Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 4, medel - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isak Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:17:58 23,97
3 Odin Ek Nyköpings OK 00:19:13 30,66
4 Hannes Mogensen OK Ravinen 00:20:20 36,63
5 Erik Månsson Södertälje-Nykvarn OF 00:20:30 37,52
5 Helmer Jöhnemark Stora Tuna OK 00:20:30 37,52
7 Niklas Erlandsson OK Södertörn 00:20:34 37,88
9 Olle Ringi OK Kåre 00:21:02 40,38
10 Wille Söderqvist OK Kåre 00:21:04 40,55
11 Svante Selin FK Göingarna 00:21:08 40,91
12 Olov Norin Sundsvalls OK 00:21:11 41,18
13 Victor Hörnquist Anderstorps OK 00:21:21 42,07
14 Tom Weihart Hestra IF 00:21:35 43,32
15 Otto Timby Umeå OK 00:21:37 43,50
16 Isak Skoglund Ulricehamns OK 00:21:40 43,76
17 Elias Westerbergh Rasbo IK 00:21:42 43,94
18 Simon Corneliusson OK Löftan 00:21:45 44,21
19 Albin Sundström Hestra IF 00:21:47 44,39
20 Hannes Persson FK Herkules 00:21:48 44,48
22 Elis Peterson OK Denseln 00:21:53 44,92
23 Wilmer Selin FK Göingarna 00:22:09 46,35
24 Joel Wallner Attunda OK 00:22:22 47,51
25 Linus Forsberg OK Ravinen 00:22:25 47,77
26 Jonatan Anderson Järfälla OK 00:22:26 47,86
27 Noah Krikström Hjärnarps OL 00:22:31 48,31
28 Simon Lundell OK Österåker 00:23:05 51,34
29 Fabian Alinder Sjövalla FK 00:23:06 51,43
30 Otto Nilsson Linköpings OK 00:23:17 52,41
31 Noa Helgars Täby OK 00:23:23 52,95
32 Tim Martner Frölunda OL 00:23:28 53,39
33 Casper Karlsson OK Tor 00:23:33 53,84
34 Mattias Larsson Sundsvalls OK 00:23:45 54,91
35 Elia Kämpe Örkelljunga FK 00:23:46 55,00
36 Vidar Nettelmark Surahammars SOK 00:23:59 56,15
37 Hugo Nordlander Sundsvalls OK 00:24:07 56,87
38 Måns Bergqvist Garphyttans IF 00:24:08 56,96
39 Love Bylund IF Thor 00:24:12 57,31
40 Olle Malm KFUM Örebro OK 00:24:15 57,58
41 Ludvig Eronn Linköpings OK 00:24:28 58,74
44 Olle Långberg Hudiksvalls OK 00:24:47 60,43
45 Dante Rangert Kungälvs OK 00:25:02 61,77
46 Jacob Påledal OK Roxen 00:25:12 62,66
47 Lucas Söderberg Gävle OK 00:25:16 63,02
48 Linus Nilsson OK Österåker 00:25:17 63,11
49 Sixten Lindqvist Skogsluffarnas OK 00:25:23 63,64
50 Tim Lundberg OK Renen 00:25:32 64,45
51 Ludvig Hasler Surahammars SOK 00:25:34 64,62
52 Alfred Kjellén Helsingborgs SOK 00:26:03 67,21
53 Isak Holmgård Kils OK 00:26:07 67,57
54 Erik Lundquist OK Ravinen 00:26:09 67,74
55 Johan Eriksson Trollhättans SOK 00:26:12 68,01
57 Jakob Baier Tolered-Utby OL-Klubb 00:26:15 68,28
59 Sixten Persson Skogslöparna 00:26:24 69,08
60 Hugo Sjölander Täby OK 00:26:27 69,35
61 Rikard Hellgren Finspångs SOK 00:26:28 69,44
62 Emil Lindblad Sävedalens AIK 00:26:29 69,53
63 Jan Antonowicz Karlskrona SOK 00:26:41 70,60
63 Aron Broman Länna IF 00:26:41 70,60
63 Pontus Hedin Tolered-Utby OL-Klubb 00:26:41 70,60
66 Axel Andersson IF Thor 00:26:46 71,04
67 Albin Paulsson OK Löftan 00:26:49 71,31
68 Arvid Eriksson OK Tyr 00:27:06 72,83
73 Emil Seldén IF Rigor 00:27:32 75,14
75 Arvid Johansson OK Djerf 00:27:39 75,77
76 Rasmus Doering Garphyttans IF 00:27:59 77,55
76 Oskar Blom OK Löftan 00:27:59 77,55
78 Edvin Ockborn Trollhättans SOK 00:28:02 77,82
78 Björn Rönnestrand Frösö IF 00:28:02 77,82
80 Malte Albinsson OK Österåker 00:28:09 78,44
82 Vigor Kjellman Storviks IF 00:28:36 80,85
83 Edvin Wollbrand OK Ravinen 00:28:38 81,03
84 Kasper Vemdal Mullsjö SOK 00:28:39 81,12
85 Elias Hällsten Stora Tuna OK 00:28:41 81,29
86 Axel Hejdenberg Gävle OK 00:28:42 81,38
87 Oliver Håkansson OK Orion 00:28:45 81,65
88 Arvid Svensson Björkfors GoIF 00:28:46 81,74
89 Filip Hatlen Snättringe SK 00:28:49 82,01
90 Olle Petersén OK Njudung 00:28:50 82,10
91 Alfred Jeppsson OK Hammaren 00:28:55 82,54
92 Elias Nyqvist OK Landehof 00:29:11 83,97
94 Carl Johan Ståhl Sävedalens AIK 00:29:28 85,48
95 Erik Slätt OK Alehof 00:29:29 85,57
97 Simon Stridh Skogsluffarnas OK 00:29:36 86,20
100 Hampus Karlsson OK Hammaren 00:30:23 90,39
101 Elias Ljungdell Täby OK 00:30:35 91,46
102 Melvin Andersson Tolered-Utby OL-Klubb 00:30:41 91,99
103 Emil Kreutner SOK Viljan 00:30:48 92,62
104 Olle Synnermark Skogsluffarnas OK 00:31:03 93,95
107 Adam Sjööarv OK Nackhe 00:31:27 96,09
108 Elias Thunberg OK Vivill 00:31:28 96,18
109 Elis Wiklund Västerås SOK 00:31:32 96,54
110 Simon Westh Mullsjö SOK 00:31:39 97,16
111 Nils Engberg Härnösands OK 00:31:43 97,52
112 Elis Bönner Björkfors GoIF 00:31:45 97,70
113 Alwin Einarsson Kungälvs OK 00:32:03 99,30
114 Olle Florén IF Rigor 00:32:06 99,57
115 Elis Liukkonen Sundsvalls OK 00:32:15 100,37
116 Linus Alinder Sjövalla FK 00:32:28 101,53
117 Martin Eriksson Annebergs GIF 00:32:35 102,15
118 Axel Rystedt Södertälje-Nykvarn OF 00:32:42 102,78
119 Lukas Erdalen IFK Göteborg Orientering 00:32:46 103,14
120 Love Umegård Långhundra IF 00:32:54 103,85
123 Axel Bratt OK Orion 00:32:57 104,12
124 Alfred Tyrberg SOK Viljan 00:32:58 104,21
125 Olle Malmström Linköpings OK 00:33:01 104,47
126 Nils Arvid Wedman Västerbergslagens OL 00:33:07 105,01
127 Simon Nordlander Sundsvalls OK 00:33:15 105,72
128 Oskar Erlandsson Sundsvalls OK 00:33:18 105,99
129 Axel Eriksson Stora Tuna OK 00:33:36 107,59
131 Tore Hamberg Östersunds OK 00:33:39 107,86
132 Isak Johansson OK Gisle 00:33:41 108,04
133 Martin Ek Frölunda OL 00:33:48 108,66
134 Arvid Hammarbäck Skogsluffarnas OK 00:33:52 109,02
135 Alexander Dyberg IFK Lidingö SOK 00:33:55 109,29
137 Adam Granhage Sjövalla FK 00:34:11 110,71
141 Hugo Hedström OK Bävern 00:34:37 113,03
142 Linus Nordin OK Renen 00:34:42 113,48
144 Wilmer Rex Sundsvalls OK 00:34:51 114,28
145 Axel Trofast Tullinge SK 00:34:53 114,46
146 Sebastian Sjöqvist OK Måsen 00:34:57 114,81
147 David Rothamel Tolered-Utby OL-Klubb 00:35:10 115,97
148 Marcus Grunder Järfälla OK 00:35:13 116,24
150 Rasmus Widelund OK Kåre 00:36:02 120,61
151 Erik Gustafsson Degerfors OK 00:36:06 120,96
152 Ian Johansson Linköpings OK 00:36:19 122,12
153 Carl Sandqvist Västerås SOK 00:36:26 122,75
155 Emil Åslund SOL Tranås 00:36:42 124,17
157 Rasmus Larsson Bredareds IF 00:37:26 128,10
158 Anton Karlsson FK Finn 00:37:27 128,19
159 Hugo Martinsson FK Finn 00:37:30 128,45
161 Oskar Nowén Frösö IF 00:37:37 129,08
162 Gustav Lundqvist Halmstad OK 00:37:44 129,70
163 Daniel Kraft Almby IK 00:37:57 130,86
164 Noel Bengtsson OK Skogshjortarna 00:38:59 136,39
165 Petter Ryberg Mariestads FK 00:39:19 138,17
166 August Göras Leksands OK 00:40:15 143,16
168 Joar Bäckman Frösö IF 00:40:27 144,23
169 Axel Nilsson Örkelljunga FK 00:40:47 146,02
170 Victor Jacobsen OK Måsen 00:40:57 146,91
172 Max Nyman OK Gipen 00:41:23 149,22
173 Arvid Jonforsen Surahammars SOK 00:41:58 152,34
175 Viktor Jansson Mölndal Outdoor IF 00:42:20 154,31
177 Emanuel Eriksson Nyköpings OK 00:43:08 158,58
179 Hannes Dahlberg Skåneslättens OL 00:44:05 163,67
180 Fredrik Westlund Kils OK 00:45:38 171,96
181 Viktor Öhman Skogslöparna 00:45:53 173,29
182 Wilhelm Tengroth OK Måsen 00:48:20 186,40
184 Oliver Johansson Bredareds IF 00:49:27 192,37
184 Melker Berggren Nyköpings OK 00:49:27 192,37
186 Melker Olsson Stigmännen Karlshamns OK 00:49:44 193,89
188 Adrian Widmark Umeå OK 00:49:53 194,69
189 Robin Andersson Trollhättans SOK 00:51:50 205,12
190 Arvid Albinsson Hjärnarps OL 00:55:54 226,87
191 August Ekinge OK Motala 00:56:44 231,33
192 Albin Elmquist Bredareds IF 01:01:35 257,27
194 Rasmus Viberg OK Roxen 01:08:03 291,86
195 Erik Wällstedt Järfälla OK 01:09:47 300,00
196 William Steffert OK Tyringe 01:11:01 300,00
197 Albin Boell IFK Göteborg Orientering 01:34:13 300,00
Edvin Alexandersson IF Rigor

Annonser

Bagheera