Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Kolmården etapp 4, medel - H75 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ronny Andersson OK Skogshjortarna 00:31:31 36,80
2 Per-Ivar Möllberg Arboga OK 00:33:07 42,33
3 Björn Linnersjö OK Orion 00:33:23 43,25
5 Karl-Gustav Klemets Köping-Kolsva OK 00:38:06 59,55
6 Arne Karlsson OK Tor 00:39:27 64,22
7 Sven-Arne Nilsson OK Klemmingen 00:39:31 64,45
8 Roland Sandahl Annebergs GIF 00:40:12 66,81
9 Olle Andersson IFK Mora OK 00:40:21 67,33
10 Rune Rådeström Snättringe SK 00:40:23 67,44
11 Reits Hall OK Amne 00:40:33 68,02
12 Hans-Åke Christiansson Gamleby OK 00:41:16 70,50
13 Sören Andersson Järbo OK 00:42:05 73,32
14 Kurt Jakobsson Alvesta SOK 00:42:17 74,01
16 Christer Holt OK Hierne 00:43:22 77,75
17 Kurt Fredrixon OK Skogshjortarna 00:43:47 79,19
18 Rolf Malmros Visborgs OK 00:43:53 79,54
19 Kent Fredriksson OK Skogsvargarna 00:44:11 80,58
20 Lars Nord Södertälje IF 00:44:14 80,75
21 Bengt Jönsson Åkers IF 00:44:15 80,81
22 Gerth Sällström Lessebo OK 00:46:32 88,70
23 Björn Persson Tullinge SK 00:48:42 96,19
24 Rune Gunnarsson Nässjö OK 00:48:46 96,42
26 Pär-Erik Johansson Markbygdens OK 00:48:54 96,88
27 Bertil Granberg OK Klemmingen 00:49:00 97,22
28 Gunnar Löfkvist Bjursås OK 00:50:00 100,68
29 Bo Svensson Örkelljunga FK 00:51:00 104,14
30 Claes Green Sjövalla FK 00:51:12 104,83
31 Erling Ekelöf Värend GN OL 00:52:05 107,88
33 Stig Larsson Hagaby GoIF Örebro 00:52:47 110,30
34 Jan-Gunnar Swärd Forsa OK 00:52:51 110,53
35 Sven-Erik Sjöholm Mullsjö SOK 00:53:08 111,51
36 Anders Winell Tumba-Mälarhöjden OK 00:53:17 112,03
37 Leif Samor Tjällmo-Godegårds OK 00:53:29 112,72
39 Stig Karlsson Torsås OK 00:55:35 119,98
40 Bengt Karlsson Linköpings AIK 00:57:42 127,29
41 Bengt Fahlin IBM Club Sweden 00:58:10 128,91
42 Mats Rosén Hästveda OK 00:58:15 129,19
43 Lennart Karlsson OK Grip 00:58:25 129,77
44 Bo Adolfsson IK Ymer 00:58:39 130,58
45 Stig Vahlberg Kristinehamns OK 00:58:57 131,61
47 Åke Björklund Västerviks OK 01:00:47 137,95
48 Hasse Axelsson Stigmännen Karlshamns OK 01:03:05 145,90
49 Torbjörn Hagin IK Gandvik 01:04:12 149,76
50 Karl-Axel Johansson IK Uven 01:04:26 150,57
51 Kurt Boström OK Linné 01:07:53 162,49
52 Svenerik Johansson Visby IF Gute SOK 01:08:48 165,66
53 Lars-Erik Larsson OK Amne 01:10:04 170,04
54 Göran Jansson Gränna-Bygdens OK 01:12:14 177,52
55 Leif Hagstedt Väsby OK 01:12:15 177,58
56 Krister Lindeberg Malmö OK 01:12:51 179,66
57 Ale Thorsling Kungsgårdens SK 01:15:26 188,58
58 Göran Leffler Lerums SOK 01:17:59 197,40
59 Roland Forsblom Kungsgårdens SK 01:19:24 202,29
60 Ingvar Bengtsson Oskarströms OK 01:19:57 204,20
61 Regor Niklasson IK Albion 01:27:38 230,75
62 Roland Akselsson Lunds OK 01:28:26 233,52
63 Kenneth Arvidsson Alvesta SOK 01:28:43 234,50
64 Roland Eriksson Hästveda OK 01:31:21 243,60
65 Tomas Möller OK Södertörn 01:34:20 253,91
66 Sven Erik Forsell Skåneslättens OL 02:21:10 300,00
Gunnar Bengtsson Sundsvalls OK
Rolf Gabrielsson Falköpings AIK OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF