Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 4, medel - H55

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Mats Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 00:23:32 8,52
2 Joacim Ingelsson OK Hammaren 00:26:03 17,14
3 Lasse Jansson Gävle OK 00:26:09 17,49
4 Roine Pettersson IFK Göteborg Orientering 00:27:23 21,71
5 Harry Hietanen Gävle OK 00:27:33 22,29
6 Torbjörn Lännevall OK Roslagen 00:28:33 25,71
7 Peter Cederberg Vänersborgs SK 00:29:01 27,31
7 Hans Melin Göteborg-Majorna OK 00:29:01 27,31
10 Mikael Ingelsson Ockelbo OK 00:29:26 28,74
12 Peo Svensk Stora Tuna OK 00:30:16 31,60
13 Per Backlund OK Södertörn 00:30:19 31,77
14 Mats Söderberg Kalmar OK 00:30:26 32,17
17 Bo Börjesson Storviks IF 00:30:57 33,94
18 Per-Arne Wahlgren Sjövalla FK 00:31:01 34,17
19 Sten Leandersson OK Tyr 00:31:03 34,28
20 Frans Wickbom I 19 IF 00:31:27 35,65
21 Per Sander Göteborg-Majorna OK 00:31:35 36,11
23 Jan-Olof Svensson Halmstad OK 00:31:45 36,68
25 Kent Klasson Hestra IF 00:32:01 37,59
25 Magnus Josefsson Sävedalens AIK 00:32:01 37,59
28 Lars Holmberg IF Hagen 00:32:36 39,59
29 Mats Kristiansson Trollhättans SOK 00:32:45 40,11
30 Andres Laas OK Skogshjortarna 00:32:54 40,62
34 Michael Hertin IK Hakarpspojkarna 00:33:20 42,11
34 Lars Jonsson Vk Uvarna 00:33:20 42,11
36 Göran Tjernberg Kovlands IF 00:33:22 42,22
38 Kalle Persson Attunda OK 00:33:31 42,73
39 Stefan Pålsson Skåneslättens OL 00:33:36 43,02
43 Håkan Schmidt Trollhättans SOK 00:33:58 44,28
44 Walter Keller OK Djerf 00:34:24 45,76
45 Per Melén OK Kåre 00:34:40 46,68
46 Piero Sannicolò Tullinge SK 00:34:41 46,73
47 Ingvar Isaksson Seskarö IF 00:34:44 46,90
48 Peter Nilsson OK Tranan 00:35:06 48,16
49 Ronny Nordgren Sundbybergs IK 00:35:15 48,67
51 Kenneth Hermansson Sigtuna OK 00:35:37 49,93
52 Anders Enmark Gävle OK 00:35:55 50,96
53 Klas Nilsson OL Regio Olten 00:36:04 51,47
54 Mats Carlsson Sundbybergs IK 00:36:05 51,53
55 Mikael Yngvesson Robertsfors IK 00:36:18 52,27
56 Johan Markstedt OK Södertörn 00:36:34 53,19
57 Bengt Hesslekrans OK Njudung 00:36:37 53,36
61 Rolf E Johansson Västerviks OK 00:37:03 54,84
61 Ove Rinnbäck OK Ravinen 00:37:03 54,84
64 Christer Borg Göteborg-Majorna OK 00:37:21 55,87
65 Ulf Jungstrand OK Skogsfalken 00:37:34 56,61
66 Magnus Karlsson OK Landehof 00:37:40 56,96
70 Arne Sääf Gudhems IF 00:38:10 58,67
73 Anders Mattsson OK Älvsjö-Örby 00:38:19 59,18
74 Lars-Åke Svensk Täby OK 00:38:55 61,24
79 Marcus Eriksson Vk Uvarna 00:39:42 63,92
80 Göran Lundqvist Järfälla OK 00:39:48 64,27
81 Torbjörn Söderlund Leksands OK 00:39:59 64,90
83 Thomas Henmyr OK Vilse 87 00:40:05 65,24
84 Magnus Porle Växjö OK 00:40:23 66,27
85 Håkan Persson Laxå OK 00:40:25 66,38
86 Bo Strand OK Linné 00:40:29 66,61
88 Jan Hansson Stenungsunds OK 00:40:50 67,81
90 Johnny Andersson OK Fryksdalen 00:41:06 68,72
91 Sven Öhrnerling OK Renen 00:41:24 69,75
93 Stefan Olofsson OK Gisle 00:41:48 71,12
93 Mikael Wirén Attunda OK 00:41:48 71,12
97 Håkan Redtzer Attunda OK 00:42:06 72,15
99 Mikael Davidsson Västerås SOK 00:42:29 73,46
100 Jonas Sjöberg Göteborg-Majorna OK 00:42:30 73,52
101 Jan Nettelbjer Järfälla OK 00:42:58 75,12
102 Ulf Holsten Hestra IF 00:43:13 75,98
103 Ingvar Ivarsson OK Kullingshof 00:43:37 77,35
104 Jan Andersson Gävle OK 00:44:04 78,89
105 Conny Bruhn Boxholm-Mjölby OL 00:44:25 80,09
106 Per Wolgast Snättringe SK 00:44:27 80,20
107 Lars Gerhardsson Attunda OK 00:44:33 80,55
109 Jan Viklund Västerås SOK 00:44:42 81,06
110 Ahti Aasa Övertorneå IF 00:44:44 81,17
111 Gert Jonsson IK Hakarpspojkarna 00:45:02 82,20
114 Tomas Nilsson Hässleholms OK 00:45:25 83,52
115 Lennarth Karlsson Valbo AIF 00:45:27 83,63
117 Jan Lindh Sundbybergs IK 00:45:46 84,72
118 Stefan Unosson Kalmar OK 00:46:07 85,92
121 Stefan Seo Hellas Orientering 00:46:48 88,26
122 Håkan Wåhlander Frölunda OL 00:47:13 89,69
123 Bengt Nilsson Solna OK 00:47:31 90,71
124 Stefan Hornebrant Trollhättans SOK 00:48:24 93,74
129 Bosse Wigge Domnarvets GoIF 00:48:52 95,34
131 Anders Levin Svaide Roma SOK 00:49:02 95,91
136 Bo Lauri Snättringe SK 00:51:51 105,56
137 Bengt Zetterberg OK Skärmen 00:52:11 106,71
139 Gunnar Markinhuhta Göteborgs SK 00:52:29 107,74
141 Benjamin Viebke Malmö OK 00:52:46 108,71
142 Kennet Nilsson OK Älvsjö-Örby 00:52:49 108,88
144 Mats Aronsson Bromma-Vällingby SOK 00:53:36 111,56
145 Patrick Djerf Lerums SOK 00:53:41 111,85
147 Håkan Eriksson OK Räven 00:55:07 116,76
148 Anders Lindén Frölunda OL 00:55:20 117,50
149 Göran Fast OK PAN-Kristianstad 00:57:00 123,21
152 Bengt-Åke Berndtsson Skåneslättens OL 00:58:36 128,70
153 Ralph Kinde Tolered-Utby OL-Klubb 00:59:19 131,15
155 Ola Olsson OK Kompassen 01:00:24 134,87
156 Per Wadman Västerås SOK 01:01:06 137,27
159 Jan Ryden Sjövalla FK 01:02:40 142,63
161 Per Andén Hässleholms OK 01:03:05 144,06
162 Björn Engström Lustens OK 01:03:25 145,21
163 Mats Fanell OK Älvsjö-Örby 01:04:50 150,06
169 Hans Persson Andrarums IF 01:37:47 262,98
Jörgen Hector Snättringe SK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr