Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 4, medel - H15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Olle Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:23:50 20,75
2 Arvid Skepp Sävedalens AIK 00:24:08 21,92
3 Victor Beischer IK Uven 00:24:37 23,81
4 Gunnar Fovaeus Sävedalens AIK 00:24:49 24,58
5 Hugo Persson OK Denseln 00:25:09 25,88
6 Marcus Stenebo Attunda OK 00:25:10 25,95
7 Joel Golsäter Korsnäs IF OK 00:25:11 26,01
8 Gustav Berts OK Alehof 00:25:18 26,47
10 Edvin Forsberg OK Ravinen 00:25:39 27,83
12 Hugo Örn KFUM Örebro OK 00:26:35 31,47
13 Ludvig Lange Tumba-Mälarhöjden OK 00:26:54 32,70
14 Leo Alvolin OK Kåre 00:26:59 33,03
15 Linus Vernström Ronneby OK 00:27:14 34,00
17 Viktor Sone Attunda OK 00:27:18 34,26
18 Simon Flankegård Tjalve IF Norrköping 00:27:21 34,46
19 Ludvig Hedström OK Skogshjortarna 00:27:51 36,41
21 Hugo Cedervall Örkelljunga FK 00:28:05 37,32
23 Viktor Fröberg OK Tor 00:28:18 38,16
24 Teo Struck OK Ravinen 00:28:19 38,22
26 David Berglund IF Thor 00:28:32 39,07
27 Tadas Demantavicius OK Denseln 00:28:35 39,26
28 Simon Bååth Sävedalens AIK 00:28:56 40,63
29 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 00:28:57 40,69
30 William Rönnborg IK Uven 00:29:07 41,34
37 Oskar Ericsson Ronneby OK 00:29:30 42,84
39 Melker Åkesson OK Landehof 00:29:48 44,01
41 Lucas Wanner Avesta OK 00:30:03 44,98
43 Emil Larsson OK Tisaren 00:30:08 45,30
44 Elis Ivers Attunda OK 00:30:09 45,37
45 Anders Skoglund SOL Tranås 00:30:13 45,63
46 Johan Fochsen Waxholms OK 00:30:15 45,76
47 Tobias Johansson OK Löftan 00:30:23 46,28
48 Ebbe Holmqvist Sjövalla FK 00:30:25 46,41
51 Filip Lindqvist Täby OK 00:30:35 47,06
52 Marcus Nilsson Skogslöparna 00:30:36 47,12
53 Edvin Lake Sundsvalls OK 00:30:45 47,71
58 Johan Årbrink Linköpings OK 00:31:04 48,94
59 Filip Broling Bredaryds SOK 00:31:16 49,72
60 Justus Arenander Skarpnäcks OL 00:31:18 49,85
61 Elias Danielsson OK Hammaren 00:31:28 50,50
61 Axel Gidlund OK Linné 00:31:28 50,50
64 Erik Byström OK Nolaskogsarna 00:31:48 51,80
65 Alfred Hallqvist Ulricehamns OK 00:32:06 52,97
66 Gustaf Hofstedt Täby OK 00:32:07 53,03
68 Esbjörn Montelius Risberg OK Kåre 00:32:20 53,88
69 Anton Kruse KFUM Örebro OK 00:32:32 54,66
70 Jacob Henriksson Rånäs OK 00:32:33 54,72
71 Joel Holmberg Ulricehamns OK 00:32:35 54,85
72 Gustav Andersson OK Löftan 00:32:39 55,11
73 Teo Lövdahl SOK Viljan 00:32:44 55,44
75 Alvin Ollander OK Landehof 00:32:51 55,89
76 Lukas Hagberg Kalmar OK 00:32:55 56,15
78 Eirik Frost Alta OL 00:33:11 57,19
79 Olle Thimberg Söders-Tyresö 00:33:20 57,78
81 Hugo Lindskog OK Ravinen 00:33:29 58,36
82 Melker Larsson OK Orion 00:33:31 58,49
83 Gustav Eveborn SOK Viljan 00:33:36 58,81
84 David Ryderås Waxholms OK 00:33:37 58,88
86 Viktor Norberg Stora Tuna OK 00:33:44 59,33
88 Viktor Boström OK Linné 00:33:46 59,46
89 Jesper Åkesson Järfälla OK 00:33:53 59,92
90 Filip Ingemarsson Hestra IF 00:33:55 60,05
92 Jonathan Rundqvist OK Nackhe 00:34:03 60,57
92 Gustav Lyckebäck Sigtuna OK 00:34:03 60,57
94 Alfred Johansson OK Alehof 00:34:15 61,35
95 Melker Palm Järfälla OK 00:34:18 61,54
96 Viktor Jemth IF Thor 00:34:19 61,61
97 Erik Gullbrand IF Hagen 00:34:23 61,87
98 Lucas Boström OK Alehof 00:34:51 63,69
101 Lukas Groth Kungälvs OK 00:35:02 64,40
102 Jakob Asp IFK Göteborg Orientering 00:35:05 64,60
103 Karl Kylborn Almby IK 00:35:10 64,92
105 Max Stigenlöv Högåkers OK 00:35:29 66,15
108 Simon Claesson OK Rodhen 00:35:32 66,35
111 Isak Andersson Lunds OK 00:35:57 67,97
112 Hjalmar Olsson Uddevalla OK 00:35:59 68,10
113 Jonatan Hälldal Skogslöparna 00:36:01 68,23
114 Elias Lantto Umeå OK 00:36:13 69,01
114 Pontus Östemar Finspångs SOK 00:36:13 69,01
116 Markus Ljungqvist Kexholms SK 00:36:27 69,92
117 Emil Helander Tullinge SK 00:36:32 70,25
118 Axel Arnesson Östersunds OK 00:36:33 70,31
119 Oskar Ingvarsson OK Renen 00:36:40 70,77
120 Erik Åkerman Älvdalens IF OK 00:36:48 71,29
121 Karl Granfors OK Landehof 00:37:03 72,26
122 Alexander Gustafsson OK Njudung 00:37:04 72,32
123 Sebastian Åkärbjär IFK Mora OK 00:37:11 72,78
124 John Kinnander Matteus SI 00:37:20 73,36
125 Max Österling OK Södertörn 00:37:25 73,69
126 Axel Brönnestam OK Gipen 00:37:33 74,21
127 Rasmus Påledal OK Roxen 00:37:45 74,99
127 Arvid Jonsson Robertsfors IK 00:37:45 74,99
129 Mattias Josefsson OK Roxen 00:37:49 75,25
131 Måns Eliasson IK Hakarpspojkarna 00:38:31 77,98
133 Noel Helmersson OK Tisaren 00:39:02 79,99
134 Jonatan Green Almby IK 00:39:04 80,12
135 Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:39:15 80,83
136 Rasmus Karlsson OK Denseln 00:39:19 81,09
137 David Morén Hjärnarps OL 00:39:34 82,07
139 Isak Dalin Leksands OK 00:40:09 84,34
140 Ville Lundgren Kalmar OK 00:40:18 84,93
142 Albin Samuelsson OK Vivill 00:40:30 85,70
143 Joel Ringström OK Landehof 00:41:03 87,85
144 Karl Hjärtsjö Tjällmo-Godegårds OK 00:41:30 89,60
145 Oscar Ekenborg Nyköpings OK 00:41:34 89,86
146 Elmer Waldfelt Finspångs SOK 00:41:42 90,38
147 Anton Mörkfors Järfälla OK 00:41:44 90,51
148 Victor Hansson OK Löftan 00:42:30 93,50
149 Ludvig Karlqvist Tjällmo-Godegårds OK 00:42:40 94,15
150 Viggo Östlund Kovlands IF 00:42:51 94,86
150 Gustav Andersson OK PAN-Kristianstad 00:42:51 94,86
152 Loke Holmgren OK Hammaren 00:43:02 95,58
153 Fabian Sund OK Hammaren 00:43:30 97,40
154 Victor Ericsson Helsingborgs SOK 00:43:45 98,37
156 Isak Thörnblad OK Flundrehof 00:44:06 99,73
157 Albin Kjellberg Björkfors GoIF 00:44:07 99,80
158 Adrian Bergqvist OK Alehof 00:44:42 102,07
161 Rasmus Lindblom Gustavsbergs OK 00:45:30 105,19
162 Jakob Carlsson Stora Tuna OK 00:46:00 107,14
163 Edvin Mäkinen OK Hammaren 00:46:25 108,76
164 Martin Hansson IF Rigor 00:46:41 109,80
167 Svante Lorentzson Stigmännen Karlshamns OK 00:48:11 115,65
168 Erik Rexfelt Falkenbergs OK 00:48:12 115,71
169 Malte Gunnarsson Emmaboda Verda OK 00:48:49 118,12
170 Oskar Eriksson OK Renen 00:49:23 120,32
171 Mathias Nordlinder OK Linné 00:49:32 120,91
172 Liam Johansson IF Hagen 00:49:34 121,04
176 Johan Wall Jungbjer Göteborgs SK 00:50:35 125,00
178 Filip Nordström Skogslöparna 00:51:18 127,79
179 David Persson Helsingborgs SOK 00:52:34 132,73
180 Eric Bäck Arboga OK 00:54:14 139,22
182 Edvard Pettersson Gotlands Bro OK 00:56:38 148,58
183 David Olander Lunds OK 00:57:25 151,63
184 Axel Tenghagen Härlövs IF 00:58:41 156,57
185 Vilgot Kempe OK Denseln 01:02:08 170,01
186 Albin Malmgren Ockelbo OK 01:03:40 175,99
188 Oskar Eurenius OK Hammaren 01:04:22 178,72
189 Henrik Fladrich OK Denseln 01:07:10 189,63
190 Isaak Gustafsson Västerbergslagens OL 01:07:39 191,51
191 Melker Carlinger Skogsluffarnas OK 01:09:21 198,14
193 Edvin Berggren OK Hedströmmen 01:12:29 210,35
194 Erik Elf Ölmstads IS 01:12:31 210,48
Olle Sandström OK Ravinen
Albin Liljenvall Tolered-Utby OL-Klubb
Moltas Östergren Alvesta SOK

Annonser

Bagheera