Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 4, medel - H60 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lennart Larsson Hestra IF 00:25:02 27,17
2 Tommy Holmér Väsby OK 00:25:54 30,61
3 Lars-Gunnar Nilsson Eksjö SOK 00:26:01 31,07
4 Peter Karlberg Snättringe SK 00:27:19 36,23
5 Erik Eriksson IFK Mora OK 00:29:47 46,01
6 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 00:29:53 46,41
7 Bengt Kärrström Tullinge SK 00:30:08 47,40
8 Thomas Gabrielsson Västvärmlands OK 00:30:12 47,67
9 Kurt Nilsson OK Hierne 00:30:13 47,73
10 Stefan Persson Södertälje-Nykvarn OF 00:30:24 48,46
11 Kjell Boman Söderhamns OK 00:30:25 48,53
12 Arne Eriksson Tierps SOK 00:30:32 48,99
15 Håkan Sanderi Lidköpings VSK 00:30:57 50,64
16 Arne Klintberg Eksjö SOK 00:31:30 52,82
17 Peter Ridefelt OK Linné 00:31:35 53,15
18 Hans-Olof Fröjd Oslättforspojkarnas IK 00:32:32 56,92
19 Jan Zetterberg Hudiksvalls OK 00:32:39 57,39
20 Bengt Jonsson Hestra IF 00:32:58 58,64
21 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 00:33:15 59,77
23 Lennart Strandberg Skogslöparna 00:33:34 61,02
24 Evert Johansson OK Bävern 00:34:17 63,86
26 Klas Thybeck Lindebygdens OK 00:34:28 64,59
27 Lars Rönnols Täby OK 00:35:01 66,77
28 Håkan Forsman Ronneby OK 00:35:51 70,08
29 Kenneth Larsson Köping-Kolsva OK 00:35:52 70,15
30 Tjelvar Otterbjörk Umeå OK 00:35:55 70,34
31 Magnus Andersson Ulricehamns OK 00:36:14 71,60
32 Mats Wallman Västerbergslagens OL 00:36:37 73,12
35 Alf Larsson HJS-Vansbro OK 00:37:15 75,63
35 Gunnar Håkansson IK Uven 00:37:15 75,63
38 Jan Kihl Sundbybergs IK 00:37:42 77,42
41 Leif Strandberg Skogslöparna 00:38:41 81,32
42 Tommy Öst Ljusdals OK 00:38:50 81,91
44 Karl-Gunnar Karnebäck Attunda OK 00:40:19 87,80
45 Tomas Falk Valbo AIF 00:40:35 88,86
47 Mats Larsson Målilla OK 00:40:55 90,18
48 Sven-Erik Brodin Kristinehamns OK 00:41:13 91,37
49 Dan Sjöholm Halmstad OK 00:41:31 92,56
50 Stefan Josefsson Uddevalla OK 00:41:32 92,62
52 Jan Eskilsson Haninge SOK 00:41:49 93,75
53 Tore Tjernlund OK Vilse 87 00:42:04 94,74
54 Per-Olof Larsson Hestra IF 00:42:40 97,12
55 Anders Alamaa IK Vikings OK 00:42:48 97,65
56 Kjell Gustafsson OK Järnbärarna 00:42:51 97,85
57 Boo Nordin SOL Tranås 00:43:37 100,89
57 Mats Forsman Katrineholms OK 00:43:37 100,89
59 Göran Hedman Valbo AIF 00:43:41 101,15
60 Ronnie Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna 00:44:06 102,81
61 Peter Svensson Avesta OK 00:44:47 105,52
62 Håkan Sjunnestrand Solna OK 00:45:01 106,44
63 Björn Fränkel Hjärnarps OL 00:45:17 107,50
64 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 00:45:57 110,14
65 Sven-Arne Stridh Österfärnebo IF 00:46:32 112,46
66 Mats Birkestål Köping-Kolsva OK 00:46:43 113,19
67 Glenn Henningsson OK Stigen 00:46:48 113,52
68 Claes Landqvist Vallentuna-Össeby OL 00:46:53 113,85
69 Leif Svangren Gotlands Bro OK 00:46:55 113,98
70 Håkan Svensson Almby IK 00:47:09 114,90
71 Roland Notstam Arboga OK 00:47:37 116,76
72 Lars Spångmyr IK Jarl Rättvik 00:47:38 116,82
73 Leif Anderjon Alvesta SOK 00:48:19 119,53
75 Bo Magnusson KFUM Örebro OK 00:48:36 120,66
76 Gunnar A Johansson Tenhults SOK 00:49:10 122,90
77 Benny Mild Gällstadbygdens SOK 00:49:18 123,43
79 Lars Karlsson FMTM 00:50:04 126,47
80 Sten Svangren IFK Mora OK 00:50:20 127,53
81 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 00:50:21 127,60
83 Christer Forsgren OK Tisaren 00:52:39 136,72
84 Per-Erik Nyström Rånäs OK 00:53:02 138,24
86 Thord Ekström Trollhättans SOK 00:55:03 146,24
87 Arne Nilsson Västerbergslagens OL 00:55:15 147,04
89 Lage Johnsson Lindebygdens OK 00:56:21 151,40
90 Mats Wickbom OK Linné 00:57:04 154,24
92 Carl-Christian Schmiterlöw Hjobygdens OK 00:58:23 159,47
93 Göran Doyle Sundbybergs IK 00:58:41 160,66
94 Ulf Nordzell OK Djerf 01:00:03 166,08
97 Lars Larsson Sjövalla FK 01:02:17 174,94
98 Fredrik Holmgren Bergnäsets AIK 01:05:50 189,02
100 Anders Rensgard OK Renen 01:15:08 225,91
101 Bengt Robertsson Almby IK 01:19:37 243,69
102 Kenneth Olsson Stora Tuna OK 01:23:59 261,02
103 Eric Jönsson OK Triangeln 01:30:38 287,40
Jens Danielsson Istrums SK
Jörgen Helmersson Ockelbo OK
Lars-Olof Larsson Täby OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr