Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 3, lång - H18

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Lukas Werner IFK Lidingö SOK 00:50:57 19,85
3 Hugo Mandinger Trollhättans SOK 00:51:14 20,36
4 Gustav Ohlin OK Tranan 00:51:24 20,66
5 Albin Toll OK Njudung 00:51:56 21,63
6 Lucas Fredman OK Älvsjö-Örby 00:52:25 22,50
10 Arvid Roos OK Linné 00:53:04 23,67
11 Simon Fogelström Torsås OK 00:53:25 24,30
12 Fabian Vallerius Gamleby OK 00:53:50 25,06
13 Anton Hänström Täby OK 00:54:12 25,72
14 Rasmus Johansson Fjordside Sävedalens AIK 00:54:22 26,02
16 Ludvig Holmqvist OK Tor 00:54:44 26,68
17 Allan Hedberg Lunds OK 00:54:47 26,77
18 Melker Nordgren OK Kåre 00:54:49 26,83
19 Erik Hogedal Göteborg-Majorna OK 00:54:53 26,95
20 Johannes Bladh Tullinge SK 00:55:00 27,16
23 Jakob Gunnarsson Lerums SOK 00:55:28 28,00
26 Tobias Snell OK Renen 00:56:16 29,45
27 Lukas Gustafsson IK Ymer 00:56:26 29,75
27 František Světnický Karlskrona SOK 00:56:26 29,75
30 Martin Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:56:54 30,59
33 William Segura KFUM Örebro OK 00:57:05 30,92
34 Erik Ingemarsson Hestra IF 00:57:23 31,46
35 John McLelland OK Rodhen 00:57:30 31,68
36 Casper Hedar OK Tor 00:57:47 32,19
38 Hannes Lindahl Sundsvalls OK 00:58:17 33,09
41 Šimon Lukašák Karlskrona SOK 00:58:41 33,81
42 Ludvig Zaar Växjö OK 00:58:45 33,93
43 Oskar Sundblom Rånäs OK 00:58:57 34,29
44 Joar Tryggö Trollhättans SOK 00:59:05 34,53
45 Alvar Melin Haninge SOK 00:59:08 34,62
46 Nils Grimbeck Sävedalens AIK 00:59:14 34,80
48 Jacob Moberg Helsingborgs SOK 00:59:37 35,50
51 Johan Lundbäck Järfälla OK 01:00:10 36,49
52 Isak Olsson OK Orion 01:00:11 36,52
53 Nils Körle OK Landehof 01:00:26 36,97
54 Emil Byberg Domnarvets GoIF 01:00:28 37,03
55 Axel Orrhede Helsingborgs SOK 01:00:31 37,12
56 Gustav Östensson OK Tranan 01:00:38 37,33
57 Mattias Hane OK Tyr 01:00:42 37,45
58 Simon Svahn Eksjö SOK 01:00:48 37,63
59 Carl Ås Lunds OK 01:01:00 37,99
61 Tamás Szüts Västerås SOK 01:01:21 38,63
62 Karl Granath OK Kåre 01:01:24 38,72
63 John Wolgast Snättringe SK 01:01:27 38,81
65 Samuel Stålnäbb Domnarvets GoIF 01:01:29 38,87
68 Noa Sjöstrand Västerås SOK 01:01:56 39,68
69 Victor Sadarangani Järla Orientering 01:02:00 39,80
70 Hugo Johansson OK Reftele 01:02:09 40,07
71 Jakob Nilsson Umeå OK 01:02:10 40,10
75 Samuel Lindén Attunda OK 01:02:46 41,18
76 Edvin Strandberg Kalmar OK 01:03:00 41,60
77 Alexander Schandl OK Södertörn 01:03:20 42,21
78 Albin Lindskog OK Ravinen 01:03:27 42,42
79 Olle Pettersson Gradin Attunda OK 01:03:31 42,54
84 Melker Andersson OK PAN-Kristianstad 01:04:03 43,50
84 Filip Bäck Arboga OK 01:04:03 43,50
87 Simon Giselsson Ronneby OK 01:04:16 43,89
88 Johannes Green Almby IK 01:04:32 44,37
91 Martin Rinnbäck OK Ravinen 01:05:21 45,85
92 Axel Hedström Östersunds OK 01:05:27 46,03
93 Arvid Kronmar Karlskrona SOK 01:06:31 47,95
94 Edvin Wiklund OK Enen 01:06:36 48,10
95 Gustav Björklund IFK Mora OK 01:06:45 48,37
97 Arvid Umegård Långhundra IF 01:06:49 48,50
98 Viggo Hjerne Tumba-Mälarhöjden OK 01:07:05 48,98
99 Nils Kylborn Almby IK 01:07:08 49,07
100 Alfred Liljeström Gävle OK 01:07:13 49,22
102 Henry Svens Västerbergslagens OL 01:07:24 49,55
104 Elias Thörnblad Trollhättans SOK 01:07:32 49,79
105 Elias Röstin Söders-Tyresö 01:07:34 49,85
108 Martin Sandqvist Västerås SOK 01:08:59 52,41
109 Ville Fontell OK Enen 01:09:51 53,97
111 Albin Hainke Snättringe SK 01:10:09 54,51
114 Sixten Ekbladh SOL Tranås 01:11:05 56,20
115 Erik Lidström Lauri Snättringe SK 01:11:09 56,32
119 Seth Borglund Härnösands OK 01:11:55 57,70
121 Axel Flordal Katrineholms OK 01:12:24 58,58
123 Erik Nilsson Dalaportens OL 01:13:09 59,93
128 Albin Berger Domnarvets GoIF 01:14:10 61,76
129 Oscar Wall Jungbjer Göteborgs SK 01:14:12 61,82
131 Fredrik Hansson Täby OK 01:14:53 63,06
132 Albin Kårén Sundsvalls OK 01:15:47 64,68
134 Gabriel Öhgren Sävedalens AIK 01:16:03 65,16
137 Radek Svoboda Karlskrona SOK 01:17:06 67,06
138 Pontus Axell IFK Enskede 01:17:07 67,09
141 David Mårtensson Garphyttans IF 01:17:35 67,93
144 Tim Dalheimer IK Vikings OK 01:18:17 69,20
145 Isak Westring Järfälla OK 01:18:39 69,86
147 Johan Karlsson OK Älvsjö-Örby 01:19:05 70,64
148 Johan Vinblad Lunds OK 01:19:08 70,73
150 Axel Eriksson OK Löftan 01:19:30 71,39
151 Hugo Frisk Västerås SOK 01:19:40 71,69
153 Joel Wiklund Strängnäs-Malmby OL 01:21:46 75,49
154 Olle Elfström OK Orinto 01:21:47 75,52
155 Pontus Lindgren Västerås SOK 01:22:29 76,78
156 Petter Bergstedt Markbygdens OK 01:23:17 78,22
157 Oskar Stenvi OK Linné 01:23:20 78,31
160 Erik Nilsson Gotlands Bro OK 01:23:51 79,25
161 Viktor Holmgren Umeå OK 01:24:50 81,02
162 Linus Berggren OK Älvsjö-Örby 01:24:52 81,08
164 Anton Segerman IF Thor 01:25:27 82,14
165 Fredrik Junevik Leksands OK 01:25:48 82,77
166 Wilmer Lindblom Kungälvs OK 01:26:23 83,82
169 Marcus Klasenius KFUM Örebro OK 01:27:27 85,75
172 Edvin Borne Frölunda OL 01:28:48 88,18
174 Daniel Ståhl OK Hammaren 01:29:23 89,24
175 Emil Sundström OK Orinto 01:29:48 89,99
176 Ola Eklund Katrineholms OK 01:30:19 90,92
177 Johan Bergius Visborgs OK 01:30:53 91,94
178 Tor Rönnestrand Frösö IF 01:32:06 94,14
179 Jesper Carlsson IK Uven 01:32:17 94,47
180 Wilmer Holmqvist Sjövalla FK 01:34:36 98,65
181 David Nero Nässjö OK 01:34:54 99,20
182 Arvid Bylund IF Thor 01:36:35 102,23
185 Erik Johansson OK Alehof 01:39:05 106,75
187 Linus Malm KFUM Örebro OK 01:42:05 112,16
189 Teodor Älvegran Västerås SOK 01:49:25 125,40
190 Axel Tarkpea Västerås SOK 01:52:44 131,39
191 Zebastian Arfwedson Frölunda OL 01:54:06 133,86
192 Pontus Thuresson Skåneslättens OL 01:54:08 133,92
194 Mattias Levin Svaide Roma SOK 02:03:28 150,77
Karl Petersén OK Njudung
Tim Sandgren Bromma-Vällingby SOK
Lukas Johansson Sundsvalls OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF