Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 4, medel - H50 Kort-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Per Källvik Åmåls OK 00:24:22 21,50
2 Mats Lilja OK Älgen 00:24:58 23,80
3 Martin Johansson OK Ravinen 00:26:30 29,70
4 Anders Asp Mölndal Outdoor IF 00:26:35 30,02
5 Per-Anders Axelsson Markbygdens OK 00:26:38 30,21
6 Tomas Hermansson Åmåls OK 00:26:55 31,30
7 Torben Malm Garphyttans IF 00:26:59 31,55
8 Mats Christiansson Uddevalla OK 00:27:02 31,75
8 Pär Moqvist Lerums SOK 00:27:02 31,75
10 Anders Jonsson IK Vikings OK 00:27:14 32,51
11 Per Franzén OK Södertörn 00:27:57 35,27
12 Kenneth Jönsson Tullinge SK 00:28:09 36,04
13 Per Schölin Täby OK 00:28:16 36,49
14 Patrik Leickt Tullinge SK 00:28:18 36,61
16 Mats Ljungqvist Kexholms SK 00:29:12 40,07
17 Staffan Kjellman OK Ravinen 00:29:15 40,26
17 Staffan Olofsson Sjövalla FK 00:29:15 40,26
19 Magnus Emanuelsson OK Skogsvargarna 00:29:36 41,61
20 Gert Andersson Eds SK 00:29:51 42,57
21 Anders Westlund Kils OK 00:29:52 42,63
22 Thomas Kullander Sävedalens AIK 00:30:16 44,17
23 Fredrik Ask Markbygdens OK 00:30:32 45,20
24 Håkan Eriksson Hästveda OK 00:30:42 45,84
25 Jan Wiklund Falköpings AIK OK 00:30:43 45,90
26 Jonas Pettersson OK Tisaren 00:30:44 45,96
27 Lars Jacobsson Degerfors OK 00:30:45 46,03
28 Peter Pettersson Åmåls OK 00:31:00 46,99
30 Rickard Jonforsen Surahammars SOK 00:31:11 47,69
31 Göran Jonsson Sundbybergs IK 00:31:19 48,21
32 Dan Johansson FK Boken 00:31:28 48,78
33 Nils Gustavsson Lidköpings VSK 00:31:46 49,93
34 Martin Mandinger Trollhättans SOK 00:31:50 50,19
35 Peter Lundberg OK Renen 00:31:55 50,51
36 Peter Strömdahl OK Skogsvargarna 00:32:14 51,73
37 Johan Lidmar Snättringe SK 00:32:24 52,37
38 Peter Bäck Arboga OK 00:32:41 53,46
39 Stefan Eriksson OK Älgen 00:32:50 54,03
40 Patrik Falk Göteborg-Majorna OK 00:32:54 54,29
41 Magnus Wall Jungbjer Göteborgs SK 00:33:25 56,27
42 Johan Wannberg IK Omega 00:33:49 57,81
43 Johan Jensen Skåneslättens OL 00:33:57 58,32
44 Anders Nordin OK Renen 00:34:04 58,77
45 David Gabrielsson Sävedalens AIK 00:34:11 59,22
46 Anders Löwgren OK Milan 00:34:19 59,73
47 Anders Eriksson OK Milan 00:34:26 60,18
47 Gunnar Jönsson Göteborg-Majorna OK 00:34:26 60,18
49 Joakim Åkesson OK Landehof 00:34:37 60,89
52 Örjan Säker Hagaby GoIF Örebro 00:35:38 64,79
54 Mikael Nordquist Täby OK 00:35:49 65,50
55 Tomas Westerström OK Ravinen 00:36:09 66,78
56 Niklas Sander OK Milan 00:36:15 67,16
57 Erik Willén Östersunds OK 00:36:28 67,99
58 Tomas Mattsson OK Södertörn 00:36:34 68,38
58 Sven Bolmblad OK Södertörn 00:36:34 68,38
60 Pär Johansson OK Alehof 00:36:40 68,76
61 Peter Eriksson KFUM Örebro OK 00:36:46 69,15
62 Roger Nyberg Snättringe SK 00:36:53 69,60
63 Teddy Andersson OK Landehof 00:37:07 70,49
64 Martin Svensson Markbygdens OK 00:37:15 71,00
65 Håkan Olsson Snättringe SK 00:37:29 71,90
66 Jan Dahlberg Haninge SOK 00:37:55 73,57
67 Kjell Johansson IF Hagen 00:37:56 73,63
68 Stefan Spetz Ulricehamns OK 00:37:59 73,82
70 Mats Rönnborg IK Uven 00:38:26 75,55
71 Roger Carlsson Västerås SOK 00:38:38 76,32
72 Håkan Jansson Vänersborgs SK 00:39:07 78,18
72 Mats Karlsson Snättringe SK 00:39:07 78,18
74 Anders Larsson Almby IK 00:39:08 78,24
75 Mats Orrhede Helsingborgs SOK 00:39:15 78,69
76 Mikael Åhgren Tullinge SK 00:39:17 78,82
77 Anders Dahlgren Östersunds OK 00:39:30 79,65
78 Mats Drugge Vittjärvs IK 00:39:40 80,29
79 Henrik Erdalen IFK Göteborg Orientering 00:40:04 81,83
80 Håkan Berlin Hästveda OK 00:40:07 82,02
82 Johan Bökman Helsingborgs SOK 00:40:52 84,90
83 Håkan Berndtsson Frölunda OL 00:41:18 86,57
84 Håkan Johansson Gudhems IF 00:41:32 87,46
85 Henrik Weiden Skåneslättens OL 00:41:55 88,94
86 Tomas Glanshed Haninge SOK 00:42:15 90,22
87 Svante Berglund Ulricehamns OK 00:42:32 91,31
88 Henrik Österberg Gustavsbergs OK 00:42:49 92,40
89 Björn Lindblad Sävedalens AIK 00:43:02 93,23
91 Daniel Helander Tullinge SK 00:43:35 95,34
92 Anders Larsson Hammarby IF OF 00:43:46 96,05
93 Paul Teder Täby OK 00:43:48 96,17
94 Per Gustavsson Hällefors OK 00:44:10 97,58
95 Bo Westerberg Trollhättans SOK 00:45:07 101,23
96 Peter Johansson Simlångsdalens IF 00:45:19 102,00
97 Urban Ståhl Sundbybergs IK 00:45:32 102,83
99 Patrik Nylén Degerfors OK 00:47:02 108,60
100 Jonas Hultin OK Löftan 00:47:30 110,39
101 Mats Back Fagersta OK 00:47:57 112,12
102 Mikael Peterson Falköpings AIK OK 00:48:35 114,55
103 Anders Ekinge OK Motala 00:48:41 114,94
104 Jörgen Örnebrand Järfälla OK 00:48:50 115,51
105 Fredrik Wallstedt Skogsluffarnas OK 00:48:51 115,58
106 Peter Andersson OK Gynge 00:49:12 116,92
109 James Christie Snättringe SK 00:51:10 124,48
110 Anders Johansson OK Renen 00:51:38 126,27
111 Niclas Ahlström Västerås SOK 00:51:44 126,66
112 Per Wikström Hästveda OK 00:52:01 127,75
113 Roger Jonsson Waxholms OK 00:52:16 128,71
114 Björn Sandén OK Södertörn 00:53:26 133,19
115 Fritiof Andersson Gudhems IF 00:53:52 134,86
116 Marthin Andersson IK Gandvik 00:54:53 138,76
117 Thomas Karlsson OK Älvsjö-Örby 00:57:00 146,90
118 Anders Nau Haninge SOK 00:57:26 148,56
119 Niklas Eriksson Bodafors OK 00:58:04 150,99
120 Gunnar Skärlén Haninge SOK 00:59:23 156,05
122 David Melin Haninge SOK 01:02:10 166,75
123 Magnus Cinthio Skåneslättens OL 01:03:32 172,00
124 Peter Ravnell Gudhems IF 01:04:23 175,27
Lars Klasson OK Ravinen
Lars Zachrisson Kungälvs OK
Lars-Erik Larsson OK Milan
Joakim Lundqvist Göteborg-Majorna OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr