 10,43
6 David Lingfors OK Linné 01:21:03 10,77
7 Axel Wrådhe Attunda OK 01:21:07 10,83
7 Filip Wadsten Malungs OK Skogsmårdarna 01:21:07 10,83
9 Henrik Håkansson Göteborg-Majorna OK 01:21:13 10,94
10 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 01:21:25 11,14
11 Nick Gebert OK Orion 01:21:26 11,16
12 Elias Bäcklund Ekvall Halden SK 01:21:47 11,52
13 Nicolas Simonin Bækkelagets SK 01:22:14 11,98
14 Karl Enges Attunda OK 01:22:38 12,39
16 Jesper Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 01:23:13 12,98
17 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 01:23:21 13,12
19 Nils Hammaräng Grip OK Orion 01:25:41 15,51
20 Filip Karlsson IF Hagen 01:26:06 15,93
21 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 01:26:22 16,20
23 Albin Lillieström Malungs OK Skogsmårdarna 01:26:30 16,34
24 Markus Hederskog IK Hakarpspojkarna 01:26:40 16,51
25 Arvid Våg IFK Göteborg Orientering 01:27:01 16,87
26 Johan Törnroth Hestra IF 01:27:29 17,35
27 Mikael Eliasson Göteborg-Majorna OK 01:27:52 17,74
28 Flavio Poltéra Snättringe SK 01:28:33 18,44
29 Oskar Daniels Attunda OK 01:28:40 18,56
30 Rasmus Wickbom Bergnäsets AIK 01:29:51 19,77
31 Lucas Sundblad Eksjö SOK 01:29:55 19,84
31 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 01:29:55 19,84
33 Måns Östman Göteborg-Majorna OK 01:30:04 19,99
35 Jan Troeng OK Linné 01:30:33 20,48
37 Martin Jansson Södertälje-Nykvarn OF 01:30:34 20,50
38 Erik Nilsson Simkovics Ulricehamns OK 01:31:07 21,06
39 Joakim Eliasson Göteborg-Majorna OK 01:31:08 21,08
40 Gustaf Sparrevik IK Hakarpspojkarna 01:31:09 21,10
41 Pontus Karlsson Markbygdens OK 01:31:38 21,59
42 Kevin Ståhl Göteborg-Majorna OK 01:31:54 21,86
43 Hans Persson IFK Umeå 01:32:13 22,19
44 Šimon Navrátil IFK Lidingö SOK 01:32:24 22,37
46 Andrey Lamov Stora Tuna OK 01:32:34 22,55
48 Ivan Forsgren OK Tisaren 01:33:26 23,43
49 Erik Barr Zeilon Skåneslättens OL 01:34:03 24,06
51 John Persson IFK Göteborg Orientering 01:35:03 25,09
54 Johan Aronsson OK Tisaren 01:35:31 25,56
55 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 01:35:42 25,75
57 Love Berzell OK Ravinen 01:36:06 26,16
58 Niclas Tjernlund Skåneslättens OL 01:36:18 26,36
60 Waldemar Andersson Långhundra IF 01:36:22 26,43
62 Albert Askengren Bergnäsets AIK 01:36:44 26,81
64 Adam Georgsson Karlskrona SOK 01:37:45 27,85
65 Fritjof Axelsson FK Göingarna 01:38:25 28,53
66 Oskar Nordmark Centrum OK 01:38:34 28,68
67 Erik Gustafsson Ntnui 01:39:15 29,38
68 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 01:39:34 29,70
69 Erik Blomgren Stora Tuna OK 01:39:46 29,91
70 Samuel Hedlund Långhundra IF 01:40:00 30,15
72 Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna 01:40:30 30,66
74 John Kumlin IK Ymer 01:42:19 32,52
75 Ruairi Short OK Linné 01:42:50 33,05
76 Tuve Möller OK Linné 01:43:19 33,54
78 Harald Larsson Hagaby GoIF Örebro 01:44:09 34,39
83 Linus Bohman Malungs OK Skogsmårdarna 01:45:41 35,96
84 Jonas Hammarskiöld OK Skogsfalken 01:45:47 36,06
85 Gunnar Holmgren Bergnäsets AIK 01:45:53 36,17
86 Martin Djerf IK Hakarpspojkarna 01:45:59 36,27
88 David Sundström Söderhamns OK 01:46:33 36,85
89 Oscar Vångell Ärla IF 01:46:36 36,90
90 Daniel Roos Attunda OK 01:47:23 37,70
92 Timon Schweizer Järla Orientering 01:48:40 39,01
94 David Lundsten IFK Umeå 01:50:12 40,58
95 Lars Lundström IF Hallby SOK 01:50:38 41,02
97 Mikael Pihel OK Tisaren 01:53:21 43,80
99 Christoffer Johansson Trollhättans SOK 01:54:46 45,25
100 Joel Johnsson OK Nackhe 01:55:23 45,88
103 Jonas Andersson Stora Tuna OK 01:59:56 50,54
106 Erik Schultz Lunds OK 02:03:19 54,00
108 Bobby Brahm IFK Kiruna 02:06:21 57,10
112 Joakim Ståhl Järbo OK 02:21:14 72,32
Andreas Lundsten Centrum OK
Viktor Henmyr OK Vilse 87

Annonser

Bagheera