Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 4, medel - H60

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Christer Skoog Kils OK 00:27:43 17,80
2 Stefan Nyberg Avesta OK 00:28:56 21,75
4 Sixten Westlund OK Tyr 00:29:08 22,40
6 Lars Nordström Kils OK 00:30:04 25,43
7 Peter Lundberg Järfälla OK 00:30:40 27,38
8 Per Magnusson OK Nolaskogsarna 00:31:14 29,21
10 Anders Fries Umeå OK 00:32:39 33,81
11 Thomas Sellgren Göteborg-Majorna OK 00:32:41 33,92
12 Lars Mattsson OK Kåre 00:32:59 34,89
13 Ulf Palmér Ulricehamns OK 00:33:10 35,49
18 Göran Nilsson Snättringe SK 00:33:38 37,00
19 Hans Tarandi IFK Lidingö SOK 00:33:51 37,71
21 Olof Frænell Sundsvalls OK 00:33:57 38,03
22 Jan-Olof Eriksson Annebergs GIF 00:34:41 40,41
23 Torbjörn Löfving Mullsjö SOK 00:34:46 40,68
24 Jan-Olof Björklund Bjursås OK 00:35:04 41,65
27 Mats Walheim Robertsfors IK 00:36:07 45,06
31 Örjan Wängdahl OK Gipen 00:37:09 48,41
33 Krister Gumaelius Waxholms OK 00:37:57 51,01
34 Per-Arne Höög OK Vilse 87 00:38:08 51,60
35 Tommy Johnsson OK Nackhe 00:38:18 52,14
36 Hans Garmer Göteborg-Majorna OK 00:38:52 53,98
37 Håkan Palmfjord Katrineholms OK 00:39:18 55,39
39 Tapani Mattus IFK Lidingö SOK 00:40:12 58,31
45 Håkan Lindberg OK Vilse 87 00:41:35 62,80
46 Andreas Hjertson OK Linné 00:41:36 62,85
47 Per-Martin Johansson IF Rigor 00:41:42 63,18
52 Lars Runesson OK Vivill 00:42:26 65,56
53 Gustav Erlandsson OK Vivill 00:42:34 65,99
54 Bengt-Åke Jansson Främmestads IK 00:42:40 66,31
55 Sten Segerslätt Skåneslättens OL 00:42:50 66,85
56 Sven-Åke Andersson IF Rigor 00:43:11 67,99
57 Ulf Björkdahl Herrestads AIF 00:43:23 68,64
60 Håkan Gustafson Eskilstuna OL 00:43:50 70,10
63 Leif Sundling Njurunda OK 00:45:26 75,29
64 Jan Gustafsson Hagaby GoIF Örebro 00:45:46 76,37
66 Rick McGregor IFK Kiruna 00:46:01 77,18
67 Roland Norell Söders-Tyresö 00:46:05 77,40
68 Stefan Johansson Trollhättans SOK 00:46:32 78,86
69 Mats Lundman OK Roslagen 00:46:43 79,46
71 Harald Bauer IFK Lidingö SOK 00:47:27 81,83
72 Christer Eriksson Åmåls OK 00:47:41 82,59
73 Karl-Johan Norén Boxholm-Mjölby OL 00:48:17 84,54
74 Lasse Pedersen Göteborg-Majorna OK 00:49:01 86,92
75 Per Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 00:49:28 88,38
76 Roger Gustafsson Idefjordens SK 00:49:41 89,08
77 Göran Olesund OK Landehof 00:50:05 90,38
78 Owe Törnroth Hjobygdens OK 00:50:08 90,54
79 Göran Ivares OK Södertörn 00:50:16 90,97
80 Håkan Svedhem Ulricehamns OK 00:50:43 92,43
81 Kyrre Thalberg Lunds OK 00:50:44 92,49
82 Magnus Forshällen Attunda OK 00:50:51 92,87
83 Richard Holmgren Bergnäsets AIK 00:51:00 93,35
85 Kent Nero Mullsjö SOK 00:51:05 93,62
86 Bengt Bivrin Idefjordens SK 00:52:27 98,06
87 Tomas Borg Sundbybergs IK 00:53:05 100,11
89 Ingmar Ekelöv Skåneslättens OL 00:53:15 100,65
91 Tommy Roos Falköpings AIK OK 00:53:47 102,39
92 Göran Andreasson OK Kroppefjäll 00:53:54 102,76
93 Egon Johansson OK Tranan 00:54:20 104,17
95 Thomas Dagsberg Malmö OK 00:56:19 110,61
96 Bengt Svensson OK Gisle 00:56:59 112,77
97 Sven Granath Tjällmo-Godegårds OK 00:57:39 114,93
100 Svante Andren Tibro OK 00:58:36 118,01
101 Peter Joelsson Ålems OK 00:59:59 122,50
102 Bernt Andersson IF Rigor 01:02:25 130,40
108 Glenn Widerström OK Ravinen 01:06:52 144,84
111 Kjell-Erik Sahlin OK Vildhussen 01:09:17 152,68
112 Ton Langerak Järfälla OK 01:10:57 158,09
113 Mats Linde OK Linné 01:13:35 166,63
114 Torbjörn Almgren Göteborgs SK 01:13:47 167,28
117 Arne Lund Stenungsunds OK 01:34:36 234,83
Jörgen Ivarsson Göteborg-Majorna OK
Tore Eriksson Arvidsjaurs OK
Jan-Olof Bäck OK Djerf

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF