Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 4, medel - H12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Axel Thybeck Lindebygdens OK 00:16:04 48,55
3 Ludvig Eggöy Markhester Snättringe SK 00:16:26 51,30
5 Martin Nilsson Skogslöparna 00:16:56 55,06
7 Valle Larsson IF Thor 00:17:32 59,57
9 Ted Lagerström Attunda OK 00:17:49 61,69
10 Edvin Åtting Linköpings OK 00:18:13 64,70
11 Edvard Pelander OK Djerf 00:18:43 68,45
12 Philip Sjödin OK Tisaren 00:18:52 69,58
13 Edvin Johansson Väsby OK 00:19:09 71,71
14 Eskil Engberg Härnösands OK 00:19:16 72,58
15 Ville Lindskog OK Älme 00:19:28 74,09
15 Arvid Trofast Tjällmo-Godegårds OK 00:19:28 74,09
17 Valdemar Hamilton Nyköpings OK 00:19:31 74,46
18 Emil Skepp Sävedalens AIK 00:19:39 75,46
19 Gustav Asp IFK Göteborg Orientering 00:19:40 75,59
21 Edvin Sonedahl OK Landehof 00:20:21 80,72
22 Oscar Svensk Tjällmo-Godegårds OK 00:20:46 83,85
23 Fabian Bergqvist Garphyttans IF 00:20:49 84,23
24 Carl-Johan Olvegård FK Göingarna 00:20:51 84,48
25 Simon Lindqvist Östersunds OK 00:20:53 84,73
26 Filip Valentin Göteborg-Majorna OK 00:20:56 85,10
27 Emil Wallenius Frölunda OL 00:21:17 87,73
28 Noel Hellberg Sundbybergs IK 00:21:20 88,11
30 Petter Fochsen Waxholms OK 00:21:26 88,86
32 Fabian Larsson OK Milan 00:21:35 89,99
32 Vilgot Kuokkanen OK Renen 00:21:35 89,99
34 Ted Nilsson KFUM Örebro OK 00:21:39 90,49
35 Viktor Hedström OK Skogshjortarna 00:21:46 91,36
36 Emil Ling IK Hakarpspojkarna 00:21:48 91,61
37 Joel Frodin OK Roxen 00:21:52 92,11
37 Ivar Wikström OK Tyr 00:21:52 92,11
39 Rasmus Granäng Kungälvs OK 00:21:54 92,36
40 Noah Hedenblom Sjövalla FK 00:21:55 92,49
40 Harald Martner Frölunda OL 00:21:55 92,49
42 Ruben Arenander Skarpnäcks OL 00:21:56 92,61
44 Jakob Engström Härnösands OK 00:22:06 93,87
46 Rasmus Sterner OK Gränsen 00:22:57 100,25
47 Morgan Alfredsson Gävle OK 00:23:10 101,88
49 Gustav Myrberger Tullinge SK 00:23:16 102,63
50 Kurt Sjöberg Helsingborgs SOK 00:23:32 104,63
51 Elvis Åberg Tolered-Utby OL-Klubb 00:23:44 106,13
52 Edwin Wedin NAIS Orienteringsklubb 00:23:49 106,76
53 Walter Blomqvist Jönköpings OK 00:23:51 107,01
54 Felix Öhman Skogslöparna 00:23:55 107,51
55 Calle Wärn OK Skogshjortarna 00:24:23 111,02
56 Vidar Pihl Gamleby OK 00:24:48 114,15
57 Alex Andersson Sundsvalls OK 00:25:06 116,40
57 Lukas Randåker Sjövalla FK 00:25:06 116,40
59 Edvin Wallner Attunda OK 00:25:09 116,78
60 Jakob Lindholm Boxholm-Mjölby OL 00:25:10 116,90
61 Alvar Alexandersson IF Rigor 00:25:15 117,53
61 Teodor Jonsson Skarpnäcks OL 00:25:15 117,53
63 Albin Granqvist FK Göingarna 00:25:22 118,40
66 Oskar Karlqvist Tjällmo-Godegårds OK 00:25:33 119,78
66 Isak Dahl OK Alehof 00:25:33 119,78
68 Axel Ekdala Kungälvs OK 00:25:40 120,66
69 Axel Slätt OK Alehof 00:25:43 121,03
70 Martin Larsson Älvsby IF OK 00:25:44 121,16
71 Gustav Ståhl Sävedalens AIK 00:25:47 121,53
72 Elliott Rehn Gränna-Bygdens OK 00:25:48 121,66
73 Lukas Jansson IK Falken 00:25:54 122,41
74 Theo Risto OK Linné 00:26:16 125,16
75 Arvid Josefsson OK Vivill 00:26:26 126,42
76 Emil Augustsson Göteborgs SK 00:26:27 126,54
77 Frode Montelius Risberg OK Kåre 00:26:29 126,79
78 Björn Djupström Frölunda OL 00:26:41 128,29
80 Hugo Zetterberg Västerås SOK 00:26:50 129,42
81 Albin Svensson FK Herkules 00:26:55 130,05
82 Jacob Holmberg Ulricehamns OK 00:27:02 130,92
84 Mose Grafström Attunda OK 00:27:14 132,42
85 Oskar Lundquist OK Ravinen 00:27:24 133,68
85 Elias Josefsson Västvärmlands OK 00:27:24 133,68
87 Arvid Andersson Almby IK 00:27:37 135,30
89 Nils Andreasson IFK Göteborg Orientering 00:27:44 136,18
90 Albin Ransjö OK Tyr 00:27:53 137,31
91 Ivar Granholm Sundsvalls OK 00:27:55 137,56
92 Hugo Pella Vittjärvs IK 00:27:56 137,68
93 Erik Rothamel Tolered-Utby OL-Klubb 00:28:01 138,31
94 Simon Trossing Täby OK 00:28:07 139,06
96 Walter Söderqvist OK Kåre 00:28:16 140,19
97 Botvid Simonsson Sundbybergs IK 00:28:32 142,19
98 Emil Östemar Finspångs SOK 00:28:49 144,32
99 Andy Granfors IF Rigor 00:28:56 145,19
100 David Thapper Västerås SOK 00:29:25 148,82
101 Pontus Nilsson Åmåls OK 00:29:38 150,45
102 Olof Levin Svaide Roma SOK 00:29:47 151,58
103 Lukas Lind IF Thor 00:29:50 151,95
104 Linus Opel Sundsvalls OK 00:30:31 157,09
105 Gustav Granqvist FK Göingarna 00:30:33 157,34
106 Benjamin Davidson Helsingborgs SOK 00:30:34 157,46
107 Isak Johansson Umeå OK 00:30:46 158,96
108 Eric Olofsson Sjövalla FK 00:30:51 159,59
110 Eric Henriksson Rånäs OK 00:31:16 162,72
111 Arvid Ericsson Ronneby OK 00:31:18 162,97
112 Elias Hed Hultsfreds OK 00:31:30 164,47
113 Lukas Gudmundsson OK Landehof 00:31:40 165,72
114 Jacob Ruderfelt IF Rigor 00:31:51 167,10
116 Joar Blomqvist Bredareds IF 00:32:25 171,36
118 Kalle Joons Leksands OK 00:32:47 174,11
119 Alfred Olsson Lunds OK 00:33:17 177,87
120 Albin Franzén OK Södertörn 00:33:28 179,24
122 Åke Engman IFK Lidingö SOK 00:33:44 181,25
124 Nils Persson OK Tyringe 00:34:22 186,00
125 Dante Wallin Sävedalens AIK 00:34:32 187,26
126 Oliver Hammar Falköpings AIK OK 00:34:36 187,76
127 Måns Sandahl IK Hakarpspojkarna 00:35:53 197,40
128 Carl Örnebrand Järfälla OK 00:35:56 197,77
131 Neo Cederqvist Visborgs OK 00:36:30 202,03
132 Joel Gabrielsson Kungälvs OK 00:36:42 203,53
133 Malte Ljungkvist OK Alehof 00:37:00 205,78
134 Elliot Jägstedt Halmstad OK 00:38:03 213,67
136 Elias Samuelsson OK Vivill 00:38:18 215,55
139 Simon Wenzin OK Södertörn 00:40:43 233,70
142 August Jacobsen OK Måsen 00:42:25 246,47
144 Ture Holmstrand Arboga OK 00:43:10 252,10
146 Simon Anderson Järfälla OK 00:46:10 274,64
147 Maximilian Hertz Rasbo IK 00:46:15 275,26
148 Anton Faxén Växjö OK 00:46:19 275,76
150 Elliot Ljungdell Täby OK 00:47:01 281,02
151 Casper Andersson Carlén OK Måsen 00:48:03 288,78
152 Jerker Ruthström Järla Orientering 00:50:55 300,00
153 Alfred Dahlin Kovlands IF 00:51:02 300,00
154 Matheus Hammar Bengtsson Strängnäs-Malmby OL 00:51:08 300,00
155 Alvin Lönkvist OK Vivill 00:51:29 300,00
156 Neo Berg Nyköpings OK 00:51:46 300,00
157 Martin Ekdahl Tolered-Utby OL-Klubb 00:57:17 300,00
158 Gustav Nilsson Alvesta SOK 01:06:13 300,00
159 Albert Kylmä Helsingborgs SOK 01:12:46 300,00
Sebastian Alin IFK Mora OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF