Svenska Orienteringsförbundet

Obygdshelgen, dag 1 - H21-3

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isac von Krusenstierna OK Kåre 00:33:36 3,80
2 Filip Dahlgren Hagaby GoIF Örebro 00:34:09 5,04
3 Jens Rönnols Järla Orientering 00:34:53 6,70
4 Ludvig Åhlund Malungs OK Skogsmårdarna 00:35:06 7,19
5 Gustav Runefors Växjö OK 00:35:19 7,68
6 Erik Hannrup IF Thor 00:35:28 8,02
7 Erik Rost Malungs OK Skogsmårdarna 00:36:57 11,37
8 Linus Bohman Malungs OK Skogsmårdarna 00:37:08 11,78
9 Damien Renard OK Denseln 00:37:37 12,87
10 Leonas Mockunas Hellas Orientering 00:38:08 14,04
11 Axel Granqvist OK Ravinen 00:38:33 14,98
12 Oskar Edvardsson Järfälla OK 00:39:21 16,79
13 Martin Hammarberg Malungs OK Skogsmårdarna 00:39:56 18,11
14 Olov Ericson Alfta-Ösa OK 00:40:25 19,20
15 Gustav Öhgren OK Kåre 00:40:30 19,39
16 David Bejbom Järla Orientering 00:40:48 20,07
17 Mats Troeng OK Linné 00:41:14 21,05
18 Erik Herne OK Ravinen 00:42:22 23,61
19 Mathias Hallmén OK Denseln 00:42:41 24,32
20 Jesper Kullin Alfredsson Långhundra IF 00:44:14 27,83
21 Gustaf Wennerberg OK Pan-Kristianstad 00:45:02 29,64
22 Gustav Eklöf Ulricehamns OK 00:46:29 32,91
23 Johannes Öhgren OK Kåre 00:47:36 35,44
24 Oscar Björck Järla Orientering 00:47:50 35,96
25 Dan Wester Järla Orientering 00:48:10 36,72
26 Conny Forsberg Långhundra IF 00:48:47 38,11
27 Arvid Umegård Långhundra IF 00:49:39 40,07
28 Mats Jonsell IF Thor 00:49:44 40,26
30 Jonathan Svensson Växjö OK 00:51:33 44,36
31 Waldemar Andersson Långhundra IF 00:51:35 44,44
32 Olof Eriksson OK Linné 00:51:45 44,81
33 Johan Sonesson Gagnefs OK 00:52:22 46,21
34 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna 00:52:45 47,07
35 Tommy Svensson OK Orion 00:52:49 47,22
36 Halvor Eid Nielsen Ärla IF 00:53:52 49,60
37 Emil Jonsell IF Thor 00:54:00 49,90
38 Johan Olausson OK Orion 00:54:01 49,94
39 Hugo Dalhammer OK Roxen 00:54:11 50,31
40 Emil Andersson Ärla IF 00:55:34 53,44
41 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:56:28 55,47
43 Ola Nyberg Malungs OK Skogsmårdarna 01:03:36 71,59
44 Eric Hansson IK Hakarpspojkarna 01:03:37 71,63
45 Ludvig Danfors Mullsjö SOK 01:05:28 75,81
46 Anders Håkansson OK Kåre 01:07:47 81,05
47 Henrik Hamrefors Västerås SOK 01:08:23 82,40
48 Lars Drageryd Ärla IF 01:08:39 83,00
49 Henrik Wåhlström IF Thor 01:09:22 84,62
50 Erik Nordkvist Gagnefs OK 01:10:13 86,55
51 David Sundström Söderhamns OK 01:27:45 126,17
52 Rickard Lindkvist Leksands OK 01:34:42 141,87
Emil Auselius Bredaryds SOK
Erik Lind OK Linné
Martin Härberg Järla Orientering
Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF