Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 4, medel - H21 Kort-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Mattis Hallberg Göteborg-Majorna OK 00:27:45 6,40
2 John Börjesson Malungs OK Skogsmårdarna 00:28:06 7,39
3 Karl Walheim Ärla IF 00:28:25 8,29
4 Fredrik Edén IFK Göteborg Orientering 00:29:01 9,99
5 Göran Winblad Fredrikstad SK 00:29:54 12,49
6 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 00:30:10 13,24
7 Thomas Landqvist Malungs OK Skogsmårdarna 00:30:19 13,67
8 Erik Classon OK Orinto 00:30:21 13,76
10 Josh Beech Espoon Suunta 00:30:35 14,42
11 Johan Olson Göteborg-Majorna OK 00:30:42 14,75
13 Ville Keskisaari IFK Lidingö SOK 00:31:42 17,58
14 Fredrik Bakkman IFK Göteborg Orientering 00:31:49 17,91
15 Markus Larsson Hestra IF 00:32:12 19,00
17 Jens Molin Södertälje-Nykvarn OF 00:32:37 20,17
18 Brent Key Gotlands Bro OK 00:32:38 20,22
19 Oskar Höglund Motala AIF OL 00:33:19 22,16
20 Hugo Mattsson Skåneslättens OL 00:33:40 23,15
21 Fredrik Ingelsson Rehns BK 00:33:44 23,33
22 Samuel Andersson Hagaby GoIF Örebro 00:33:45 23,38
23 Ulf Troeng OK Linné 00:34:08 24,47
24 Eric Hansson IK Hakarpspojkarna 00:34:19 24,99
25 Viktor Janrik OK Linné 00:34:22 25,13
26 Albin Andersson OK Ravinen 00:34:26 25,32
27 Arvid Claesson Jönköpings OK 00:34:29 25,46
28 Pontus Johansson Karlskrona SOK 00:34:39 25,93
29 Hampus Olesund OK Landehof 00:34:44 26,17
30 Mikael Andersson IK Gandvik 00:34:51 26,50
32 Erik Hansson Bredareds IF 00:35:46 29,09
33 Johan Hindér Tolered-Utby OL-Klubb 00:36:02 29,84
34 Emil Folino Karlskrona SOK 00:36:03 29,89
35 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna 00:36:04 29,94
36 Simon Larsson Sävedalens AIK 00:36:25 30,93
37 Nico Kastner OK PAN-Kristianstad 00:36:33 31,31
39 Jesper Lysell Rehns BK 00:37:32 34,09
39 Jonathan Ahlsén Södertälje-Nykvarn OF 00:37:32 34,09
41 Daniel Olsson Uddevalla OK 00:37:56 35,22
42 Vidar Sjögren Tjällmo-Godegårds OK 00:38:02 35,50
43 Fredrik Wigertz Långhundra IF 00:38:03 35,55
44 Mikael Wilhelmsson Söders-Tyresö 00:38:04 35,60
46 Mattias Killander Hästveda OK 00:38:40 37,30
47 Mattias Andersson IK Gandvik 00:39:28 39,56
48 Johan Wikström Sävedalens AIK 00:39:33 39,80
49 Magnus Jönsson OK Kontinent 00:39:49 40,55
51 Anton Hemlin IK Uven 00:40:46 43,24
52 Viktor Lindberg OK Roslagen 00:40:50 43,43
53 Anders Johansson Rehns BK 00:41:03 44,04
53 Henrik Balagué Falköpings AIK OK 00:41:03 44,04
55 Tobias Johansson OK Skogshjortarna 00:41:33 45,46
56 Marcus Kempe Sävedalens AIK 00:41:38 45,69
57 Albin Schurmann Hylte OK 00:41:41 45,83
58 Niklas Helmertz Frölunda OL 00:41:47 46,12
59 Olof Persson Svaide Roma SOK 00:41:53 46,40
60 Patrik Corneliusson OK Löftan 00:42:04 46,92
61 Christoffer Strömgård Uddevalla OK 00:42:26 47,96
62 Kristian Narbro Porath Tolered-Utby OL-Klubb 00:43:02 49,65
62 John Gabrielsson Sävedalens AIK 00:43:02 49,65
64 Christian Holmqvist Hestra IF 00:43:06 49,84
65 Henrik Brus Sävedalens AIK 00:43:14 50,22
66 Erik Nero Mullsjö SOK 00:43:18 50,41
67 Håkan Palm OK Klemmingen 00:43:33 51,12
68 Daniel Andersson IK Gandvik 00:43:53 52,06
68 Anders Olsson Uddevalla OK 00:43:53 52,06
70 Tomas Gunnarsson OK Nackhe 00:43:54 52,11
71 Henrik Åberg IF Thor 00:44:08 52,77
72 Oscar Vagman OK Klemmingen 00:44:15 53,10
73 Erik Nordqvist Hässleholms OK 00:44:30 53,81
73 Sune Öhlenschläger Örkelljunga FK 00:44:30 53,81
75 Adam Fredén Falköpings AIK OK 00:44:38 54,18
76 Tobias Johansson Laholms IF OK 00:44:53 54,89
77 Robbie Anderson Göteborg-Majorna OK 00:44:58 55,13
78 Mattias Kuosku Tolered-Utby OL-Klubb 00:45:18 56,07
79 Johan Lidström IFK Göteborg Orientering 00:45:33 56,78
80 Tommy Stenkvist Ryda SK 00:45:41 57,15
82 Theodor Wahlbom OK Orion 00:46:01 58,10
83 Per Sundholm OK Nolaskogsarna 00:46:33 59,61
85 Isak Eklöv OK Linné 00:46:51 60,46
86 Anders Granberg OK Klemmingen 00:47:18 61,73
87 Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:47:46 63,05
88 Johan Salomonsson Sundsvalls OK 00:48:15 64,42
89 Daniel Härström Falköpings AIK OK 00:48:38 65,50
90 Lars Olovsson Rehns BK 00:48:39 65,55
91 Asker Öhlenschläger Örkelljunga FK 00:48:57 66,40
92 Mårten Rostö Rånäs OK 00:49:34 68,14
93 Joel Udd Markbygdens OK 00:49:46 68,71
94 Mattias Hallmans Frösö IF 00:50:36 71,07
95 Adrian Pauli Istrums SK 00:50:56 72,01
96 Erik Erlandsson OK Vivill 00:50:58 72,11
98 Oscar Niklasson Falköpings AIK OK 00:52:19 75,93
99 Martin Lund Stenungsunds OK 00:52:31 76,49
101 Joel Andersson IK Gandvik 00:52:47 77,25
102 Jens Uddén Ljungskile FK 00:52:58 77,77
103 Jesper Tibell Långhundra IF 00:53:10 78,33
104 Johan Davidsson Simlångsdalens IF 00:53:18 78,71
105 Fredrik Andersson SOK Joar Viking Enköpin 00:53:29 79,23
106 Simon Börjeson Ryda SK 00:54:18 81,54
107 Albert Johansson Lunds OK 00:54:56 83,33
109 Mattias Prick Uddevalla OK 00:55:09 83,95
110 Jonatan Bylars Forsa OK 00:55:35 85,17
111 Björn Andersson Lunds OK 00:55:36 85,22
112 Joel Olsson Simrishamns OK 00:55:53 86,02
113 Niclas Westerberg IF Hagen 00:56:48 88,62
114 Axel Karlsson Simlångsdalens IF 00:57:16 89,94
115 Erik Wallin Markbygdens OK 00:57:45 91,30
116 PER Dahlbäck Brattås CK 00:57:47 91,40
117 Simon Larsson OK Kontinent 00:57:56 91,82
119 Anders Nannesson Simlångsdalens IF 00:58:02 92,11
120 Gustav Nyholm OK Linné 00:58:03 92,15
121 Tim Zetterberg Falköpings AIK OK 00:58:17 92,81
122 Robin Eriksson OK Roslagen 00:59:05 95,08
124 Erik Blick OK Alehof 01:00:00 97,67
126 Roelof Bevort Tibro OK 01:04:16 109,75
127 Jonathan Schurmann Hylte OK 01:05:00 111,82
128 Emil Jansson OK Rodhen 01:05:38 113,61
129 Rasmus Rostö Rånäs OK 01:06:02 114,75
132 Jacob Källström Vallentuna-Össeby OL 01:09:04 123,33
133 Daniel Jönsson Attunda OK 01:09:27 124,42
134 Johan Särnbratt Tolered-Utby OL-Klubb 01:10:08 126,35
135 Jens Kvarnström OK Landehof 01:10:09 126,40
136 Mattias Gyllenswärd OK Linné 01:11:26 130,03
137 Simon Nilsson Falköpings AIK OK 01:12:19 132,53
139 Mikael Enberg Örkelljunga FK 01:16:00 142,95
141 Emil Bruhn Boxholm-Mjölby OL 01:17:06 146,07
143 Hjalmar Eldh Lidköpings VSK 01:33:42 193,04
145 Philip Stensby Tibro OK 01:49:19 237,24
John Gunnarsson Surahammars SOK
Johan Gustafsson OK Nackhe
Mats Andersson Centrum OK
Jesper Sjögren Hestra IF

Annonser