Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 4, medel - H50 Kort-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Magnus Fredriksson Korsnäs IF OK 00:27:20 22,15
5 Stefan Djurstedt Eksjö SOK 00:28:27 26,00
7 Erik Norin Sundsvalls OK 00:28:46 27,10
8 Petter Ranefall IF Thor 00:28:51 27,38
9 Lars Öhgren Karlsbyhedens OK 00:29:06 28,25
11 Mats Nylund Bredaryds SOK 00:29:24 29,28
12 Anders Pettersson Karlskrona SOK 00:29:29 29,57
13 Magnus Svensson Nässjö OK 00:30:00 31,35
15 Tomas Norman Leksands OK 00:30:33 33,25
15 Daniel Unnerud Långhundra IF 00:30:33 33,25
17 Lars Nordgren Eksjö SOK 00:30:38 33,54
18 Ola Toven Köping-Kolsva OK 00:30:39 33,59
18 Ola Lindström Sundsvalls OK 00:30:39 33,59
20 Jonas Brånalt Frölunda OL 00:31:15 35,66
23 Klas Birgersson Långhundra IF 00:31:41 37,16
24 Tomas Karlsson Kexholms SK 00:32:30 39,98
25 Bertil Nordqvist Fältjägarnas IF 00:32:42 40,67
26 Thomas Johansson Gamleby OK 00:32:48 41,01
28 Torgny Näslund Skogslöparna 00:33:03 41,87
29 Torbjörn Andersson Sundsvalls OK 00:33:07 42,10
31 Johan Andersson Hultsfreds OK 00:33:42 44,11
32 Torbjörn Nilsson Alatalo Stora Tuna OK 00:33:43 44,17
33 Urban Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:33:47 44,40
34 Stig Johan Wiklund Strängnäs-Malmby OL 00:33:56 44,92
36 Per-Johan Josefsson Skogslöparna 00:34:12 45,84
38 Fredrik Åslund Katrineholms OK 00:34:17 46,13
40 Peter Wilhelmsson Karlskrona SOK 00:34:29 46,82
41 Peter Junevik Leksands OK 00:34:59 48,54
42 Håkan Persson Valbo AIF 00:35:18 49,63
44 Magnus Sjöberg OK Branten 00:35:33 50,50
45 Thomas Ivarsson OK Hammaren 00:35:53 51,65
46 Stefan Kärrlander Umedalens IF 00:36:15 52,91
47 Fredrik Petrisi Västerbergslagens OL 00:36:28 53,66
49 Jan Åhlund OK Nolaskogsarna 00:36:57 55,33
50 Björn Hannrup IF Thor 00:37:00 55,50
52 Ulf Isacsson OK Linné 00:37:42 57,91
53 Ulf Persson Bottnaryds IF 00:37:46 58,14
54 Lars Ola Larsson OK Orion 00:37:54 58,60
55 Mikael Ringi OK Kåre 00:37:56 58,72
56 Johan Eveborn SOK Viljan 00:38:03 59,12
58 Lars Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:38:44 61,48
59 Patrik Smedmark OK Roslagen 00:38:47 61,65
60 Jesper Henriksson Rånäs OK 00:38:52 61,94
61 Kristofer Öhman Skogslöparna 00:38:58 62,28
62 Mikael Nilsson Skogslöparna 00:39:01 62,45
63 Kenneth Jonsson OK Linné 00:39:02 62,51
64 Johan Agås Sundsvalls OK 00:39:22 63,66
65 Dennis Toll OK Njudung 00:39:29 64,06
67 Per Johansson OK Reftele 00:40:24 67,23
68 Jonny Johansson OK Njudung 00:40:25 67,28
72 Anders Mases Stora Tuna OK 00:40:47 68,55
73 Anders Johansson OK Hammaren 00:40:52 68,84
76 Fredrik Pontén Selånger SOK 00:42:41 75,10
77 Ola Andertoft Markaryds FK 00:42:59 76,14
78 Gerth Tolfte OK Älme 00:43:03 76,37
80 Mikael Wahlbom OK Orion 00:43:05 76,48
82 Bo Hultgren OK Njudung 00:43:29 77,86
83 Johan Blomgren SOK Aneby 00:43:49 79,01
84 Håkan Rostö Rånäs OK 00:43:51 79,13
85 Björn Karlsson Kexholms SK 00:44:30 81,37
86 Stefan Nilsson Högåkers OK 00:44:35 81,66
87 Erik Johansson Umeå OK 00:44:38 81,83
88 Thomas Roos IF Thor 00:45:03 83,27
90 Ola Jönsson OK Vilse 87 00:45:36 85,16
91 Magnus Eklund Vimmerby OK 00:45:38 85,28
92 Klas Eriksson OK Grip 00:45:59 86,49
93 Johan Wallin Strängnäs-Malmby OL 00:46:19 87,64
94 Jonas Näslund OK Hammaren 00:48:17 94,42
95 Cristian Olivestam Vimmerby OK 00:48:31 95,22
96 Pär Johannesson Frölunda OL 00:49:04 97,12
97 Björn Zettervall Karlskrona SOK 00:49:09 97,41
98 Anders Röstin Söders-Tyresö 00:49:22 98,16
100 Stefan Andersson IFK Mora OK 00:51:04 104,02
101 Stephan Östergren Alvesta SOK 00:51:47 106,49
102 Jan Kristensson Markaryds FK 00:52:24 108,62
103 Anders Westerberg OK Enen 00:53:22 111,95
106 Lars Halvarson Leksands OK 00:55:07 117,99
109 Krister Berglund Karlsbyhedens OK 00:55:44 120,12
110 Anders Sjöberg OK Reftele 00:55:49 120,41
111 Torulf Bäckman Frösö IF 00:56:07 121,44
112 Ola Nilsson Alvesta SOK 00:58:16 128,86
114 Peter Svahn Eksjö SOK 00:59:58 134,72
115 Ulf Isaksson Hässleby SOK 01:00:07 135,24
116 Magnus Nilsson Torsås OK 01:01:29 139,95
118 Stefan Åslund SOL Tranås 01:03:44 147,71
120 Magnus Berger Domnarvets GoIF 01:10:44 171,86
121 Hans Johansson OK Reftele 01:11:17 173,76
122 Ulf Kinert Skogslöparna 01:15:02 186,69
123 Mats Holmberg OK Gränsen 01:29:46 237,51
124 Niclas Pettersson OK Reftele 01:42:48 282,47
Erik Ersson IFK Mora OK
Per Sigvardson Bredaryds SOK
Roger Krohn Fältjägarnas IF
Stefan Eriksson Åsarna IK
Lars Ribbholm OK Njudung

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr