Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 4, medel - H40 Kort-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Peter Hemmyr Järla Orientering 00:25:36 17,40
2 Robert Wallsten Snättringe SK 00:27:00 22,30
3 Martin Johnsson Snättringe SK 00:27:30 24,04
4 Linus Kaisajuntti Kamrat Och IF KIF 00:28:39 28,07
5 Henrik Boström OK Linné 00:29:05 29,58
6 Erik Harlén KFUM Örebro OK 00:29:32 31,16
7 Tord Hultberg SOK Viljan 00:29:45 31,91
8 Lars Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:30:41 35,18
9 Martin Lampinen Södertälje-Nykvarn OF 00:31:05 36,58
10 Simon Wegmüller OK Rodhen 00:31:14 37,10
11 Rasmus Grönlund Lunds OK 00:32:03 39,96
12 Håkan Bengtsson Alvesta SOK 00:32:15 40,66
13 Fredrik Wallin Centrum OK 00:32:16 40,72
14 Martin Granqvist Kamrat Och IF KIF 00:32:28 41,42
15 Olle Tyrland Centrum OK 00:32:31 41,59
16 Henrik Hellman Järla Orientering 00:32:35 41,82
17 Henrik Kroksmyr Växjö OK 00:32:43 42,29
18 Jonas Fogelberg Västvärmlands OK 00:32:57 43,11
19 Andreas Enborg Lunds OK 00:33:12 43,98
19 Peter Sjödin OK Tisaren 00:33:12 43,98
21 Martin Asp Hylte OK 00:33:26 44,80
22 Albin Andersson Växjö OK 00:33:52 46,31
23 Daniel Tjernberg Södertälje-Nykvarn OF 00:34:29 48,47
25 Mikael Tjernberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:34:42 49,23
26 Mårten Frendelius Kamrat Och IF KIF 00:34:53 49,87
27 Lars Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:35:05 50,57
28 Henrik Bakkman IFK Lidingö SOK 00:35:14 51,09
30 Mikael Gummesson Nybro OK 00:35:23 51,62
31 Per Lenander Växjö OK 00:35:27 51,85
32 Magnus Härwell Andrarums IF 00:35:48 53,07
33 Dan Hörnell OK Linné 00:35:53 53,36
34 Stefan Hellberg Sundbybergs IK 00:36:01 53,83
35 Mats Åberg OK Linné 00:36:32 55,64
36 Kristofer Thorslund Väsby OK 00:36:39 56,05
37 Richard Olovsson Gamleby OK 00:36:55 56,98
38 Mikael Hallendal IFK Enskede 00:37:02 57,39
39 Petter Vallerius Gamleby OK 00:37:41 59,66
40 Henrik Wåhlström IF Thor 00:37:43 59,78
41 Anders Kallin KFUM Örebro OK 00:37:48 60,07
42 Johan Sander Skåneslättens OL 00:37:57 60,59
43 Mikael Trofast Jönköpings OK 00:38:35 62,81
44 Jan Häggroth OK Renen 00:38:56 64,03
45 Magnus Wallin IK Trenne Ullared 00:39:28 65,90
46 Tobias Svensson FK Finn 00:40:06 68,11
47 Magnus Stråle OK Tyr 00:40:09 68,29
48 Mats Andersson OK Löftan 00:40:14 68,58
49 Johan Nyman OK Gipen 00:40:43 70,27
50 Magnus Dalenstam Snättringe SK 00:40:45 70,38
51 Tomas Carlsson Åmåls OK 00:41:13 72,02
52 Jörgen Ingvarsson OK Renen 00:41:21 72,48
53 Daniel Granlund OK Renen 00:42:05 75,05
54 Anders Abel Snättringe SK 00:42:19 75,86
55 Magnus Fransson SOK Aneby 00:42:25 76,21
56 Ulf Rudälv Långvikens OK 00:42:28 76,39
57 Martin Trossing Täby OK 00:42:34 76,74
58 Martin Holmberg Bergnäsets AIK 00:42:41 77,15
59 Magnus Lindblom Gustavsbergs OK 00:42:43 77,26
60 Mikael Andersson OK Tor 00:43:18 79,30
61 Samuel Henriksson Skarpnäcks OL 00:44:04 81,98
62 Arvid Rinaldo OK Tor 00:44:23 83,09
63 Per Göthsson Täby OK 00:44:25 83,21
64 Magnus Jonsson Västvärmlands OK 00:45:08 85,72
65 Robert Tiensuu Skåneslättens OL 00:45:23 86,59
66 Niklas Doering Garphyttans IF 00:45:34 87,23
67 Christer Öberg Gamleby OK 00:45:40 87,58
68 Henrik Löfgren Södertälje-Nykvarn OF 00:46:07 89,15
68 Håkan Grubb Malmö OK 00:46:07 89,15
70 Johan Mickelåker Andrarums IF 00:46:31 90,55
71 Martin Beijer Jönköpings OK 00:46:55 91,95
72 Anders Blomqvist Jönköpings OK 00:46:58 92,13
74 Fredrik Palmgren Skogsluffarnas OK 00:47:59 95,68
75 Hans-Christian Höie Skogsluffarnas OK 00:48:36 97,84
77 Tobias Israelsson OK Tylöskog 00:49:01 99,30
78 Jakob Berg KFUM Örebro OK 00:49:02 99,35
79 Andreas Fischer OK Linné 00:49:03 99,41
80 Andreas Olsson IF Thor 00:49:49 102,09
81 Carl Dinges OK Enen 00:50:00 102,74
82 Torbjörn Gillsparr OK Österåker 00:50:05 103,03
83 Peter Bengtslin Lunds OK 00:50:30 104,48
85 Martin Ekström OK Gläntan Vessigebro 00:50:39 105,01
86 Niclas Petersson Centrum OK 00:51:27 107,81
87 Anders Lindgren Långhundra IF 00:52:16 110,66
88 Daniel Evaldsson Växjö OK 00:52:22 111,01
89 Tomas Rosén Hästveda OK 00:53:38 115,44
90 Fredrik Eggöy Markhester Snättringe SK 00:53:58 116,61
92 Daniel Boström OK Tor 00:55:54 123,37
93 Fredrik Nilsson Örkelljunga FK 00:56:01 123,78
94 Fredrik Alzén Gustavsbergs OK 00:56:29 125,41
95 Eric Larsson OK Linné 00:56:51 126,69
96 Johan Tiren Skogsluffarnas OK 00:56:59 127,16
97 Karl-Johan Rydberg Gamleby OK 00:57:59 130,66
98 Fredrik Ekström Halmstad OK 00:58:28 132,35
99 Jimmy Hägg FK Friskus-Varberg 00:58:32 132,58
100 Henrik Norell Snättringe SK 00:59:56 137,48
101 Jon Moberg FK Göingarna 01:01:18 142,26
102 Hans Rullgård Solna OK 01:01:30 142,96
103 Tobias Möllerström Jönköpings OK 01:03:27 149,78
104 Stefan Rosén Hästveda OK 01:03:55 151,41
105 Mattias Holmström Åmåls OK 01:04:39 153,97
107 Henrik Lindblom Malmö OK 01:06:38 160,91
108 Tom Dahlberg Skåneslättens OL 01:06:39 160,97
109 Martin Nilsson Helsingborgs SOK 01:06:45 161,32
110 Sverre Wikström OK Tyr 01:07:03 162,37
111 Linus Malmsten Malmö OK 01:08:00 165,69
112 Tommy Andersson Söders-Tyresö 01:10:09 173,21
114 Jörgen Theander Haninge SOK 01:17:13 197,92
115 Magnus Josefsson Väsby OK 01:21:12 211,85
116 Richard Andersson Lunds OK 01:36:35 265,65
Björn Ljungquist Täby OK
Fredrik Arnesson Lindebygdens OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF