Svenska Orienteringsförbundet

Obygdshelgen, dag 1 - D21-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ida Lindkvist NTNUI 00:39:20 4,23
2 Kajsa Risby OK Kåre 00:41:37 7,85
3 Amanda Hansson Göteborg-Majorna OK 00:42:43 9,59
4 Ingjerd Myhre IFK Göteborg Orientering 00:42:44 9,62
5 Maria Magnusson Sävedalens AIK 00:42:50 9,78
6 Evelina Wickbom Vittjärvs IK 00:43:41 11,12
7 Lisa Risby OK Kåre 00:43:52 11,41
8 Frida Bakkman IFK Göteborg Orientering 00:44:20 12,15
9 Moa Enmark Göteborg-Majorna OK 00:46:55 16,25
10 Hedwig Haas OK Linné 00:47:01 16,41
11 Johanna Börjesson Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna 00:47:35 17,31
12 Jennie Börjesson Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna 00:47:57 17,89
13 Anna Wehlin Linköpings OK 00:48:05 18,10
14 Emma Andersson Sävedalens AIK 00:48:06 18,13
15 Jenny Eriksson OK Kåre 00:48:12 18,29
16 Linnea Gustafsson Uddevalla OK 00:48:28 18,71
18 Annica Eng IFK Göteborg Orientering 00:52:33 25,18
19 Amy Rankka Forsa OK 00:54:26 28,17
20 Kristin Dahlqvist OK Kåre 00:54:58 29,02
21 Sandra Boström OK Linné 00:56:29 31,42
22 Hanna Eriksson IFK Mora OK 00:56:37 31,63
23 Kristin Boman Gävle OK 00:58:36 34,78
24 Josefine Höög Hagaby GoIF Örebro 00:58:38 34,83
25 Elin Schagerström Garphyttans IF 00:58:42 34,94
26 Camilla Lundgren Göteborg-Majorna OK 00:58:51 35,17
27 Kristin Olovsson OK Linné 01:00:17 37,45
29 Lina Lång Stora Tuna OK 01:01:12 38,90
30 Beata Falk OK Kåre 01:01:57 40,09
31 Ulrika Lindstam OK Linné 01:03:12 42,07
32 Sofie Strömberg Matteus SI 01:03:36 42,70
33 Helen Hanstock Östersunds OK 01:04:35 44,26
34 Matilda Eriksson OK Kåre 01:08:17 50,13
35 Anna Karlström OK Linné 01:09:38 52,27
36 Sofi Thorsell Västerås SOK 01:09:39 52,30
37 Linda Edström Matteus SI 01:09:51 52,61
38 Freja Almqvist Haas Nybro OK 01:10:17 53,30
39 Karna Thorsson OK Linné 01:12:12 56,34
40 Linnea Nordkvist IFK Mora OK 01:14:18 59,67
41 Lisa Rönnols OK Linné 01:14:50 60,52
42 Lisa Palm Sävedalens AIK 01:17:51 65,30
43 Pernilla Eriksson Gävle OK 01:22:11 72,17
44 Anna Hallmén Umeå OK 01:29:26 83,67
45 Elin Fredin OK Nackhe 01:48:08 113,32
46 Kristina Larsson Östersunds OK 01:54:36 123,57
Annika Billstam OK Linné
Maria Åkerblom Stora Tuna OK
Nanna Larsen IFK Göteborg Orientering

Annonser

Bagheera