Svenska Orienteringsförbundet

Göteborg O-meeting etapp 2, sprint - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Anton Jonsson OK Tyr 00:12:44 32,19
2 Ludwig Rosén Göteborg-Majorna OK 00:13:25 37,79
3 Hannes Persson FK Herkules 00:13:55 41,89
4 Karl Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:14:37 47,62
5 Axel Bratt OK Orion 00:15:15 52,81
6 Liam Hogedal Vänersborgs SK 00:15:42 56,50
7 Linus Nilsson OK Tyr 00:15:49 57,45
8 Ivar Henriksson Tolered-Utby Ol-klubb 00:16:29 62,92
9 Nils Swartz OK Orion 00:16:32 63,33
10 Olle Florén IF Rigor 00:16:38 64,15
11 Elias Nyqvist OK Landehof 00:16:41 64,55
12 Albin Paulsson OK Löftan 00:16:53 66,19
13 Oskar Blom OK Löftan 00:17:29 71,11
14 Arvid Hammarbäck Skogsluffarnas OK 00:17:53 74,39
15 Jakob Baier Tolered-Utby Ol-klubb 00:18:04 75,89
16 Åke Falkenström Skogsluffarnas OK 00:19:36 88,45
17 Ola Leire Göteborg-Majorna OK 00:19:55 91,05
18 Alwin Einarsson Kungälvs OK 00:20:28 95,55
19 Axel Rydgren Tolered-Utby Ol-klubb 00:20:47 98,15
20 Erik Südhoff Brattås CK 00:20:51 98,69
21 Albert Brohede OK Tyr 00:21:02 100,19
22 Pontus Hedin Tolered-Utby Ol-klubb 00:21:17 102,24
23 Jacob Eriksson Tolered-Utby Ol-klubb 00:21:27 103,61
24 Melvin Andersson Tolered-Utby Ol-klubb 00:21:43 105,79
25 Simon Thörnblad OK Flundrehof 00:21:51 106,89
26 Levin Lummander Lerums SOK 00:22:04 108,66
27 Felix Johansson OK Alehof 00:22:07 109,07
29 Albin Wrane Hestra IF 00:22:52 115,22
30 Alexander Fedje Frölunda OL 00:22:53 115,35
31 Edvin Alexandersson IF Rigor 00:23:11 117,81
31 Oliver Håkansson OK Orion 00:23:11 117,81
33 Simon Tolestam IF Rigor 00:23:27 119,99
34 David Rothamel Tolered-Utby Ol-klubb 00:24:20 127,23
35 Linus Alinder Sjövalla FK 00:24:23 127,64
36 Albin Karlsmo IK Uven 00:25:22 135,70
37 Ludvig Medin Tolered-Utby Ol-klubb 00:26:15 142,93
38 Axel Styrenius Tolered-Utby Ol-klubb 00:26:22 143,89
39 Filip Hansson OK Löftan 00:27:40 154,54
40 Linus Augustsson Göteborgs SK 00:27:47 155,50
41 Arvid Mårild Göteborgs SK 00:28:17 159,59
42 Isak Lemurell Sjövalla FK 00:28:26 160,82
43 Arild Erikmats Sävedalens AIK 00:28:53 164,51
44 Elias Lauri FK Herkules 00:29:09 166,69
45 Martin Ek Frölunda OL 00:29:21 168,33
46 Primus Häggbom Tolered-Utby Ol-klubb 00:29:58 173,39
47 Walter Hällås OK Löftan 00:33:16 200,42
Fabian Alinder Sjövalla FK
Felix Lind OK Tyr
Marcus Lamm Frölunda OL
Simon Grahn IK Uven

Annonser

OOCup 2022