Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 4, medel - H11

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jonatan Haglund IFK Hedemora OK 00:18:22 64,40
2 Noah Tysk OK Kåre 00:19:17 71,21
3 Hjalmar Ingelsbo OK Tranan 00:19:29 72,70
4 Alvin Lundgren Växjö OK 00:20:02 76,78
5 Arvid Tögenmark OK Linné 00:20:24 79,51
7 Wilhelm Westström Alvesta SOK 00:21:06 84,71
8 Isak Larsson OK Tisaren 00:21:09 85,09
9 Olof Tholén OK Skogshjortarna 00:21:10 85,21
11 Albin Tuvesson Sundsvalls OK 00:22:07 92,27
13 Linus Bodin-Liliegren OK Djerf 00:22:20 93,88
14 Malte Granefelt OK Tyr 00:22:21 94,01
15 Atle Kulstad Skåneslättens OL 00:23:11 100,20
16 Elis Olsson Helsingborgs SOK 00:23:25 101,93
17 Ludvig Juhlin Västerås SOK 00:23:44 104,29
18 Sixten Widmark Almby IK 00:23:45 104,41
19 Axel Larsson IFK Umeå 00:23:50 105,03
20 Milton Gunnarsson Örkelljunga FK 00:23:54 105,53
21 Anton Karlsson Ulricehamns OK 00:24:03 106,64
22 Theander Hulthen Mölndal Outdoor IF 00:24:14 108,01
23 Vilgot Tyrberg SOK Viljan 00:24:46 111,97
24 Elias Lindström Ronneby OK 00:24:59 113,58
25 Oskar Kaipe OK Kåre 00:25:03 114,08
26 Herman Pettersson Sävedalens AIK 00:25:18 115,93
27 Ture Lindskog OK Ravinen 00:25:23 116,55
28 Gustav Juhlin Västerås SOK 00:25:33 117,79
30 Arvid Kjellman Storviks IF 00:26:18 123,37
31 Gustav Rex OK Landehof 00:26:25 124,24
33 Edwin Säker Hagaby GoIF Örebro 00:26:34 125,35
35 Linus Weihard Sävedalens AIK 00:26:48 127,08
36 Albin Emilsson OK Skogsfalken 00:26:54 127,83
37 Jarvis Hansson Frölunda OL 00:26:58 128,32
38 Kasper Hellerström FK Friskus-Varberg 00:27:15 130,43
39 Gabriel Hogedal Vänersborgs SK 00:27:16 130,55
40 Malte Andersson Matteus SI 00:27:21 131,17
41 Axel Lindblad OK Djerf 00:27:29 132,16
41 Anton Světnický Karlskrona SOK 00:27:29 132,16
43 Pelle Jakobsson Eksjö SOK 00:27:35 132,91
44 Elias Kronmar Karlskrona SOK 00:27:45 134,15
45 Melker Sundström Hestra IF 00:27:47 134,39
46 Elmer Nordlander Härnösands OK 00:27:52 135,01
48 Arvid Karlsson Tjällmo-Godegårds OK 00:28:17 138,11
49 Joel Holmgård Kils OK 00:28:24 138,98
50 Felix Svensson Jönköpings OK 00:28:26 139,23
51 Sixten Wallin Strängnäs-Malmby OL 00:28:30 139,72
52 Simon Jonhed KFUM Örebro OK 00:28:33 140,09
53 Arvid Eriksson Åmåls OK 00:28:40 140,96
54 Artur Stjernlöf IFK Göteborg Orientering 00:28:47 141,83
55 Nore Modén Vänersborgs SK 00:28:51 142,32
56 Albin Pernefalk OK Kåre 00:29:25 146,54
57 Albin Törngren Tolered-Utby OL-Klubb 00:29:41 148,52
58 Gustav Mattsson Valbo AIF 00:29:48 149,39
60 Filip Thor Tolered-Utby OL-Klubb 00:30:23 153,72
61 Axel Engström OK Renen 00:30:52 157,31
64 Oskar Jonsson Robertsfors IK 00:31:10 159,54
65 Oliver Arnesson Lindebygdens OK 00:31:33 162,39
66 Johannes Isaksson OK Tyr 00:31:53 164,87
67 Albert Jonforsen Frölunda OL 00:32:28 169,21
68 Vilmer Antonsson FK Friskus-Varberg 00:32:29 169,33
69 Hugo Corneliusson OK Löftan 00:32:35 170,08
70 Arvid Berggren Östersunds OK 00:32:45 171,31
71 Algot Hellgren IF Thor 00:32:47 171,56
72 Hampus Sahlén IF Hagen 00:32:51 172,06
73 Alfons Westerbergh Rasbo IK 00:32:54 172,43
74 Hugo Danielsson Lycksele IF 00:33:31 177,01
75 Walter Oksvold OK Kåre 00:33:54 179,86
76 Leopold Olofsson Västerås SOK 00:34:13 182,22
77 Bruno Fovaeus Sävedalens AIK 00:34:31 184,45
78 Vidar Ekdala Kungälvs OK 00:34:39 185,44
80 William Lännhult Eds SK 00:34:57 187,67
82 Love Otterström Linköpings OK 00:35:47 193,86
83 Petter Ljungquist Täby OK 00:35:58 195,22
84 Hilding Gindemo Ärla IF 00:36:03 195,84
85 Ture Nordgren Härnösands OK 00:36:14 197,21
86 Victor Granath Väsby OK 00:36:15 197,33
88 Hannes Holmberg OK Gränsen 00:36:20 197,95
89 Ville Elgesjö Domnarvets GoIF 00:36:59 202,78
90 William Rönn FK Friskus-Varberg 00:37:21 205,51
91 Melker Carlsson IK Hakarpspojkarna 00:37:23 205,76
92 Sixten Kjellqvist Sidensjö IK 00:37:25 206,00
93 Oliver Erlandsson Länna IF 00:38:02 210,59
94 Filip Sjölander Täby OK 00:38:04 210,84
95 Mio Norin Matteus SI 00:38:14 212,07
96 Arvid Lanne Kungälvs OK 00:38:49 216,41
97 Elvin Lundberg OK Kåre 00:39:09 218,89
98 Arvid Rundström OK Ravinen 00:39:22 220,50
100 Lucas de Boussard IFK Enskede 00:40:12 226,69
101 Teo Palmér Ulricehamns OK 00:40:18 227,44
102 Albin Schröder OK Skogshjortarna 00:40:44 230,66
103 Viktor Kullman Stora Tuna OK 00:40:51 231,53
104 Karl Sundkvist Katrineholms OK 00:41:35 236,98
105 Elliot Runestav Almby IK 00:41:47 238,46
106 Viggo Näsman Lerums SOK 00:42:00 240,07
108 Tage Möllerström Jönköpings OK 00:42:18 242,30
109 Gustav Lindberg OK Roslagen 00:42:25 243,17
110 Markus Ellmark Lunds OK 00:42:35 244,41
111 Alvin Nordin OK Älvsjö-Örby 00:42:48 246,02
112 Theodor Bakkman IFK Lidingö SOK 00:42:58 247,26
113 Pontus Bergström Frölunda OL 00:43:07 248,37
114 Axel Jarl NAIS Orienteringsklubb 00:43:15 249,37
116 Vilgot Åhlund Vänersborgs SK 00:44:28 258,41
118 Arvid Larsson OK Milan 00:45:10 263,61
119 Jonathan Eriksson Jonsson Skellefteå OK 00:45:55 269,19
120 Arvid Hellberg Sundbybergs IK 00:46:39 274,64
121 Filip Åkärbjär IFK Mora OK 00:47:06 277,98
122 Arvid Björnstam OK Skogshjortarna 00:47:16 279,22
123 Erik Leopold OK Orion 00:47:21 279,84
124 Nils Johnsson Matteus SI 00:49:05 292,73
125 Gustav Norberg Stora Tuna OK 00:49:34 296,32
126 Casper Björklund Gamleby OK 00:52:20 300,00
127 Karl Kullberg Björkfors GoIF 00:52:24 300,00
128 Oliver Jonsson Attunda OK 00:53:51 300,00
129 Hugo Tolestam IF Rigor 00:55:31 300,00
130 Elias Palmertz Helsingborgs SOK 00:57:15 300,00
131 Nils Lydmark Sjövalla FK 00:58:38 300,00
133 Isak Stinessen Dalaportens OL 01:00:57 300,00
135 Timbastian Brander Tjalve IF Norrköping 01:02:10 300,00
135 Nils Rönnestrand Frösö IF 01:02:10 300,00
137 Gustav Hellmin Visborgs OK 01:02:19 300,00
138 Mikael Gustavsson Hällefors OK 01:02:45 300,00
140 Arne Lagerqvist Garphyttans IF 01:06:40 300,00
141 Aron De Almeida Malmö OK 01:08:23 300,00
142 Tor Ogenstedt Högåkers OK 01:09:14 300,00
143 Per Gustav Wedman Västerbergslagens OL 01:10:14 300,00
144 Lukas Englund Trollhättans SOK 01:11:48 300,00
145 Marius Hovmöller Söders-Tyresö 01:14:46 300,00
147 Valter Sander Skåneslättens OL 01:33:29 300,00
Jonas Leire Göteborg-Majorna OK
Erik Petersson Markus OK Norrvirdarna
Jonathan Bäckman IFK Göteborg Orientering
Rasmus Wärn NAIS Orienteringsklubb
Oscar Kristoffersson Almby IK
Jelmer Selling Länna IF

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr