Swedish Orienteering Federation

O-event, dag 2, Downhill Sprint - D15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Alma Svennerud Karlskrona SOK 00:12:34 11.83
2 Ida Bengtsson OK Alehof 00:12:55 13.77
3 Filippa Fagerström IFK Göteborg Orientering 00:13:02 14.41
5 Emma Emilsson OK Skogsfalken 00:13:58 19.57
6 Hanna Öberg Gamleby OK 00:14:02 19.94
7 Lovisa Mases Stora Tuna OK 00:14:14 21.04
8 Stina Andersson Anderstorps OK 00:14:40 23.44
9 Ebba Thern OK Skogshjortarna 00:14:52 24.54
10 Meja Alenius Nyköpings OK 00:14:58 25.09
10 Maja Graad IF Rigor 00:14:58 25.09
13 Alice Eriksson Björling Domnarvets GOIF 00:15:03 25.55
17 Matilda Asp IFK Göteborg Orientering 00:16:11 31.82
18 Maja Karmstig FK Friskus-Varberg 00:16:20 32.64
19 Klara Ersson OK Kåre 00:16:25 33.11
20 Julia Westh Mullsjö SOK 00:16:36 34.12
22 Elsa Wiberg Helsingborgs SOK 00:16:46 35.04
23 Wilma Pettersson OK Kullingshof 00:17:01 36.42
24 Lisa Swartz OK Orion 00:17:04 36.70
24 Emma Norin Söders-Tyresö 00:17:04 36.70
26 Olga Rindeskog Västerbergslagens OL 00:17:06 36.88
27 Ellen Toll OK Njudung 00:17:09 37.16
28 Linn Andersson OK Tyr 00:17:11 37.34
29 Agnes Kamfors OK Kullingshof 00:17:30 39.09
30 Ida Svahn Söders-Tyresö 00:18:02 42.04
31 Tilda Hagelberg Eksjö SOK 00:18:03 42.13
32 Martina Niklasson Växjö OK 00:18:08 42.59
32 Agnes Wallin Korsnäs IF OK 00:18:08 42.59
36 Marta Törnström FK Friskus-Varberg 00:18:15 43.23
37 Maja Lindén Växjö OK 00:18:19 43.60
38 Ellen Funke Leksands OK 00:18:45 46.00
40 Asta Törnkvist Anderstorps OK 00:18:57 47.10
41 Anna Simonsson-Søndenå Stigmännen Karlshamns OK 00:19:21 49.31
42 Linnea Solvang Stagg Trollhättans SOK 00:19:26 49.77
42 Klara Bäckstäde Visborgs OK 00:19:26 49.77
44 Alicia Bergkvist Västerbergslagens OL 00:19:38 50.88
45 Maja Inghammar Hestra IF 00:19:42 51.25
50 Katja Gustafsson Nyköpings OK 00:20:17 54.47
51 Natalie Gardelin Gotlands Bro OK 00:20:27 55.39
52 Anja Nilsson Domnarvets GOIF 00:21:01 58.52
53 Emelie Forslund Kristinehamns OK 00:21:21 60.36
55 Linnea Axelsson Åmåls OK 00:22:04 64.32
55 Maja Bäcklund Ronneby OK 00:22:04 64.32
57 Emmy Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:22:43 67.91
58 Nelly De Groot Boersma Rydboholms SK 00:23:37 72.89
61 Linn Johnsson Matteus SI 00:25:21 82.46
63 Saga Mattsson Dalaportens OL 00:27:13 92.78
64 Frida Dahlberg IK Uven 00:27:19 93.33
65 Lovisa Andersson Hjobygdens OK 00:27:50 96.19
66 Linnea Höök Fjärås AIK 00:28:01 97.20

Advertisements

Bagheera