Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 4, medel - D15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ida Bengtsson OK Alehof 00:26:58 9,18
2 Ella Turesson OK Renen 00:30:13 17,30
3 Alma Svennerud Karlskrona SOK 00:30:16 17,43
5 Klara Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:31:54 21,51
6 Hanna Öberg Gamleby OK 00:32:18 22,50
7 Ida Österberg Gustavsbergs OK 00:32:33 23,13
8 Elin Ladänges Alfta-Ösa OK 00:32:34 23,17
9 Wilma Leickt Tullinge SK 00:32:39 23,38
10 Maja Graad IF Rigor 00:32:55 24,04
11 Elina Reinholdsson OK Alehof 00:33:08 24,59
13 Fredrika Nordquist Täby OK 00:33:14 24,84
14 Ebba Thern OK Skogshjortarna 00:33:23 25,21
16 Filippa Fagerström IFK Göteborg Orientering 00:34:13 27,29
17 Tove Vallerius Gamleby OK 00:34:36 28,25
19 Alice Olvegård FK Göingarna 00:35:05 29,46
19 Ebba Ottosson Gävle OK 00:35:05 29,46
21 Johanna Roos OK Linné 00:35:17 29,96
22 Emma Emilsson OK Skogsfalken 00:35:21 30,12
25 Sara Åbom Gävle OK 00:35:34 30,66
26 Alice Larsson Sundsvalls OK 00:35:52 31,41
27 Miia Roller Järfälla OK 00:35:55 31,54
29 Ellen Funke Leksands OK 00:36:32 33,08
30 Elsa Granholm Sundsvalls OK 00:36:39 33,37
32 Ebba Kolmodin Tumba-Mälarhöjden OK 00:37:10 34,66
33 Alice Johansson Finspångs SOK 00:37:18 34,99
34 Klara Graversen IL BUL-Tromsø 00:37:21 35,12
36 Elsa Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:37:37 35,78
37 Cornelia Kindlund OK Tyr 00:37:49 36,28
39 Ebba Andersson Sundsvalls OK 00:38:05 36,95
40 Tilda Hagelberg Eksjö SOK 00:38:12 37,24
41 Matilda Wallström Sävedalens AIK 00:38:21 37,61
42 Emia Hjort Falköpings AIK OK 00:38:24 37,74
44 Enni Lindskog OK Älme 00:38:38 38,32
45 Molly Granäng Kungälvs OK 00:38:39 38,36
46 Emmy Palm FK Boken 00:38:49 38,78
48 Ebba Näsman Lerums SOK 00:39:00 39,24
49 Moa Lundin OK Linné 00:39:17 39,94
50 Linn Wennberg Skellefteå OK 00:39:21 40,11
51 Klara Ersson OK Kåre 00:39:23 40,19
52 Stella Rangert IK Hakarpspojkarna 00:39:26 40,32
52 Ester Blomster IF Thor 00:39:26 40,32
54 Elisabeth Larsson OK Södertörn 00:39:27 40,36
55 Emma Rindstig SOK Viljan 00:39:30 40,49
56 Meja Alenius Nyköpings OK 00:39:38 40,82
58 Karolina Andersson Dalaportens OL 00:40:01 41,78
59 Viola Holmström Härlövs IF 00:40:03 41,86
62 Ylva Sandström Sundsvalls OK 00:40:15 42,36
63 Nora Westerlund OK Nolaskogsarna 00:40:17 42,44
63 Lisa Nilsson OK Linné 00:40:17 42,44
65 Ines Aarnio OK Linné 00:40:53 43,94
67 Alice Eriksson-Björling Domnarvets GoIF 00:41:01 44,27
68 Elise Edler OK Hammaren 00:41:09 44,61
69 Ellen Toll OK Njudung 00:41:22 45,15
70 Julia Westh Mullsjö SOK 00:41:27 45,36
72 Matilda Asp IFK Göteborg Orientering 00:41:32 45,56
73 Wilma Josefsson Väsby OK 00:41:33 45,61
75 Ellen Pelander OK Djerf 00:41:34 45,65
76 Elin Näslund OK Nolaskogsarna 00:41:46 46,15
77 Elsa Lindahl Härnösands OK 00:41:55 46,52
78 Martina Niklasson Växjö OK 00:41:59 46,69
79 Alva Eriksson Östersunds OK 00:42:01 46,77
80 Kerstin Åberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:42:02 46,81
82 Maja Lindén Växjö OK 00:42:14 47,31
82 Linnea Solvang Stagg Trollhättans SOK 00:42:14 47,31
84 Lovisa Mases Stora Tuna OK 00:42:21 47,60
85 Jonna Lindblad OK Djerf 00:42:22 47,65
86 Ina Åman OK Vilse 87 00:42:39 48,35
87 Märta Södervall Tullinge SK 00:42:41 48,44
88 Elin Axelsson Mullsjö SOK 00:42:42 48,48
89 Lisa Swartz OK Orion 00:42:54 48,98
89 Linn Andersson OK Tyr 00:42:54 48,98
91 Maja Ahlström Västerås SOK 00:43:07 49,52
92 Tindra Jonsson Skarpnäcks OL 00:43:11 49,68
93 Klara Kivijärvi OK Renen 00:43:19 50,02
98 Vilma Engström OK Orion 00:44:03 51,85
100 Saga Mattsson Dalaportens OL 00:44:17 52,43
101 Maja Karmstig FK Friskus-Varberg 00:44:25 52,77
102 Matilda Cederberg Vänersborgs SK 00:44:26 52,81
104 Ella Sandberg Alfta-Ösa OK 00:44:39 53,35
105 Katja Gustafsson Nyköpings OK 00:44:40 53,39
107 Agnes Wallin Korsnäs IF OK 00:44:54 53,97
108 Agnes Söllvander-Eklund OK Rodhen 00:45:01 54,26
110 Emma Johansson Sundsvalls OK 00:45:09 54,60
114 Alicia Björnberg Söders-Tyresö 00:45:46 56,14
116 Vilma Larsson OK Milan 00:45:55 56,51
118 Linnea Rydlund Hässleholms OK 00:46:02 56,80
120 Stella Burén IK Ymer 00:46:17 57,43
121 Vendela Rundström OK Ravinen 00:46:22 57,64
122 LIV Norberg Avesta OK 00:46:27 57,84
123 Ebba Lindholm Sundsvalls OK 00:46:41 58,43
124 Julia Meijer IFK Mora OK 00:46:57 59,09
127 Liv Herne Tumba-Mälarhöjden OK 00:47:25 60,26
129 Alice Persson OK Tyringe 00:47:27 60,34
130 Hanna Stalebrant Gamleby OK 00:48:05 61,92
131 Matilda Aasa OK Renen 00:48:12 62,21
133 Doris Iko Täby OK 00:48:25 62,75
134 Bella Pedersen Järfälla OK 00:48:32 63,05
135 Elmina Molin Härnösands OK 00:48:52 63,88
138 Lova Berzelius OK Skogshjortarna 00:50:13 67,25
139 Annie Eriksson OK Löftan 00:50:18 67,46
140 Alicia Bergkvist Västerbergslagens OL 00:50:19 67,50
141 Emma Norin Söders-Tyresö 00:50:30 67,96
143 Elsa Wiberg Helsingborgs SOK 00:50:44 68,54
143 Lina Holmqvist OK Tor 00:50:44 68,54
146 Vendela Sturek SOK Viljan 00:51:20 70,04
147 Linn Johnsson Matteus SI 00:51:44 71,04
148 Elin Wolgast Snättringe SK 00:51:48 71,20
151 Vera Hallgren OK Österåker 00:52:23 72,66
154 Clara Svensson Surahammars SOK 00:53:18 74,95
155 Stina Lindholm Sundsvalls OK 00:53:19 74,99
157 Sandra Widuch Karlskrona SOK 00:54:41 78,41
158 Amanda Sjödin OK Tisaren 00:55:04 79,36
160 Moa Algers Omholt Skogspojkarnas OK 00:56:11 82,15
161 Linnea Skobe Kalmar OK 00:56:38 83,28
162 Matilda Fagerlind Markbygdens OK 00:56:52 83,86
164 Moa Fröstadius Sundbybergs IK 00:57:20 85,02
165 Hanny Edström Härnösands OK 00:58:47 88,64
166 Evelin Gummesson Finspångs SOK 00:58:56 89,02
167 Klara Bäckstäde Visborgs OK 00:59:16 89,85
168 Vera Elfström OK Orinto 00:59:28 90,35
169 Elin Danielsson Istrums SK 01:02:13 97,22
170 Ella Servin Långhundra IF 01:03:39 100,80
172 Angelina Älvegran Västerås SOK 01:03:48 101,17
173 Isabelle Ståhlbrandt Rasbo IK 01:04:35 103,13
174 Karin Arvelius Tjalve IF Norrköping 01:05:31 105,46
175 Sanna Rinnbäck OK Ravinen 01:07:07 109,46
179 Emilia Sandin OK Skärmen 01:23:55 151,41
181 Mikaela Johansson Västerviks OK 01:26:57 158,99
Emmy Granstedt IK Hakarpspojkarna
Fannie Sjölander OK Rodhen
Irma Östberg Alfta-Ösa OK
Wiola Magnusson Göteborgs SK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF