Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 4, medel - H70 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Leif Nordlund Länna IF 00:29:37 33,67
3 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 00:30:43 37,60
4 Ronny Hjalmarsson Emmaboda Verda OK 00:30:48 37,89
5 Christer Elfsberg Kristinehamns OK 00:31:15 39,50
6 Håkan Gustafsson Boxholm-Mjölby OL 00:31:29 40,33
7 Bertil Höök Västerbergslagens OL 00:32:22 43,49
8 Alf Lindberg Köping-Kolsva OK 00:32:58 45,63
9 Torbjörn Karldén Kvillebyns SK 00:33:45 48,43
10 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 00:33:54 48,97
11 Börje Wahlgren Sundbybergs IK 00:34:03 49,50
12 Hans-Erik Eriksson Gävle OK 00:34:16 50,28
13 Göran Frisk Attunda OK 00:34:58 52,78
14 Sten Eriksson Strängnäs-Malmby OL 00:35:09 53,43
15 Gunnar Enberg Målilla OK 00:35:34 54,92
16 Gunnar Ericsson Gävle OK 00:35:53 56,05
16 Stig Johansson Helsingborgs SOK 00:35:53 56,05
18 Lennart Gustavsson IK Uven 00:36:14 57,30
20 Chip Lundström Frösö IF 00:36:24 57,90
21 Göran Svärd OK Klemmingen 00:36:52 59,56
22 Hans Sjögren Alvesta SOK 00:37:09 60,58
24 Torgny Pettersson Markbygdens OK 00:37:32 61,95
25 Stig Johansson Falköpings AIK OK 00:37:35 62,12
26 Stig Oveland Valbo AIF 00:38:12 64,33
27 Jon Flordal Sundsvalls OK 00:38:26 65,16
28 Göran Johansson IK Gandvik 00:39:02 67,30
29 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 00:39:29 68,91
30 Larseric Larsson Degerfors OK 00:39:37 69,39
31 Goran Eklund Trosabygdens OK 00:39:38 69,45
32 Sven Käck SOL Tranås 00:39:52 70,28
33 Christer Martinsson Emmaboda Verda OK 00:40:06 71,11
34 Rune Eliasson Falkenbergs OK 00:40:08 71,23
35 Conny Berggren Växjö AIS 00:40:19 71,89
36 Mats Klingvall Umeå OK 00:41:39 76,65
37 Åke Höglund Timrå SOK 00:41:43 76,89
38 Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK 00:42:00 77,90
39 Nils Boremyr Kvarnsvedens GoIF OK 00:42:01 77,96
40 John Östlund Sundbybergs IK 00:42:02 78,02
41 Göran Karlsson SOK Aneby 00:42:25 79,39
42 Lars-Olof Gustafsson OK Klyftamo 00:42:45 80,58
44 Bengt Bengtsson Tormestorps IF 00:43:11 82,13
45 Claes Nideborn Stora Tuna OK 00:43:14 82,31
46 Per Granevik Jönköpings OK 00:43:24 82,90
47 Winn Björklund Sundsvalls OK 00:43:29 83,20
48 Jan-Olof Wåhlberg IBM Club Sweden 00:43:33 83,44
49 Jörgen Fransson Emmaboda Verda OK 00:43:59 84,99
50 Tommy Landegren Turebergs IF 00:44:03 85,22
51 Sven-Erik Frick FK Göingarna 00:44:11 85,70
52 Ronny Ragnarsson Markbygdens OK 00:45:08 89,09
53 Lars Axmalm Sävedalens AIK 00:45:53 91,77
55 Lars-Olof Lundström Västerås SOK 00:46:11 92,85
56 Gunnar Eriksson Järfälla OK 00:46:25 93,68
58 Bendy Wallin Trosabygdens OK 00:47:25 97,25
59 Leif Salin OK Tyr 00:47:27 97,37
60 Lennart Korén OK Branten 00:47:42 98,26
60 Aymonn Andersson Karlskrona SOK 00:47:42 98,26
62 Sven-Erik Jönsson OK Tyringe 00:48:10 99,93
63 Fred Åhlund OK Klemmingen 00:48:31 101,18
64 Torbjörn Nilsson OK Dellen 00:48:37 101,54
66 Folke Ringberg Lessebo OK 00:50:20 107,67
67 Bo Sundberg IFK Hedemora OK 00:50:44 109,10
68 Claus Petersen OK Motala 00:50:53 109,64
69 Kaare Hansson Malmö OK 00:51:04 110,29
70 Hans Jonhed KFUM Örebro OK 00:51:14 110,89
71 Gunnar Wallquist Svaide Roma SOK 00:51:20 111,24
73 Arne Lindqvist Täby OK 00:51:58 113,51
73 Jan-Erik Nilsson Ystads OK 00:51:58 113,51
76 Leif Berg Sigtuna OK 00:52:08 114,10
77 Åke Eriksson OK Grip 00:52:17 114,64
78 Bengt Simonsson Domnarvets GoIF 00:52:59 117,14
79 Sven-Erik Kempe OK Hammaren 00:53:01 117,26
80 Jan Larsson Sävedalens AIK 00:54:05 121,07
81 Björn Ahrling Svaide Roma SOK 00:54:31 122,61
82 Sigvard Eriksson OK Gränsen 00:56:13 128,69
83 Sten-Åke Vedin Selånger SOK 00:56:26 129,46
84 Göran Karlsson Lessebo OK 00:56:38 130,18
85 Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 00:56:45 130,59
86 Roland Nilsson OK Kompassen 00:57:14 132,32
87 Greger Ingemansson Ystads OK 00:57:41 133,93
88 Bo Eklund Vimmerby OK 00:58:14 135,89
90 Christer Gillenäs Kristinehamns OK 01:00:17 143,21
91 Jörgen Ahlqvist Sundbybergs IK 01:00:51 145,24
92 Gunnar Hedberg Åre OK 01:01:08 146,25
93 Lars Karlsson Gamleby OK 01:01:15 146,67
94 Jan Martner Tolered-Utby OL-Klubb 01:02:20 150,54
95 Göran Litzell OK Kullingshof 01:02:39 151,67
96 Joachim Greter IK Stern 01:03:03 153,10
97 Svenåke Svensson Snättringe SK 01:03:55 156,19
98 Kjell Lindholm SOL Tranås 01:04:42 158,99
99 Bengtåke Andersson OK Amne 01:04:48 159,35
100 Bengt-Rune Wallström IK Uven 01:04:52 159,59
101 Sten Helmertz Frölunda OL 01:07:19 168,34
102 Karl Göran Carlsson Hylte OK 01:08:30 172,57
103 Roland Persson IFK Enskede 01:08:40 173,16
104 Tommy Olausson SOK Aneby 01:09:12 175,07
105 Ulf Nordgren OK Landehof 01:09:18 175,42
106 Per Jacobsson Arboga OK 01:12:08 185,55
107 Mats Elofsson Herrljunga SK Skid o OL 01:14:04 192,45
108 Gunnar Larsson OK Klemmingen 01:16:45 202,04
109 Dag Lewis-Jonsson Helsingborgs SOK 01:17:17 203,94
110 Stig Nydahl Stigmännen Karlshamns OK 01:36:11 271,46
Hans-Gösta Bernhard Mariestads FK
Lennart Lindgren OK Järnbärarna
Sven-Eric Carlsson Alfta-Ösa OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF