Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 4, medel - D21 Kort-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Johanna Sanderi IFK Lidingö SOK 00:24:15 7,98
4 Linnea Gustafsson Uddevalla OK 00:25:42 11,93
5 Nicole Ljungdahl OK PAN-Kristianstad 00:26:32 14,20
6 Viktoria Tingström Göteborg-Majorna OK 00:26:50 15,02
8 Rebecka Olsson Karlskrona SOK 00:28:06 18,48
9 Anna Niklasson Göteborg-Majorna OK 00:28:29 19,52
10 Sara Lundblad Tullinge SK 00:28:32 19,66
11 Hilda Mattsson Järla Orientering 00:28:39 19,98
13 Lydia Martinsson OK Tyr 00:29:34 22,48
14 Marie Spångmyr Göteborg-Majorna OK 00:29:37 22,61
16 Lina Fredriksson Korsnäs IF OK 00:30:57 26,25
17 Emma Ekberg Tolered-Utby OL-Klubb 00:31:21 27,34
18 Elin Sundqvist Tullinge SK 00:31:26 27,57
19 Maria Bois Malungs OK Skogsmårdarna 00:31:27 27,61
21 Laura D'angelo Attunda OK 00:31:35 27,98
22 Kristin Boman Gävle OK 00:31:36 28,02
23 Lisa Folino Karlskrona SOK 00:31:41 28,25
23 Maja Pettersson Karlskrona SOK 00:31:41 28,25
25 Junia Birgersson Visborgs OK 00:31:46 28,48
26 Rebecka Adolfsson OK Kåre 00:32:04 29,30
27 Emelie Olsson Örkelljunga FK 00:32:30 30,48
28 Jenni Simola IFK Lidingö SOK 00:32:37 30,80
29 Ida Wadman Katrineholms OK 00:32:38 30,84
30 Cajsa Björkén Stigmännen Karlshamns OK 00:32:40 30,93
31 Hanna Strandberg Skogslöparna 00:32:44 31,11
32 Frida Junegard Tullinge SK 00:32:47 31,25
33 Mikaela Rönnbäck Visborgs OK 00:33:03 31,98
34 Emma Lindgren Visborgs OK 00:33:21 32,80
35 Emeli Pettersson Tullinge SK 00:33:45 33,89
36 Ronja Hill Tumba-Mälarhöjden OK 00:34:11 35,07
37 Susanna Mårtensson Stora Tuna OK 00:34:34 36,11
38 Maja Ingelsson OK Hammaren 00:34:42 36,48
39 Hanna Gustafsson OK Kåre 00:34:53 36,98
40 Julia Adolfsson OK Kåre 00:35:07 37,61
42 Samantha Ahlgren Centrum OK 00:35:30 38,66
43 Alexandra Sundgren Centrum OK 00:35:35 38,89
45 Malin Nyman OK Tyr 00:35:43 39,25
46 Anna Samelius Visborgs OK 00:35:55 39,80
47 Emma Forsberg OK Kåre 00:36:08 40,39
49 Isabell Håkansson IK Uven 00:36:31 41,43
49 Ellinor Vejlens Visborgs OK 00:36:31 41,43
51 Lotta Nyberg OK Alehof 00:36:33 41,52
52 Frida Strömgård Uddevalla OK 00:36:35 41,61
53 Emma Rosén OK Njudung 00:36:43 41,98
54 Evelyn Wendelius IFK Lidingö SOK 00:37:01 42,80
55 Mia Gustafsson Tolered-Utby OL-Klubb 00:37:09 43,16
57 Sandra Hane OK Tyr 00:37:51 45,07
58 Caroline Cederquist Törnblad Centrum OK 00:37:52 45,11
59 Sofia Nilsson Göteborg-Majorna OK 00:37:53 45,16
62 Sandra Boman Lustens OK 00:39:02 48,30
63 Desirée Segerslätt Skåneslättens OL 00:39:18 49,02
64 Helen Walfridsson Gävle OK 00:39:59 50,89
65 Therese Ljungberg Göteborgs SK 00:40:12 51,48
66 Mette Brolinson Centrum OK 00:40:20 51,84
67 Emma Silvergrund Lerums SOK 00:40:45 52,98
68 Linda Eriksson OK Skärmen 00:40:58 53,57
69 Jennifer Wendelius IFK Lidingö SOK 00:41:06 53,93
70 Nadia El-Charif Tolered-Utby OL-Klubb 00:41:12 54,21
71 Marie Jinnemo Hjärnarps OL 00:41:34 55,21
72 Cecilia Widén FK Boken 00:41:37 55,34
75 Kristina Canow OK Österåker 00:43:05 59,34
77 Hanna Johansson OK Kåre 00:43:41 60,98
80 Ebba Lindgren Hermansson Lunds OK 00:44:27 63,07
81 Nina Lundkvist OK Österåker 00:44:37 63,52
82 Carolina Råberg OK Landehof 00:44:38 63,57
83 Frida Ingelsson Ockelbo OK 00:44:49 64,07
85 Joanna Malmkvist Sävedalens AIK 00:45:32 66,02
86 Viktoria Helmersson OK Ravinen 00:45:34 66,11
87 Agnes Elfving IK Jarl Rättvik 00:45:59 67,25
88 Hanna Karlsson Stenungsunds OK 00:46:11 67,80
89 Katarina Holmgren Skogsluffarnas OK 00:46:34 68,84
90 Mirjam Dagis Skogsluffarnas OK 00:46:50 69,57
91 Matilda Skuncke Täby OK 00:46:56 69,84
92 Elina Arvidsson Säterbygdens OK 00:47:06 70,30
93 Pia-Maria Bondesson Frosta OK 00:47:31 71,43
94 Therese Landmark OK Kroppefjäll 00:47:38 71,75
95 Anna Bondeson Lunds OK 00:48:51 75,07
96 Linda Eriksson Gävle OK 00:49:10 75,93
97 Isabelle Sjöberg OK Österåker 00:49:11 75,98
99 Marie Svensson Malmö OK 00:49:48 77,66
100 Marielle Nilsson Andrarums IF 00:50:13 78,80
101 Aino Leijon Avesta OK 00:50:43 80,16
102 Amanda Halvarsson Leksands OK 00:51:03 81,07
103 Elin Thyr Centrum OK 00:51:14 81,57
104 Ebba Söderlund FK Göingarna 00:51:33 82,43
105 Julia Lundh Hästveda OK 00:52:24 84,75
107 Anna Brodin OK Kontinent 00:53:14 87,02
108 Malin Sundqvist Tullinge SK 00:55:21 92,80
109 Katarina Tallhage Centrum OK 00:55:35 93,43
111 Kajsa Winberg Stenungsunds OK 00:56:51 96,89
112 Veronika Nesverova Lunds OK 00:56:59 97,25
113 Linnea Thörnqvist Simrishamns OK 00:57:47 99,43
114 Johanna Ivares OK Södertörn 00:58:00 100,03
115 Malin Eirefelt Forsa OK 00:58:15 100,71
116 Linnéa Petrisi Västerbergslagens OL 00:58:19 100,89
117 Sandra Hansson Ärla IF 00:58:46 102,12
119 Klara Petrisi Västerbergslagens OL 01:02:47 113,07
120 Elin Nordahl Simrishamns OK 01:03:47 115,80
122 Frida Eriksson Lustens OK 01:06:02 121,93
123 Anna Bjärby Frosta OK 01:07:21 125,53
123 Jennie Rosén Hästveda OK 01:07:21 125,53
125 Malin Nilsson FK Boken 01:13:35 142,53
126 Jenny Wåhlander Frölunda OL 01:18:31 155,98
Lina Pålsson Kungälvs OK
Frida Hildingsson Lunds OK
Viola Eckermark Göteborg-Majorna OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF