Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 3, lång - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lisa Åkesson Markbygdens OK 00:35:35 3,82
5 Erika Åkesson Markbygdens OK 00:38:39 9,16
6 Amanda Granqvist OK Ravinen 00:38:50 9,48
10 Klara Åkerman Sjöström Västerås SOK 00:40:15 11,95
12 Vendela Söderqvist OK Kåre 00:40:56 13,14
14 Hanna Jonsell IF Thor 00:41:44 14,53
15 Alva Svensk Tjällmo-Godegårds OK 00:42:05 15,14
16 Smilla Mogensen OK Ravinen 00:42:30 15,87
17 Klara Persson Halmstad OK 00:42:49 16,42
18 Eleonora Alinder Sjövalla FK 00:43:03 16,83
20 Sabina Aumo Kungälvs OK 00:43:19 17,29
21 Ronja Ståhl Sundbybergs IK 00:43:45 18,05
25 Emma Eliasson Domnarvets GoIF 00:44:34 19,47
26 Alma Wallman Västerbergslagens OL 00:44:48 19,88
27 Cornelia Krafft Länna IF 00:44:54 20,05
29 Elsa Sonesson Falköpings AIK OK 00:45:17 20,72
30 Åsa Sundström Järla Orientering 00:45:36 21,27
32 Elin Flakberg IFK Göteborg Orientering 00:46:05 22,11
33 Ida Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:46:32 22,90
36 Agnes Djurstedt Eksjö SOK 00:46:52 23,48
37 Ida Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:46:57 23,62
39 Ida Hänström Täby OK 00:47:07 23,91
40 Karolina Bergh Papasikas Skarpnäcks OL 00:47:32 24,64
42 Alice Ek Nyköpings OK 00:47:45 25,02
44 Tilda Mårtensson OK Ravinen 00:48:08 25,68
46 Sigrid Carlsson Sundbybergs IK 00:48:34 26,44
47 Moa Wallenborg Lunds OK 00:48:35 26,47
49 Lisa Thunell IFK Lidingö SOK 00:49:12 27,54
50 Maja Bergqvist Korsnäs IF OK 00:49:13 27,57
51 Moa Skoog IF Hagen 00:49:14 27,60
52 Tove Sjöberg Tullinge SK 00:49:27 27,98
53 Moa Eriksson Trollhättans SOK 00:49:38 28,30
55 Siri Simonsen IK Hakarpspojkarna 00:50:27 29,72
56 Thea Nordin Abaji Eksjö SOK 00:50:35 29,95
57 Thea Bökman Helsingborgs SOK 00:50:44 30,21
59 Tuva-Cajsa Spik Leksands OK 00:51:12 31,03
60 Johanna Almgren OK Ravinen 00:51:15 31,11
62 Agnes Damberg IFK Lidingö SOK 00:51:23 31,34
63 Thea Nordin Korsnäs IF OK 00:51:46 32,01
64 Elsa Göras Leksands OK 00:51:48 32,07
67 Ella Söderberg OK Skogsfalken 00:52:20 33,00
68 Ellen Hannrup IF Thor 00:52:23 33,09
69 Sofie Bodin Almby IK 00:52:27 33,20
70 Thilda Seldén IF Rigor 00:52:29 33,26
72 Eira Hertin IK Hakarpspojkarna 00:52:31 33,32
73 Elsa Hermansson IFK Mora OK 00:53:17 34,65
74 Lea Edvardsson Umeå OK 00:53:41 35,35
74 Alicia Schandl OK Södertörn 00:53:41 35,35
76 Olivia Lundstedt Sjövalla FK 00:53:45 35,47
77 Filippa Kinde Sävedalens AIK 00:53:46 35,50
79 Cecilia Hector Snättringe SK 00:54:41 37,09
80 Selma Larsson Lunds OK 00:54:44 37,18
81 Emma Westerlund Nyköpings OK 00:54:53 37,44
83 Caroline Guttke Nyköpings OK 00:55:07 37,85
84 Emma Almgren OK Ravinen 00:55:25 38,37
85 Karin Lindgren KFUM Örebro OK 00:55:45 38,95
87 Elsa Karlsson OK Landehof 00:56:10 39,68
89 Frida Johansson OK Skärmen 00:56:48 40,78
92 Agnes Weiss Långhundra IF 00:57:27 41,91
93 Astrid Rex Sundsvalls OK 00:57:52 42,64
94 Filippa Söderberg Kalmar OK 00:57:54 42,70
96 Sofia Green Almby IK 00:58:01 42,90
97 Elsa Linder OK Hällen 00:58:08 43,10
98 Rebecka Pihlström OK Landehof 00:58:19 43,42
100 Alva Bladh Tullinge SK 00:59:34 45,60
101 Amanda Schönfeldt Sundsvalls OK 01:00:00 46,35
103 Kajsa Ivarsson Västerbergslagens OL 01:00:23 47,02
104 Olivia Larsson Lunds OK 01:00:29 47,20
106 Kristin Herberthson Linköpings OK 01:00:52 47,86
108 Vilmalee Suwan OK Vilse 87 01:01:16 48,56
109 Ella Persson Eksjö SOK 01:01:55 49,69
112 Julia Näslund OK Hammaren 01:02:14 50,25
112 Disa Rangert Kungälvs OK 01:02:14 50,25
114 Lovisa Göstas Källman Söders-Tyresö 01:02:25 50,56
115 Flisa Ravald Östersunds OK 01:02:27 50,62
116 Malin Kindbom IF Hagen 01:02:29 50,68
118 Siri Larsen Tolered-Utby OL-Klubb 01:02:51 51,32
120 Lisa Jakobsson Sundsvalls OK 01:03:35 52,60
122 Evelina Nilsson Högåkers OK 01:03:42 52,80
123 Ronja Andersson Trollhättans SOK 01:03:44 52,86
125 Emilia Johnsson OK Kåre 01:04:37 54,40
125 Amanda Alfredsson OK Tyr 01:04:37 54,40
127 Joni Müller af Uhr OK Linné 01:04:46 54,66
128 Sofia Rask Kungälvs OK 01:05:00 55,06
129 Sofia Elverlind OK Tranan 01:05:09 55,33
130 Fanny Cedstedt Långhundra IF 01:05:20 55,65
131 Elin Rahm OK Norrvirdarna 01:05:27 55,85
132 Lina Hällsten Stora Tuna OK 01:06:21 57,42
133 Sanna Sander OK Milan 01:07:44 59,83
134 Sofia Sundin Waxholms OK 01:07:56 60,17
135 Olivia Grönqvist Jönköpings OK 01:08:22 60,93
136 Elvira Söderberg Sävedalens AIK 01:08:30 61,16
137 Saga Jonsson Waxholms OK 01:08:33 61,25
139 Emma Eliasson FK Friskus-Varberg 01:08:57 61,95
142 Hanna Larsson Ystads OK 01:09:06 62,21
143 Elsa Asp Mölndal Outdoor IF 01:09:51 63,51
144 Emma Isidorsson OK Vivill 01:09:53 63,57
145 Anna Simonsson Stigmännen Karlshamns OK 01:09:56 63,66
147 Julia De Almeida Malmö OK 01:11:36 66,56
148 Rebecka Rundblad Främmestads IK 01:11:48 66,91
150 Unni Granfors IF Rigor 01:12:34 68,25
152 Ellen Olovsson Gamleby OK 01:13:16 69,46
155 Amanda Hall Västerås SOK 01:13:55 70,60
156 Lisa Wadenbrant Sundbybergs IK 01:14:48 72,14
158 Cornelia Möller OK Kontinent 01:16:14 74,63
159 Tilda Dalekant IFK Enskede 01:16:37 75,30
160 Ida Svahn Söders-Tyresö 01:17:04 76,08
161 Anna Nilsson Garphyttans IF 01:17:33 76,93
162 Louise Olsson Mölndal Outdoor IF 01:17:51 77,45
164 Evelina Glänneskog Tolered-Utby OL-Klubb 01:18:25 78,44
165 Johanna Fredrixon OK Skogshjortarna 01:18:44 78,99
166 Alma Appelgren Trollhättans SOK 01:19:17 79,95
167 Alva Nystedt Skåneslättens OL 01:19:31 80,35
169 Emma Svidén Söders-Tyresö 01:20:33 82,15
172 Julia Berg KFUM Örebro OK 01:21:10 83,23
173 Emilia Nilsson Gustavsbergs OK 01:21:20 83,52
174 Rebecka Westlund Kils OK 01:21:21 83,55
175 Rebecka Hasler Surahammars SOK 01:23:29 87,26
176 Frida Mouchard IF Hallby SOK 01:23:32 87,35
179 Ellinor Lihv OK Gränsen 01:26:11 91,96
181 Malin Svensson Rånäs OK 01:28:11 95,45
182 Kajsa Heyden Lunds OK 01:32:10 102,39
183 Mathilda Karlsson Valbo AIF 01:33:59 105,55
184 Linn Risto OK Linné 01:35:04 107,44
186 Tyra Karlsson Sundsvalls OK 01:40:34 117,02
188 Tilde Jonsson OK Österåker 01:42:34 120,50
189 Maja Hoppe Waxholms OK 01:44:51 124,48
190 Rakel Hanson Tolered-Utby OL-Klubb 01:45:37 125,82
Frida Jarding Nyköpings OK

Annonser

OOCup 2022