Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 4, medel - H55 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Per Spik Leksands OK 00:25:38 21,67
2 Martin Johansson OK Orion 00:26:29 24,78
3 Ove Lernå Kalmar OK 00:26:38 25,33
4 Johan Östberg Stora Tuna OK 00:26:55 26,36
5 Per-Erik Rönnestrand Frösö IF 00:26:58 26,55
6 Thomas Pettersson Bromma-Vällingby SOK 00:27:03 26,85
7 Bo Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:27:15 27,58
8 Glen Håkansson Växjö OK 00:27:45 29,41
9 Patrik Thybeck Lindebygdens OK 00:28:04 30,57
10 Tom Hollowell OK Tyr 00:28:07 30,76
11 Lars Johansson IFK Göteborg Orientering 00:28:31 32,22
12 Lars Helgesson Hestra IF 00:29:02 34,11
13 Lars Söderlund Tormestorps IF 00:29:19 35,15
14 Anders Lund Järfälla OK 00:29:29 35,76
15 Peter Hambäck Långhundra IF 00:29:37 36,25
16 Per Flakberg IFK Göteborg Orientering 00:29:42 36,55
17 Thomas Calleberg Snättringe SK 00:29:58 37,53
18 Michael Granqvist OK Ravinen 00:30:13 38,44
19 Per Sandberg Säterbygdens OK 00:30:17 38,68
21 Sven Wigertz Långhundra IF 00:30:32 39,60
22 Tryggve Rönnqvist OK Linné 00:30:35 39,78
23 Gunnar Karlsson Målilla OK 00:30:40 40,09
23 Peter Brämerson Tibro OK 00:30:40 40,09
26 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:30:47 40,51
26 Jan-Olof Bogren Sundbybergs IK 00:30:47 40,51
26 Carl-Johan Thorell OK Ravinen 00:30:47 40,51
29 Per Högkvist OK Tyr 00:30:49 40,64
30 Göran Hellgren OK Södertörn 00:30:51 40,76
31 Stefan Bjurstedt Surahammars SOK 00:31:00 41,31
32 Tomas Edström Sundsvalls OK 00:31:07 41,73
33 Göran Attås OK Tisaren 00:31:34 43,38
34 Lars Holmgård Kils OK 00:31:42 43,87
34 Michael Andersson Lunds OK 00:31:42 43,87
36 Erik Andersson OK Österåker 00:31:53 44,54
38 Anders Jönsson OK Triangeln 00:32:20 46,19
39 Anders Nilsson Täby OK 00:32:21 46,25
40 Anders Olsson Lustens OK 00:32:27 46,61
41 Mats Hallsten OK Skärmen 00:32:29 46,74
42 Ulf Andersson Göteborg-Majorna OK 00:32:34 47,04
43 Roger Hallgren IFK Göteborg Orientering 00:32:42 47,53
45 Stefan Malmberg Stora Tuna OK 00:33:09 49,17
46 Ulf Johansson Karlskrona SOK 00:33:10 49,24
48 Sven Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:33:39 51,00
50 Anders Lindholm OK Hammaren 00:34:02 52,41
51 Bo Gustafsson OK Tylöskog 00:34:07 52,71
51 Ulf K. Rask IFK Mora OK 00:34:07 52,71
51 Torbjörn Johanson OK Södertörn 00:34:07 52,71
54 Thomas Norström Skellefteå OK 00:34:08 52,77
55 Göran Stuhlhofer OK Landehof 00:34:22 53,63
56 PER Eriksson Västerbergslagens OL 00:34:24 53,75
57 Bosse Haglund Bredareds IF 00:34:25 53,81
59 Lennart Dahlgren Filipstads OK 00:34:36 54,48
60 Klaes Axelsson Mullsjö SOK 00:34:40 54,72
62 Per Andersson Ulricehamns OK 00:34:47 55,15
64 Pär Ericsson Helsingborgs SOK 00:34:53 55,52
66 Lars Andersson OK Tyr 00:34:57 55,76
67 Sven-Erik Dahlberg IK Trenne Ullared 00:34:59 55,88
68 Ulf Rådberg OK Roslagen 00:35:01 56,01
69 Bengt Werdin OK Älvsjö-Örby 00:35:04 56,19
70 Anders Engström Sundbybergs IK 00:35:27 57,59
71 Roger Djupsjö Oskarströms OK 00:35:32 57,90
71 Mats Lindström OK Skärmen 00:35:32 57,90
73 Lars Öhrman Stockholms OK 00:35:33 57,96
74 Jonas Karlsson OK Tylöskog 00:35:38 58,26
75 Mikael Johansson OK Skärmen 00:35:43 58,57
76 Jan-Åke Israelsson OK Milan 00:35:59 59,54
77 Lars Walldoff Garphyttans IF 00:36:10 60,21
78 Ulf Hamrefors Västerås SOK 00:36:14 60,46
79 Joacim Ahnheim Tibro OK 00:36:27 61,25
80 Torbjörn Aronsson Göteborg-Majorna OK 00:36:28 61,31
81 Mats Herbert Täby OK 00:36:39 61,98
82 Leif Sandahl OK Tyr 00:36:46 62,41
83 Martin Axelsson OK Skogshjortarna 00:37:01 63,32
84 Mats Bredfelt Lunds OK 00:37:03 63,45
86 Bernth Gustavsson Waxholms OK 00:37:08 63,75
88 Mats Kensby OK Tyr 00:37:22 64,60
89 Magnus Blennow Falköpings AIK OK 00:37:40 65,70
90 Stig Larsson Göteborg-Majorna OK 00:37:50 66,31
92 Thomas Hedlund Åmåls OK 00:38:13 67,72
94 Robert Östlund Säterbygdens OK 00:38:53 70,15
95 Mikael Jungbjer Göteborgs SK 00:38:54 70,22
96 Henrik Hallor Lindebygdens OK 00:39:29 72,35
97 Thomas Arvidsson Säterbygdens OK 00:39:41 73,08
98 Egon Gustavsson OK Bävern 00:39:43 73,20
99 Anders Fogelström OK Gränsen 00:39:44 73,27
101 Mats Karlsson OK Vilse 87 00:39:50 73,63
102 Anders Johansson Umeå OK 00:39:56 74,00
104 Johan Falk Ulricehamns OK 00:40:05 74,55
105 Nils Aronsson OK Tisaren 00:40:10 74,85
106 Christer Nilsson Lunds OK 00:40:35 76,38
107 Thommy Bergman Stigmännen Karlshamns OK 00:41:04 78,14
108 Roger Tinglöf Väsby OK 00:41:09 78,45
109 Jonas Andersson Järla Orientering 00:41:22 79,24
110 Lars Gustafsson OK Kåre 00:41:33 79,91
112 Björn Lindgren KFUM Örebro OK 00:41:42 80,46
113 Sören Andersson FK Boken 00:41:46 80,71
114 Sören Knuts Trollhättans SOK 00:41:55 81,25
116 Per Brahm Långhundra IF 00:42:04 81,80
119 Henrik Hagwall Järla Orientering 00:43:18 86,32
119 Anders Persson Tockarps IK 00:43:18 86,32
121 Per Iko Täby OK 00:43:42 87,78
121 David Söderström Sala OK 00:43:42 87,78
124 Kjell Risto OK Linné 00:43:52 88,39
125 Peter Hansson Sundsvalls OK 00:44:12 89,61
126 Kent Tuoremaa Vittjärvs IK 00:44:21 90,16
128 Bengt Andersson Alvesta SOK 00:44:31 90,77
128 Håkan Jönsson OK Kontinent 00:44:31 90,77
130 Leif Nyholm OK Linné 00:45:07 92,96
132 Leif Mörkfors Järfälla OK 00:46:21 97,48
134 Torbjörn Kvist Hässleby SOK 00:46:39 98,58
135 Anders Nyberg Säterbygdens OK 00:46:44 98,88
136 Jonas Åhlin Helsingborgs SOK 00:46:57 99,67
138 Inge Andersson Rembo IK 00:48:11 104,19
139 Sören Wilhelmsson Falköpings AIK OK 00:48:17 104,55
141 Johan Hjertström FK Friskus-Varberg 00:49:06 107,54
142 Magnus Pedersen OK Skogshjortarna 00:49:18 108,27
143 Christer Mannfolk Ulricehamns OK 00:49:44 109,86
144 Peter Eklöv OK Linné 00:49:53 110,41
151 Mikael Kuhlin Göteborg-Majorna OK 00:54:19 126,63
153 Per-Olof Svensson Länna IF 00:55:20 130,35
154 Tomas Andréasson Frölunda OL 00:55:35 131,27
155 Bernt Karlsson OK Reftele 00:55:37 131,39
157 Leif Larsson Åmåls OK 00:56:33 134,80
160 Bert Koskinen Södertälje-Nykvarn OF 00:58:14 140,96
161 Tomas Sundqvist OK Kåre 00:58:57 143,59
162 Kjell Johansson Skattkärrs SOK 00:59:00 143,77
163 Hans Malmberg Waxholms OK 00:59:18 144,87
165 Niclas Kjellman Lidköpings VSK 01:02:31 156,64
167 Ansgar Simonsson Sundbybergs IK 01:06:11 170,05
168 Thomas Almgren Borås GIF 01:08:26 178,29
169 Jonas Olsson Örkelljunga FK 01:12:53 194,57
170 . Mikael Kivijärvi OK Renen 01:13:32 196,95
173 Pekka Alakulju Väsby OK 01:20:11 221,29
174 Lars Karlsson OK Gränsen 01:20:37 222,87
175 Krister Österblad FK Boken 01:21:01 224,34
176 Göran Hansson Täby OK 01:21:24 225,74
178 Jan Olof Eriksson OK Nackhe 01:25:43 241,53

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr