Svenska Orienteringsförbundet

O-event, dag 2, Downhill Sprint - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Elsa Brandt Domnarvets GOIF 00:11:05 18,65
2 Moa Birkebæk Stora Tuna OK 00:12:01 25,08
3 Julia Forsgren OK Tyr 00:12:06 25,65
4 Elsa Hedin OK Linné 00:12:35 28,97
5 Emma Olin IK Hakarpspojkarna 00:12:50 30,69
6 Alva Ersson IFK Mora OK 00:12:53 31,04
7 Silje Ringstad Tolered-Utby Ol-klubb 00:13:08 32,76
8 Sigrid Forsman Linköpings OK 00:13:18 33,90
10 Audrey Hansson Frölunda OL 00:13:48 37,34
11 Sofie Karlsson Holmer IFK Mora OK 00:14:02 38,95
12 Elsa Södervall IK Gandvik 00:14:19 40,90
13 Linda Sahlin Nässjö OK 00:14:21 41,13
14 Irma Berg Domnarvets GOIF 00:14:24 41,47
16 Moa Bergqvist Korsnäs IF OK 00:14:33 42,50
17 Sara Ohlin OK Tranan 00:14:43 43,65
18 Emelie Svärd IF Thor 00:14:45 43,88
19 Julia Hagelberg Nordahl OK Kåre 00:14:47 44,11
22 Lea Friberg OK Vivill 00:14:56 45,14
23 Hanna Nilsson Hestra IF 00:15:14 47,21
24 Felicia Eliasson Dalaportens OL 00:15:16 47,44
25 Elsa Kaipe OK Kåre 00:15:32 49,27
26 Klara Nilsson Hestra IF 00:15:36 49,73
27 Julia Nordvall Domnarvets GOIF 00:15:55 51,91
28 Ida Andersson OK Löftan 00:16:06 53,17
29 Tova Duell Hestra IF 00:16:18 54,55
30 Signe Öhgren Karlsbyhedens OK 00:16:19 54,66
31 Alva Olá Rånäs OK 00:16:38 56,84
33 Milla Forkéus OK Tyr 00:17:04 59,82
34 Nora Cedeberg Löwgren Stora Tuna OK 00:17:07 60,16
36 Stina Dernfalk Västerbergslagens OL 00:17:28 62,57
39 Maja Torsein Frölunda OL 00:17:53 65,44
41 Mira Nordin Korsnäs IF OK 00:18:00 66,24
42 Matilda Pettersson Domnarvets GOIF 00:18:01 66,36
43 Signe Lundqvist Sjövalla FK 00:18:05 66,81
44 Sigrid Ljunggren Linköpings OK 00:18:10 67,39
45 Stina Lyckemalm Dahlén IK Uven 00:18:11 67,50
46 Lovisa Djerf Västerbergslagens OL 00:18:16 68,08
49 Matilda Folkesson IK Uven 00:18:41 70,94
50 Alma Pettersson Gotlands Bro OK 00:18:54 72,43
51 Sanna Hörnell Domnarvets GOIF 00:19:00 73,12
52 Frida Melin OK Rodhen 00:19:03 73,47
52 Sandra Johansson Segura Göteborg-Majorna OK 00:19:03 73,47
54 Enni Lundberg OK Kåre 00:19:33 76,91
55 Felicia Ahlstrand FK Friskus-Varberg 00:19:36 77,25
56 Vega Enell Växjö OK 00:20:05 80,57
57 Lovisa Lundin Alfta-Ösa OK 00:20:07 80,80
60 Emmy Nilsson Halmstad OK 00:20:18 82,07
62 Hedda Borgström Avesta OK 00:20:47 85,39
63 Stina Nalbin Mullsjö SOK 00:21:03 87,23
67 Anja Mickelson Avesta OK 00:22:25 96,63
68 Tindra Molin Falköpings AIK OK 00:22:42 98,58
69 Anja Berger Domnarvets GOIF 00:22:46 99,04
71 Ida Karlsson OK Gränsen 00:23:14 102,25
72 Estrid Loré Sundblad Svaide Roma SOK 00:24:34 111,42
73 Vilma Johansson OK Hällen 00:24:53 113,60
74 Nelly Mårtensson Garphyttans IF 00:25:45 119,56
75 Meja Lundin Svaide Roma SOK 00:41:08 225,40
Linnea Ekstrand Haninge SOK

Annonser

Bagheera