Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 4, medel - H50-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Olov Vikström Sundsvalls OK 00:27:19 10,45
2 Björn Kristiansson Trollhättans SOK 00:29:11 16,09
3 Lennart Söderberg IK Hakarpspojkarna 00:29:27 16,90
4 Lars Håkan Sandvik Attunda OK 00:29:45 17,81
5 Allan Mogensen OK Ravinen 00:29:47 17,91
6 Fredrik Sone Attunda OK 00:30:10 19,07
7 Jan Olm Kils OK 00:30:16 19,37
8 Jan Hilding Hestra IF 00:30:19 19,52
9 Patrik Svantesson Trollhättans SOK 00:30:23 19,72
10 Magnus Albinsson OK Tyr 00:30:57 21,43
11 Magnus Johansson OK Löftan 00:31:11 22,14
12 Joakim Mellqvist Västvärmlands OK 00:31:46 23,90
13 Henric Höglind OK PAN-Kristianstad 00:32:06 24,91
14 Andreas Rangert IK Hakarpspojkarna 00:32:14 25,31
15 Johan Hofstedt Täby OK 00:32:21 25,67
16 Stefan Aroneng Hestra IF 00:32:25 25,87
17 Patrik Rosén Växjö OK 00:32:34 26,32
18 Björn Mårtensson IF Hagen 00:32:48 27,03
19 Kjell Almgren OK Ravinen 00:33:02 27,73
19 Fridolf Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:33:02 27,73
21 Jörgen Nylén OK Nolaskogsarna 00:33:14 28,34
22 Thomas Johannesson Ronneby OK 00:33:17 28,49
23 Sören Petersson OK Nolaskogsarna 00:33:27 28,99
24 Ulf Lindqvist Östersunds OK 00:33:49 30,10
25 Gunnar Kindlundh Trosabygdens OK 00:33:58 30,55
26 Sven Lundgren Växjö OK 00:34:05 30,91
27 Jan Näslund OK Nolaskogsarna 00:34:08 31,06
28 Mats Ekman Täby OK 00:34:12 31,26
29 Per Jansson OK Djerf 00:34:16 31,46
30 Olof Smitt Södertälje-Nykvarn OF 00:34:28 32,06
31 Niklas Bratt OK Orion 00:34:32 32,27
32 Anders Edlund Garphyttans IF 00:34:41 32,72
33 Ulrik Ivers Attunda OK 00:34:49 33,12
34 Henrik Berlin OK Orion 00:34:52 33,27
35 Niklas Nilsson Härlövs IF 00:35:07 34,03
35 Bengt Johansson FK Friskus-Varberg 00:35:07 34,03
37 Magnus Nordström Kils OK 00:35:14 34,38
38 Pär Nyman OK Tyr 00:35:22 34,79
39 Fredrik Stenebo Attunda OK 00:35:36 35,49
40 Magnus Södervall IK Gandvik 00:35:40 35,69
41 Lars Sjöberg Tullinge SK 00:36:07 37,05
42 Per Forsberg IFK Enskede 00:36:17 37,56
43 Matti Envall IK Hakarpspojkarna 00:36:46 39,02
44 Joakim Persson Haninge SOK 00:37:04 39,92
45 Jesper Lagerberg OK Södertörn 00:37:46 42,04
46 Rune Lindström OK Nolaskogsarna 00:37:51 42,29
47 Donald Staudte Järla Orientering 00:38:22 43,85
48 Johan Sundin Waxholms OK 00:38:24 43,96
49 Lars G Berggren OK Älvsjö-Örby 00:38:38 44,66
51 Simon Sandgren Bromma-Vällingby SOK 00:39:26 47,08
52 Roger Larsson Katrineholms OK 00:39:27 47,13
53 Håkan Karlsson FK Finn 00:39:29 47,23
54 Håkan Johansson IK Hakarpspojkarna 00:39:32 47,38
55 Mats Hedman IF Hagen 00:39:51 48,34
56 Magnus Rajan IFK Lidingö SOK 00:39:52 48,39
57 Håkan Axelsson FK Göingarna 00:39:57 48,64
58 Thomas Najvik FK Åsen 00:40:14 49,50
60 Per Wollbrand OK Ravinen 00:40:18 49,70
61 Göran Nord SOL Tranås 00:40:25 50,05
62 Niklas Martin Njurunda OK 00:40:44 51,01
63 Asbjörn Grövlen Järfälla OK 00:40:47 51,16
65 Per Damberg IFK Lidingö SOK 00:41:09 52,27
66 Håkan Olofsson Ärla IF 00:41:13 52,47
67 Mats Sandin Haninge SOK 00:41:19 52,77
68 Johan Westring Järfälla OK 00:41:32 53,43
70 Geir Inge Folkestad Anderstorps OK 00:41:41 53,88
71 Magnus Larsen FK Boken 00:41:42 53,93
72 Ola Bovallius Järfälla OK 00:41:44 54,03
73 Jonas Persson Torsås OK 00:41:51 54,39
73 Anders Kindbom IF Hagen 00:41:51 54,39
75 Thomas Andersson Katrineholms OK 00:41:52 54,44
76 Jan Stridh Skogsluffarnas OK 00:42:06 55,14
77 Fredrik Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:42:50 57,36
78 Pontus Eriksson Strängnäs-Malmby OL 00:42:52 57,46
79 Magnus Tenghagen Härlövs IF 00:43:10 58,37
81 Niklas Edvardsson FK Göingarna 00:43:33 59,52
82 Fredrik Mouchard IF Hallby SOK 00:44:33 62,55
84 Stefan Redtzer Attunda OK 00:45:49 66,38
85 Kjell Nordqvist Waxholms OK 00:46:23 68,09
86 Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK 00:46:24 68,14
87 Jörgen Blästa Njurunda OK 00:46:38 68,85
89 Urban Sörqvist Markbygdens OK 00:47:19 70,91
90 Andreas Grunder Järfälla OK 00:47:48 72,37
92 Lennart Morén Hjärnarps OL 00:48:09 73,43
93 Olle Sandén OK Södertörn 00:48:14 73,68
94 Torbjörn Lönkvist OK Vivill 00:48:34 74,69
95 Jan Hansson OK Djerf 00:48:49 75,45
96 Torbjörn Ottosson Örkelljunga FK 00:48:51 75,55
97 Magnus Trofast Bredaryds SOK 00:49:04 76,20
98 Thomas Babtist Bromma-Vällingby SOK 00:49:37 77,87
99 Peter Landén Gustavsbergs OK 00:49:39 77,97
100 Henrik Hansson Järfälla OK 00:49:55 78,77
101 Thomas Persson OK Gränsen 00:50:02 79,12
102 Mikael Eriksson OK Tyr 00:50:17 79,88
103 Björn Fredman OK Älvsjö-Örby 00:50:25 80,28
104 Robert Bertilsson Lunds OK 00:50:29 80,49
105 Oskar Nederheim Täby OK 00:51:03 82,20
106 Per Kristiansson Halmstad OK 00:51:05 82,30
107 Ulf Lindahl Härnösands OK 00:51:32 83,66
111 Björn Svensson OK Djerf 00:54:12 91,72
112 Håkan Hammarin Annebergs GIF 00:54:14 91,82
113 Stefan Henriksson IFK Enskede 00:54:45 93,38
115 Christophe Herly OK Södertörn 00:55:46 96,46
118 Thomas Ljungqvist Tibro OK 00:58:55 105,98
119 Tobias Den Braver OK Gränsen 00:59:18 107,14
120 Jonas Karlsson Väsby OK 01:00:08 109,66
121 Roger Lindén Attunda OK 01:00:13 109,91
122 Lars Eriksson Hjärnarps OL 01:01:27 113,64
123 Staffan Johansson SOL Tranås 01:02:32 116,91
124 Torbjörn Jarlemark IFK Lidingö SOK 01:04:29 122,81
125 Staffan Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 01:04:31 122,91
126 Dan Nilsson FK Göingarna 01:04:50 123,87
127 Eric Huijsers Hammarby IF OF 01:06:26 128,70
128 Per Dalekant IFK Enskede 01:08:15 134,20
129 Nils Eklöw OK Södertörn 01:08:41 135,51
130 Hans Jonsson Väsby OK 01:09:49 138,93
133 Olof Barr Skåneslättens OL 01:16:26 158,94
134 Jan Gradin Andrarums IF 01:20:57 172,59
135 Patrik Scharffenberg FK Göingarna 01:33:04 209,22

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr