Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 4, medel - H45 Kort-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Yuri Omelchenko OK Orion 00:25:13 16,18
2 Fredrik Sundström Hestra IF 00:25:39 17,69
3 Dan Larsson OK Tisaren 00:26:05 19,21
4 Mikael Lindmark Skellefteå OK 00:26:38 21,14
5 Jan Sjödin OK Tisaren 00:27:16 23,35
6 Daniel Olsson Dalsjöfors GoIF 00:27:56 25,69
7 Oskar Forsberg Skogslöparna 00:28:04 26,16
8 Erik Karlsson Tjällmo-Godegårds OK 00:28:08 26,39
9 Ingemar Ericsson Ronneby OK 00:28:35 27,97
10 Magnus Hansson OK Löftan 00:28:48 28,72
11 Magnus Larsson Karlskrona SOK 00:28:53 29,02
12 Johan Sundén Västerås SOK 00:28:57 29,25
13 Fredrik Mäkinen OK Hammaren 00:29:06 29,77
14 Jacob Bolin Tullinge SK 00:29:08 29,89
15 Anders Lindkvist Almby IK 00:29:17 30,42
16 Anders Håkansson OK Orion 00:29:35 31,47
17 Ulf Karlsson Storviks IF 00:29:36 31,53
18 Daniel Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:29:58 32,81
19 Andreas Blomgren OK Hierne 00:30:34 34,91
21 Stefan Aronsson KFUM Örebro OK 00:30:46 35,61
22 Mattias Hedfjärd Gudhems IF 00:30:51 35,90
23 Magnus Cederlöf Täby OK 00:31:10 37,01
24 Kenth Venöstrand OK Nackhe 00:31:28 38,06
25 Dan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:31:31 38,24
26 Magnus Öhling OK Tor 00:31:54 39,58
27 Jonas Bergenfur Skattkärrs SOK 00:31:55 39,64
28 Peter Andersson Söders-Tyresö 00:32:04 40,16
29 Peter Woxlin Skogslöparna 00:32:21 41,16
30 Carl Johan Arevång Tullinge SK 00:32:23 41,27
31 Ola Söderberg OK Skogsfalken 00:32:24 41,33
32 Jens Westin Skogslöparna 00:32:35 41,97
33 Mathias Danielsson OK Hammaren 00:32:48 42,73
34 Patrik Svedjenäs OK Skogshjortarna 00:32:49 42,79
35 David Hedberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:33:18 44,48
36 Jonas Niklasson Falköpings AIK OK 00:33:23 44,77
37 Mattias Boman Tumba-Mälarhöjden OK 00:33:54 46,58
38 Anders Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:34:04 47,17
39 Jonas Ivarsson OK Hammaren 00:34:26 48,45
40 Roland Persson Skarpnäcks OL 00:34:48 49,74
41 Thomas Nilsson Eslövs FK 00:34:51 49,91
42 Fredrik Ekström OK Tyr 00:35:07 50,84
43 Per Håstlund Almby IK 00:35:11 51,08
44 Johan Åhlund Vänersborgs SK 00:35:22 51,72
45 Tomas Karlsson Lindebygdens OK 00:35:28 52,07
46 Jonas Hagström Falköpings AIK OK 00:35:38 52,65
47 Henrik Andersson OK Löftan 00:35:43 52,95
48 Patrik Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:36:02 54,05
49 Johan Ockborn Trollhättans SOK 00:36:09 54,46
50 Mathias Björklund Skogslöparna 00:36:23 55,28
51 Stefan Nordin Ulricehamns OK 00:36:37 56,10
52 Palle Zetterstrand Göteborg-Majorna OK 00:36:40 56,27
53 Fredrik Kylborn Almby IK 00:36:42 56,39
54 Rickard Andersson Tullinge SK 00:37:19 58,55
55 Anders Larsson OK Milan 00:37:26 58,96
56 Thomas Nordström Skogslöparna 00:37:33 59,37
57 Olof Martander Trollhättans SOK 00:37:52 60,48
58 Stefan Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:38:05 61,23
59 Tomas Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 00:38:07 61,35
60 Magnus Källming OK Tyr 00:38:16 61,88
62 Mattias Persson OK Tyr 00:38:20 62,11
63 Kjell Svensson Stjärnorps SK 00:38:23 62,28
64 Bengt Larsson Bredareds IF 00:38:38 63,16
66 Mickael Göransson Hagaby GoIF Örebro 00:38:46 63,63
67 Martin Svensson IF Rigor 00:39:08 64,91
68 Anders Genberg Ulricehamns OK 00:39:44 67,01
69 Martin Forsslund Gävle OK 00:39:55 67,65
70 Johan Petri OK Djerf 00:40:11 68,59
71 Henrik Björk OK Hammaren 00:40:12 68,65
72 Per Holmstrand Arboga OK 00:40:23 69,29
73 Torbjörn Vikblom OK Hammaren 00:40:32 69,81
74 Magnus Andersson Sundbybergs IK 00:40:49 70,81
75 Niklas Sahlén IF Hagen 00:40:50 70,86
76 Mikael Lind OK Tyr 00:40:56 71,21
77 Lars Segerman Skarpnäcks OL 00:41:04 71,68
78 Jonas Melén Trollhättans SOK 00:41:14 72,27
79 Johan Engström Härnösands OK 00:41:45 74,07
80 Bo-Arne Olsson Eslövs FK 00:41:48 74,25
81 Mandus Engman IFK Lidingö SOK 00:41:50 74,37
82 Henrik Bechtel FK Friskus-Varberg 00:41:58 74,83
83 Bengt Olsson Eslövs FK 00:42:04 75,18
84 Robert Högfors Trosabygdens OK 00:42:19 76,06
85 Mikael Andersson Hagaby GoIF Örebro 00:42:39 77,23
86 Magnus Jeppsson OK Hammaren 00:42:51 77,93
87 Göran Eklund Skarpnäcks OL 00:42:52 77,98
87 Håkan Sonesson Falköpings AIK OK 00:42:52 77,98
89 Peter Bergman Tullinge SK 00:43:38 80,67
90 Niklas Karlsson Lustens OK 00:43:49 81,31
91 Jonas Holst Hjobygdens OK 00:43:52 81,49
93 Johan Lundblad Markbygdens OK 00:44:27 83,53
94 Johan Lindeblom IK Omega 00:44:37 84,11
95 Anders Galin Surahammars SOK 00:44:48 84,76
96 Johan Hansson OK Löftan 00:44:51 84,93
98 Thomas Eriksson Tumba-Mälarhöjden OK 00:45:19 86,56
99 Kent Mossbäck Hagaby GoIF Örebro 00:45:24 86,86
100 Börje Persson OK Ravinen 00:45:31 87,27
101 Mats Eliasson FK Friskus-Varberg 00:45:55 88,67
102 Henrik Svensson OK Löftan 00:46:30 90,71
103 Fredrik Jonsson Attunda OK 00:47:00 92,46
104 Oskar Berg Halmstad OK 00:47:36 94,56
105 Johan Henricsson OK Tyr 00:47:57 95,79
106 Jan Samuelsson Falköpings AIK OK 00:48:02 96,08
107 Olle Hjerne Tumba-Mälarhöjden OK 00:48:05 96,25
108 Robert Jakobsson Tidaholm SOK Sisu 00:48:19 97,07
109 Henrik Gustafsson KFUM Örebro OK 00:48:46 98,65
110 Matthias Dalheimer IK Vikings OK 00:49:20 100,63
111 Henrik Isenström Almby IK 00:49:34 101,45
112 Fredrik Andersson OK Södertörn 00:49:36 101,56
114 Audun Kongslien Skogspojkarnas OK 00:50:59 106,41
115 Magnus Strömqvist Attunda OK 00:51:51 109,44
116 Björn Byström OK Nolaskogsarna 00:51:52 109,50
117 Håkan Ahlqvist OK Tyr 00:52:11 110,61
118 Tomas Pleiner Täby OK 00:52:24 111,37
119 Magnus Eliasson FK Friskus-Varberg 00:53:25 114,93
122 Robert Ladänges Alfta-Ösa OK 00:53:56 116,74
123 Magnus Niklasson Falköpings AIK OK 00:54:43 119,48
124 Thomas Westerlund Herrljunga SK Skid o OL 00:54:52 120,01
125 Anders Hane OK Tyr 00:55:02 120,59
126 Bo Kron OK Flundrehof 00:55:25 121,93
127 Håkan Rundqvist OK Nackhe 00:55:27 122,05
128 Niklas Eriksen Almby IK 00:55:44 123,04
129 Johan Eklund OK Nolaskogsarna 00:57:42 129,93
130 Johan Elmquist Bredareds IF 00:58:10 131,56
131 Daniel Wallner Attunda OK 00:58:45 133,61
132 Tony Holmberg OK Tylöskog 00:59:15 135,36
133 Daniel Sund OK Hammaren 00:59:56 137,75
135 Björn Rundström OK Ravinen 01:00:54 141,14
136 Jerker Andersson OK Tyr 01:01:13 142,25
138 Erik Dyrelius Snättringe SK 01:04:11 152,64
139 Mikael Rööhs Skattkärrs SOK 01:05:07 155,90
141 Björn Rexfelt Falkenbergs OK 01:07:16 163,43
142 Mattias Billson Vänersborgs SK 01:09:12 170,20
143 Hans Nordström Skogslöparna 01:11:07 176,92
146 David Lindgren Västerås SOK 01:14:18 188,06

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF