Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 4, medel - H21 Kort-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
4 David Bejbom Järla Orientering 00:27:41 8,30
5 Anton Forsberg Stora Tuna OK 00:28:04 9,42
9 Erik Liljequist Stora Tuna OK 00:29:09 12,56
11 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 00:29:40 14,07
12 Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 00:29:42 14,16
13 Oscar Björck Järla Orientering 00:29:46 14,36
15 Jakob Lööf Malungs OK Skogsmårdarna 00:29:54 14,74
18 Filip Jacobsson OK Tisaren 00:30:24 16,20
19 Eddie Edström Sundsvalls OK 00:30:43 17,12
20 Anton Östlin Malungs OK Skogsmårdarna 00:31:02 18,04
22 Christian Hjalmarsson Kamrat Och IF KIF 00:31:24 19,10
24 Mattias Millinger Järla Orientering 00:31:48 20,26
25 Anders Bennitz OK Renen 00:31:53 20,51
30 Dan Wester Järla Orientering 00:32:35 22,54
31 Mathias Hall Järla Orientering 00:32:42 22,88
32 Anton Nilsson Järla Orientering 00:33:08 24,14
33 Niklas Sundqvist Tullinge SK 00:33:14 24,43
35 Christoffer Eskilsson Tullinge SK 00:33:44 25,88
36 Fredrik Ahnlén OK Hammaren 00:34:05 26,90
37 Markus Fredlund Tullinge SK 00:34:07 27,00
38 Viktor Antonsson Eksjö SOK 00:34:48 28,98
40 Simon Nilsson Eksjö SOK 00:35:41 31,55
42 Martin Särnbrink OK Tisaren 00:35:42 31,60
43 Rasmus Lundberg OK Bävern 00:36:02 32,56
44 Johan Kärrström Tullinge SK 00:36:33 34,07
45 Adam Sandstedt Eksjö SOK 00:36:49 34,84
48 Henrik Andersson Bredaryds SOK 00:37:00 35,37
50 Jakob Ivarsson Haninge SOK 00:37:46 37,60
52 Jonas Åkerdahl Sundsvalls OK 00:37:48 37,70
53 Torbjörn Engberg Härnösands OK 00:37:52 37,89
54 Andreas Nordfors Stora Tuna OK 00:38:12 38,86
55 Emil Nilsson Umeå OK 00:38:28 39,63
58 Jakob Fransson OK Milan 00:39:39 43,07
61 Kalle Johansson OK Hammaren 00:40:43 46,17
64 Mattias Ågren Centrum OK 00:41:20 47,96
66 Adam Nyman Centrum OK 00:41:32 48,55
67 Jonathan Karlsson OK Tisaren 00:41:37 48,79
68 Måns Hellgren OK Södertörn 00:41:40 48,93
69 Assar Hellström OK Ravinen 00:41:54 49,61
70 Erik Mattsson Järla Orientering 00:41:55 49,66
73 Marcus Beckius OK Tyr 00:42:45 52,08
74 Emil Gunnarsson Eksjö SOK 00:43:09 53,24
75 Rasmus Svensson Värend GN OL 00:43:18 53,68
76 Philip Edvardsson Eksjö SOK 00:43:20 53,78
77 Olle Andersson Tullinge SK 00:43:25 54,02
78 Joakim Persson Kils OK 00:43:32 54,36
80 David Svenson SOK Viljan 00:43:51 55,28
82 Anders Håkansson OK Kåre 00:43:58 55,62
84 Adam Hodin Årsunda IF 00:44:34 57,36
85 Oskar Hermansson Centrum OK 00:44:37 57,50
86 Tintin Karlberg Tullinge SK 00:44:50 58,13
87 Johan Persson Attunda OK 00:45:15 59,34
89 Gabriel Lindersson Gamleby OK 00:45:59 61,47
90 Elis Nordström Kils OK 00:46:59 64,38
93 Magnus Karlsson Centrum OK 00:47:15 65,16
96 Samuel Johansson OK Hammaren 00:48:31 68,84
97 Anton Mäkinen OK Hammaren 00:48:33 68,93
98 Henrik Hamrefors Västerås SOK 00:48:42 69,37
99 Johan Filipsson Markaryds FK 00:48:58 70,14
100 Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 00:49:24 71,40
101 Tomas Johnsson Sundsvalls OK 00:49:38 72,08
102 Anders Yngve IK Hakarpspojkarna 00:49:40 72,18
103 Robert Larsson Gamleby OK 00:50:04 73,34
104 Carl Holmgren Bergnäsets AIK 00:50:42 75,18
105 Emil Danielsson OK Hammaren 00:50:52 75,66
106 Johan Nordin Sundsvalls OK 00:51:00 76,05
107 Tobias Andersson OK Österåker 00:51:18 76,92
109 Marcus Åhlén OK Österåker 00:51:54 78,67
110 William Hultqvist Vallentuna-Össeby OL 00:52:02 79,05
111 Marcus Ramström OK Kåre 00:52:40 80,89
115 Oscar Sturk Waxholms OK 00:54:11 85,30
117 Erik Stridh Österfärnebo IF 00:55:00 87,67
118 Anton Daniels Attunda OK 00:55:06 87,96
119 Viktor Stridh Österfärnebo IF 00:55:18 88,55
120 Emil Eriksson Bredaryds SOK 00:55:22 88,74
122 Jesper Melin Garphyttans IF 00:55:45 89,85
124 Mårten Holmström OK Österåker 00:56:43 92,66
125 Lars Dahlström HJS-Vansbro OK 00:56:49 92,95
126 Gustaf Petersson Centrum OK 00:57:43 95,57
127 Robin Öhrn OK Bävern 00:58:59 99,25
128 Simon Anderjon Växjö OK 00:59:35 100,99
129 Niklas Karlsson Växjö OK 01:00:06 102,49
130 Axel Elmarsson Waxholms OK 01:00:48 104,53
131 Johan Sandrell Värend GN OL 01:01:09 105,54
132 Tobias Beckius OK Tyr 01:02:26 109,27
135 Gustav Ydén Östersunds OK 01:04:10 114,31
138 Tobias Westbom Långhundra IF 01:05:56 119,44
142 Örjan Ahnoff Centrum OK 01:09:17 129,17
150 Adam Aili OK Tisaren 01:21:45 165,40
152 William Erlandsson OK Österåker 01:32:42 197,21
August Kollberg Eksjö SOK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr