Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 4, medel - D13

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Signe Hördegårdh IFK Göteborg Orientering 00:26:36 30,62
3 Freja Hjerne Tumba-Mälarhöjden OK 00:26:52 31,51
4 Minna Palm IK Hakarpspojkarna 00:27:41 34,24
5 Tilia Olsson Uddevalla OK 00:27:54 34,96
6 Lovisa Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:27:59 35,24
9 Ellen Aneland OK Ravinen 00:28:30 36,97
10 Elin Gezelius IFK Mora OK 00:28:31 37,02
11 Julia Gustafsson KFUM Örebro OK 00:28:34 37,19
12 Tyra Larsson IFK Umeå 00:28:41 37,58
13 Maja Lundholm Umeå OK 00:28:59 38,58
14 Klara Eberlen OK Skogshjortarna 00:29:11 39,25
15 Stina Thern OK Skogshjortarna 00:29:33 40,47
16 Amanda Cliffordson Tolered-Utby OL-Klubb 00:29:50 41,42
17 Malva Arvidsson Brattås CK 00:29:54 41,64
19 Alice Röken Täby OK 00:30:24 43,31
22 Tuva Sirviö Umeå OK 00:31:07 45,70
23 Lina Ås Lunds OK 00:31:25 46,70
24 Tove Wedberg Kilnäs Sjövalla FK 00:31:33 47,15
25 Linnea Junevik Leksands OK 00:31:39 47,48
27 Filippa Hjerne Tumba-Mälarhöjden OK 00:31:41 47,59
28 Maja Eliasson Domnarvets GoIF 00:32:21 49,82
31 Anna Benatti Skåneslättens OL 00:32:53 51,60
32 Wilma Kroksmyr Växjö OK 00:32:55 51,71
33 Alva Eliasson Sundsvalls OK 00:33:13 52,71
34 Filippa Braun Växjö OK 00:33:14 52,76
35 Alva Hagelberg Eksjö SOK 00:33:32 53,77
36 Pia Eliasson IK Hakarpspojkarna 00:34:02 55,43
37 Sara Ljungqvist Lunds OK 00:34:05 55,60
38 Wilma Reinholdsson OK Alehof 00:34:06 55,66
39 Molly Bergstrand Uddevalla OK 00:34:07 55,71
40 Signe Feil Sundsvalls OK 00:34:10 55,88
41 Malin Håll HJS-Vansbro OK 00:34:25 56,71
42 Alice Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:34:28 56,88
43 Ylva Hansson OK Kåre 00:34:43 57,72
44 Elsa Moqvist Lerums SOK 00:34:44 57,77
45 Miranda Wallström Sävedalens AIK 00:34:47 57,94
46 Signe Kullander Sävedalens AIK 00:35:22 59,88
47 Alice Wahlberg Falköpings AIK OK 00:35:25 60,05
47 Aprilia Cinthio Skåneslättens OL 00:35:25 60,05
49 Stina Pedersen Järfälla OK 00:35:39 60,83
50 Moa Pihlström OK Roxen 00:35:40 60,89
51 Maja Nyman Vänersborgs SK 00:35:49 61,39
52 Ellen Andersson OK PAN-Kristianstad 00:36:08 62,44
53 Tove Olsson OK Södertörn 00:36:25 63,39
54 Kajsa Wallin Strängnäs-Malmby OL 00:36:27 63,50
55 Isabella Baier Tolered-Utby OL-Klubb 00:36:39 64,17
56 Ingrid Johansson Sundbybergs IK 00:36:52 64,89
58 Nora Nordlund OK Kåre 00:37:00 65,34
59 Ella Jacobson OK Tor 00:37:03 65,50
60 Tuva Holmström OK Ravinen 00:37:13 66,06
61 Sara Bengtsson OK Alehof 00:37:23 66,62
62 Emilia Elverlind OK Tranan 00:37:24 66,67
64 Lovisa Kroksmyr Växjö OK 00:37:48 68,01
65 Cajsa Alenius Nyköpings OK 00:37:49 68,06
66 Saga Palmertz Helsingborgs SOK 00:38:01 68,73
67 Clara Lövgärd OK Alehof 00:38:08 69,12
68 Lovisa Eliasson FK Friskus-Varberg 00:38:16 69,56
69 Lovis de Villiers OK Södertörn 00:38:24 70,01
71 Felicia Gustafsson OK Njudung 00:38:46 71,23
73 Adele Palmqvist Nyköpings OK 00:39:23 73,29
74 Elvira Skobe Kalmar OK 00:39:26 73,46
75 Emmy Borg OK Denseln 00:39:27 73,51
77 Molly Gelius Snättringe SK 00:39:30 73,68
78 Liv Pauler Skogslöparna 00:39:31 73,74
79 Julia Gellerbrant Malungs OK Skogsmårdarna 00:39:45 74,52
80 Lisa Wallander Brattås CK 00:39:54 75,02
81 Julia Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna 00:40:03 75,52
84 Emma Christiansson Uddevalla OK 00:40:18 76,35
86 Felicia Rööhs Skattkärrs SOK 00:40:36 77,35
87 Maja Rundlöf Väsby OK 00:40:39 77,52
88 Saga Källstrand Åmåls OK 00:41:20 79,80
91 Pauline Haglund IFK Hedemora OK 00:41:44 81,14
92 Vera Skantze IFK Lidingö SOK 00:41:45 81,19
93 Matilda Persson OK Enen 00:41:50 81,47
95 Ellen Westerlund OK Nolaskogsarna 00:41:58 81,91
97 Emily Kruys IF Thor 00:42:31 83,75
98 Linnéa Westlin Valbo AIF 00:43:39 87,53
99 Ella Ytterström Sundsvalls OK 00:44:30 90,37
101 Emma Henriques OK Södertörn 00:44:49 91,43
103 Nova Sahlén Västerås SOK 00:44:55 91,76
104 Moa Karlsson Sundsvalls OK 00:45:08 92,48
105 Alma Berzelius OK Skogshjortarna 00:45:10 92,60
107 Ebba Westring Järfälla OK 00:45:17 92,99
108 Klara Wedberg Kilnäs Sjövalla FK 00:45:31 93,76
109 Rebecka Åkärbjär IFK Mora OK 00:46:00 95,38
111 Lova Kronmar Karlskrona SOK 00:46:10 95,93
113 Emmy Roos IF Thor 00:46:58 98,60
114 Elin Blomqvist Markbygdens OK 00:47:11 99,33
116 Tilda Sundkvist OK Gränsen 00:47:46 101,27
117 Fia Andersson Hagaby GoIF Örebro 00:47:58 101,94
118 Lina Widelund OK Kåre 00:48:00 102,05
119 Ingrid Molin Härnösands OK 00:48:12 102,72
120 Stella Östblom Järfälla OK 00:48:21 103,22
122 Matilda Marjakaj Södertälje-Nykvarn OF 00:48:43 104,44
124 Evanna Johansson OK Njudung 00:49:01 105,45
125 Maja Falk Sundbybergs IK 00:49:18 106,39
126 Tua Rönnlund IFK Umeå 00:49:53 108,34
127 Linnea Sjöberg OK Branten 00:50:03 108,90
128 Elsa Forsberg Järfälla OK 00:50:11 109,34
129 Saga Rydberg Umeå OK 00:50:15 109,56
130 Klara Möller OK Kontinent 00:50:43 111,12
131 Sara Storm-Andersson OK Tyr 00:51:01 112,12
133 Stina Söderqvist Linköpings OK 00:51:21 113,23
134 Elin Abel Snättringe SK 00:51:48 114,74
135 Elin Theander Haninge SOK 00:52:25 116,79
136 Alice Johansson FK Boken 00:52:41 117,68
137 Alice Olsson Mölndal Outdoor IF 00:53:30 120,41
138 Amanda Bäck Arboga OK 00:54:50 124,86
139 Linnea Björklund Skogslöparna 00:55:03 125,58
140 Vide Häggström Andrarums IF 00:55:15 126,25
141 Elsa Johansson OK Måsen 00:55:29 127,03
142 Moa Glanshed Haninge SOK 00:55:58 128,64
143 Lina Ahlstedt Åmåls OK 00:56:38 130,87
144 Emma Mattsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:56:59 132,04
146 Signe Wiksten Gävle OK 00:57:25 133,48
147 Ebba Ranbro Helsingborgs SOK 00:57:33 133,93
148 Julia Abaji Eksjö SOK 00:57:42 134,43
149 Agnes Johansson IF Hagen 00:58:35 137,38
150 Tilda Mattsson OK Södertörn 00:58:59 138,71
151 Ebba Andersson Alvesta SOK 01:00:29 143,72
152 Frida Samuelsson Björkfors GoIF 01:00:34 144,00
155 Olivia Unnerud Långhundra IF 01:01:59 148,73
159 Ella Lindmark Robertsfors IK 01:04:21 156,63
160 Rakel Rahm Härnösands OK 01:05:38 160,91
161 Linnéa Bjärby Frosta OK 01:06:43 164,53
162 Emy Hjertström FK Friskus-Varberg 01:10:27 176,99
163 Ida Warvelin Långhundra IF 01:11:19 179,88
164 Greta Bladlund Karlsbyhedens OK 01:16:55 198,57
165 Alva Sahlin OK Löftan 01:21:05 212,48
166 Elsa Carlberg Almby IK 01:41:23 280,24
Lina Uller Kils OK
Alva Larsson OK Linné
Tyra Stalebrant Gamleby OK
Julina Nyström OK Nolaskogsarna

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF