Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 4, medel - H65 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Kent Törnqvist Karlskrona SOK 00:25:32 28,04
3 Kent Granqvist Västerviks OK 00:27:42 36,54
4 Nils-Olof Bodin Almby IK 00:28:32 39,81
5 Ola Lindholm Köping-Kolsva OK 00:28:51 41,05
6 Yngve Nilsson OK Gipen 00:30:12 46,35
7 Mats Sandewall Umeå OK 00:30:49 48,77
8 Carl Johan Roubert FK Finn 00:30:56 49,22
10 Peter Sundgren Vallentuna-Össeby OL 00:31:09 50,07
11 Anders Kärrström Tullinge SK 00:31:21 50,86
12 Kent Eriksson Lerums SOK 00:31:29 51,38
13 Bo Gunnar Josefsson Nässjö OK 00:32:00 53,41
14 Anders Robertsson Almby IK 00:32:01 53,47
15 Dan Widercrantz OK Skärmen 00:32:28 55,24
16 Lennart Erfors OK Torfinn 00:32:41 56,09
16 Göran Larsson Sala OK 00:32:41 56,09
18 Mats Andersson Selånger SOK 00:32:48 56,55
19 Mats Hemström Gävle OK 00:32:53 56,87
20 Eje Dahl Laxå OK 00:33:03 57,53
21 Arne Andersson Bredaryds SOK 00:33:04 57,59
22 Anders Runander Trosabygdens OK 00:33:10 57,99
23 Bo Davidsson Solna OK 00:33:34 59,56
25 Yngve Ernstsson FK Göingarna 00:33:56 60,99
26 Anders Eriksson Vallentuna-Össeby OL 00:33:58 61,12
27 Peter Brunnberg Vallentuna-Össeby OL 00:34:01 61,32
28 Stellan Häggbrink Berga SOK 00:34:11 61,97
29 Rolf Kulla Valbo AIF 00:34:16 62,30
30 Bernt Klasson IK Hakarpspojkarna 00:34:31 63,28
31 Pierre Almén IBM Club Sweden 00:34:50 64,52
32 Thomas Almqvist Karlskrona SOK 00:34:52 64,66
32 Åke Johansson Rydboholms SK 00:34:52 64,66
34 Bror Widén Uddevalla OK 00:35:01 65,24
35 Hans Ohlin Rånäs OK 00:35:02 65,31
36 Bo Andersson Västerås SOK 00:35:12 65,96
37 Anders Ek Gävle OK 00:35:24 66,75
38 Leif Wadman Köping-Kolsva OK 00:35:31 67,21
39 Håkan Tengvall Boxholm-Mjölby OL 00:35:37 67,60
40 Björn Palm Lessebo OK 00:35:39 67,73
40 Jan-Åke Emilsson Gudhems IF 00:35:39 67,73
42 Hans-Olof Carlsén Hagaby GoIF Örebro 00:35:42 67,93
44 Leif Johansson Kexholms SK 00:35:48 68,32
45 Sune Åkesson Ockelbo OK 00:36:19 70,34
46 Göran Davidsson OK Klemmingen 00:36:22 70,54
47 Bernt-Ove Karlsson FK Finn 00:36:28 70,93
48 Lennart Karlsson Umeå OK 00:36:49 72,31
49 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 00:37:06 73,42
50 Kent Ivarsson OK Skogshjortarna 00:37:53 76,49
50 Knut-Åke Hallebro OK Klemmingen 00:37:53 76,49
52 Clyde Persson Ljungskile FK 00:37:57 76,75
53 Lars Gustafsson OK Gränsen 00:38:02 77,08
54 Karl-Axel Engström OK Orion 00:38:03 77,14
55 Lars Hogedal Vänersborgs SK 00:38:11 77,67
56 Lars-Peter Johnsson Selånger SOK 00:38:12 77,73
57 Harry Enberg Västerbergslagens OL 00:38:13 77,80
58 Erik Broman Alfta-Ösa OK 00:38:16 77,99
59 Ivan Söderkvist Ljusdals OK 00:38:33 79,11
60 Per Åke Hull Almby IK 00:38:36 79,30
61 Sven Hedman Attunda OK 00:39:29 82,77
62 Seth Persson Fältjägarnas IF 00:39:30 82,83
63 Bo-Anders Nilsson Lunds OK 00:39:42 83,62
64 Christer Ljungdahl Hjärnarps OL 00:40:01 84,86
65 Kjell Lindblom Järfälla OK 00:40:02 84,93
66 Bengt Johansson OK Alehof 00:40:31 86,82
67 Lennart Smedenmark Ronneby OK 00:40:33 86,95
68 Hans Gottfridsson Torsås OK 00:40:38 87,28
69 Karl-Erik Andersson IFK Mora OK 00:40:39 87,34
70 Ove Jansson Sundsvalls OK 00:41:03 88,91
71 Ingvar Andersson OK Amne 00:41:10 89,37
72 Bo-Göran Karlsson Avesta OK 00:41:16 89,76
73 Torbjörn Lage Ödeshögs SK 00:41:23 90,22
74 Mats Ivermark Säffle OK 00:42:31 94,67
75 Per Olof Nannesson Simlångsdalens IF 00:42:40 95,26
77 Willy Olsson OK Skogsfalken 00:43:00 96,56
78 Stefan Carlsson SOK Viljan 00:43:32 98,66
79 Ingemar Carlsson Sävedalens AIK 00:44:00 100,49
81 Oldřich Pilc Karlskrona SOK 00:44:28 102,32
82 Hans-Erik Grenholm Wilhelmina OK 00:44:31 102,51
83 Jan-Erik Pålsson Uddevalla IS 00:44:42 103,23
84 Anders Sundberg Selånger SOK 00:46:16 109,38
87 Sören Karlsson Mullsjö SOK 00:46:53 111,80
88 Sven-Eric Ericson Helsingborgs SOK 00:47:07 112,71
90 Thomas Petersson IK Hakarpspojkarna 00:47:54 115,79
91 Arvid Galborgen Eds SK 00:48:08 116,70
92 Lars Sonnert SOL Tranås 00:48:59 120,04
93 Gunnar Eriksson FK Finn 00:49:07 120,56
94 Roland Mattsson OK Skärmen 00:49:23 121,61
95 Bernt Gustafsson Västerbergslagens OL 00:49:25 121,74
97 Christer Engman Lunds OK 00:50:13 124,88
98 Mats Ingvarsson OK Vilse 87 00:50:33 126,18
99 Jan Johansson Gamleby OK 00:51:49 131,15
100 Ove Larsson Kvarnsvedens GoIF OK 00:51:53 131,42
101 Anders Kumlin IK Ymer 00:51:58 131,74
103 Mats Lilja OK Enen 00:52:42 134,62
104 Benny Hoffman Gudhems IF 00:53:15 136,78
105 Håkan Eriksson Umeå OK 00:54:13 140,57
106 Christer Nilsson Karlskrona SOK 00:54:30 141,68
107 Lars-Göran Karlsson Hagaby GoIF Örebro 00:54:54 143,25
108 Arne Alfredsson Uddevalla OK 00:55:13 144,49
109 Lennart Jakobsson Tibro OK 00:57:42 154,24
110 Urban Engström Vittjärvs IK 00:58:56 159,07
111 Lars Göran Killander Hästveda OK 01:00:44 166,14
113 Hans Joelsson Valbo AIF 01:03:43 177,84
114 Christer Engstrand Rehns BK 01:07:37 193,14
115 Centh Påledal Strängnäs-Malmby OL 01:08:44 197,52
116 Ingemar Lennartsson SOK Viljan 01:09:26 200,27
118 Sven-Ake Windahl Gävle OK 01:18:03 234,07
119 Lennart Lagerström Gustavsbergs OK 01:24:48 260,55
Sören Woxlin Alfta-Ösa OK
Bo Larsson Växjö OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF