Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 4, medel - H50-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Johan Pettersson OK Motala 00:24:12 8,37
2 Tommy Lindberg OK Roslagen 00:25:59 14,31
3 Thomas Asp IFK Göteborg Orientering 00:26:11 14,97
4 Anders Svensk Tjällmo-Godegårds OK 00:26:23 15,64
6 Ulrik Olsson Brattås CK 00:26:56 17,47
8 Ola Hultin OK Roslagen 00:27:45 20,18
11 Bjarne Bäcklund IFK Göteborg Orientering 00:28:18 22,01
16 Håkan Berglund IF Thor 00:28:38 23,12
17 Peter Westin Vittjärvs IK 00:28:50 23,79
26 Robert Palm Västerås SOK 00:30:46 30,22
29 Mikael Öhgren Sävedalens AIK 00:31:17 31,94
30 Magnus Lundgren I 19 IF 00:31:46 33,55
31 Lars Karlsson Valbo AIF 00:31:50 33,77
33 Conny Forsberg Långhundra IF 00:31:56 34,10
35 Ola Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:32:46 36,87
37 Mattias Bååth Sävedalens AIK 00:33:13 38,37
38 Pär Tögenmark OK Linné 00:33:17 38,59
42 Per Edlund Sigtuna OK 00:34:06 41,31
43 Anders Älvegran Västerås SOK 00:34:38 43,08
44 Richard Blom Frölunda OL 00:34:55 44,03
46 Magnus Hjorth Domnarvets GoIF 00:35:23 45,58
47 Mattias Sandqvist Vallentuna-Össeby OL 00:35:33 46,13
48 Anders Bygren Gävle OK 00:35:42 46,63
51 Daniel Olm IF Thor 00:36:04 47,85
53 Lars Olsson OK Linné 00:36:13 48,35
54 Per Carlsson Stora Tuna OK 00:36:18 48,63
55 Anders Johansson Göteborg-Majorna OK 00:36:28 49,18
56 Fredrik Wiksten Gävle OK 00:36:34 49,52
60 Magnus Larsson Västerås SOK 00:37:16 51,84
61 Anders Lamm Frölunda OL 00:37:21 52,12
64 Anders Brinkman Vandrarringen 00:38:23 55,56
66 Per Johansson Motala AIF OL 00:38:42 56,61
69 Anders L Olsson Gävle OK 00:39:26 59,05
70 Jonas Giding Vallentuna-Össeby OL 00:39:29 59,22
73 Patrik Steen OK Enen 00:40:16 61,82
75 Joakim Ahlström Västerås SOK 00:40:38 63,04
77 Thomas Borne Frölunda OL 00:41:06 64,60
78 Dan Norin Gävle OK 00:41:20 65,37
79 Johan Andersson Valbo AIF 00:41:47 66,87
82 Tomas Jonsson Vandrarringen 00:42:21 68,76
83 Martin Ekdala Kungälvs OK 00:42:43 69,97
90 Christer Arksand Vallentuna-Össeby OL 00:45:01 77,63
95 Johan Möller OK Linné 00:45:48 80,23
96 Thomas Gustafsson Göteborg-Majorna OK 00:45:52 80,45
97 Magnus Johansson Långhundra IF 00:46:04 81,12
99 Jan Christoffersson OK Renen 00:47:50 87,00
101 Stefan Johansson Kungälvs OK 00:47:56 87,33
103 Lars-Gunnar Wallenius Frölunda OL 00:50:13 94,93
107 Anders Wadsten OK Landehof 00:52:06 101,19
108 Henrik Melkstam Lerums SOK 00:53:11 104,79
109 Svante Jonsell Vallentuna-Össeby OL 00:53:13 104,91
113 Patrik Gustafsson Västerbergslagens OL 00:55:11 111,45
115 Hans Nilsson Kungälvs OK 00:57:16 118,38
116 Urban Andersson Boxholm-Mjölby OL 01:00:12 128,14
118 Jörgen Dalén Sala OK 01:10:46 163,29
119 Hans-Olof Persson OK Alehof 01:12:59 170,66
120 Patrik Ottosson Gävle OK 01:14:50 176,82
121 Stefan Nordström Sigtuna OK 01:14:57 177,21

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF