Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 4, medel - H21-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 William Pommer Stora Tuna OK 00:31:20 11,30
2 Rasmus Møller Jess OK Linné 00:31:49 12,59
5 Zsolt Lenkei IFK Mora OK 00:32:30 14,41
8 Joar Svartholm OK Linné 00:32:55 15,52
9 Otto Stuhlhofer OK Landehof 00:33:18 16,54
10 Måns Sandgren OK Orion 00:33:47 17,83
11 Emil Åberg OK Kåre 00:34:17 19,16
16 Pelle Engstrand Stora Tuna OK 00:35:17 21,82
18 Pontus Petersson OK Orion 00:35:26 22,22
19 Dag Stridh Malungs OK Skogsmårdarna 00:35:51 23,33
20 Charlie Stolt Rehns BK 00:35:52 23,37
22 Viktor Wassén Halden SK 00:36:14 24,35
24 Olle Josarp OK Tisaren 00:36:29 25,02
25 Victor Flingmark Uddevalla OK 00:36:31 25,11
26 Fredrik Mattsson OK Kåre 00:36:39 25,46
28 Lukas Lundgren Växjö OK 00:36:57 26,26
30 Fredrik Persson Domnarvets GoIF 00:37:31 27,77
33 Håkan Pettersson OK Djerf 00:38:19 29,90
34 Gustav Öhgren OK Kåre 00:38:34 30,56
35 Mattias Mårts Stora Tuna OK 00:38:37 30,70
36 Oskar Lundqvist Malungs OK Skogsmårdarna 00:38:44 31,01
38 Patrik Johansson Kexholms SK 00:39:16 32,43
39 Simon Runefors Växjö OK 00:39:26 32,87
42 Mikael Andersson Stora Tuna OK 00:39:40 33,49
44 Thomas Pettersson Attunda OK 00:40:44 36,33
45 Daniel Duhlbo IFK Mora OK 00:40:47 36,47
46 Anton Österblad Karlskrona SOK 00:40:59 37,00
47 Markus Lundholm OK Renen 00:41:32 38,46
51 Mårten Olsson Gävle OK 00:42:05 39,93
52 Måns Lennermo Nässjö OK 00:42:42 41,57
53 Fredrik Levin Svaide Roma SOK 00:43:00 42,37
54 Joel Börjesson-Eriksson Storviks IF 00:43:03 42,50
55 Robert Pettersson Forsa OK 00:43:05 42,59
56 Jon Eklund IK Jarl Rättvik 00:43:12 42,90
59 Simon Bohman Rånäs OK 00:44:10 45,48
61 Robin Jakobsson Gamleby OK 00:44:29 46,32
63 Erik Hanson Gävle OK 00:44:57 47,56
65 Fredrik Andersson IF Rigor 00:45:38 49,38
66 Oliver Lindblad Petersen Söders-Tyresö 00:45:48 49,83
68 Ola Nyberg Malungs OK Skogsmårdarna 00:46:10 50,80
70 Nils Henriksson Bergnäsets AIK 00:46:32 51,78
73 Leon Hansson Visborgs OK 00:47:17 53,78
75 Viktor Tovesson OK Orion 00:48:26 56,84
77 Thomas Eriksson Kexholms SK 00:49:39 60,08
78 Henrik Persson Umeå OK 00:50:32 62,43
79 Rikard Tynell Grycksbo IF OK 00:50:53 63,36
82 Anders Kallings Visborgs OK 00:53:45 71,00
83 Johan Kastensson Eksjö SOK 00:55:16 75,03
86 Markus Nordmark Nässjö OK 00:56:13 77,56
87 Love Lindström Centrum OK 00:57:41 81,47
91 Jonathan Björk Leksands OK 00:59:59 87,59
97 Mattias Nilsson Ärla IF 01:04:45 100,29
101 Simon Lennermo Nässjö OK 01:06:48 105,75
109 Jonas Gustavsson Andrarums IF 01:19:41 140,05
Joel Hallberg IFK Hedemora OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr