Svenska Orienteringsförbundet

O-event, dag 1, Sprint by Night - D15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Alma Svennerud Karlskrona SOK 00:10:57 10,35
3 Hanna Öberg Gamleby OK 00:11:38 14,59
4 Ebba Thern OK Skogshjortarna 00:11:48 15,63
5 Ida Bengtsson OK Alehof 00:12:02 17,08
6 Emma Emilsson OK Skogsfalken 00:12:10 17,90
7 Filippa Fagerström IFK Göteborg Orientering 00:12:47 21,73
8 Stina Andersson Anderstorps OK 00:12:48 21,83
9 Elsa Wiberg Helsingborgs SOK 00:12:55 22,56
10 Lisa Swartz OK Orion 00:13:05 23,59
11 Lovisa Mases Stora Tuna OK 00:13:12 24,32
12 Maja Graad IF Rigor 00:13:24 25,56
13 Alice Eriksson Björling Domnarvets GOIF 00:13:25 25,66
16 Marta Törnström FK Friskus-Varberg 00:13:35 26,70
19 Ellen Funke Leksands OK 00:14:03 29,59
20 Maja Karmstig FK Friskus-Varberg 00:14:04 29,70
22 Klara Ersson OK Kåre 00:14:09 30,21
24 Maja Inghammar Hestra IF 00:14:22 31,56
27 Ellen Toll OK Njudung 00:14:28 32,18
28 Maja Lindén Växjö OK 00:14:29 32,28
29 Anna Simonsson-Søndenå Stigmännen Karlshamns OK 00:14:31 32,49
29 Linn Andersson OK Tyr 00:14:31 32,49
31 Anja Nilsson Domnarvets GOIF 00:14:48 34,25
33 Maja Bäcklund Ronneby OK 00:15:00 35,49
34 Klara Bäckstäde Visborgs OK 00:15:06 36,11
35 Saga Mattsson Dalaportens OL 00:15:23 37,87
36 Agnes Kamfors OK Kullingshof 00:15:25 38,07
37 Tilda Hagelberg Eksjö SOK 00:15:33 38,90
38 Olga Rindeskog Västerbergslagens OL 00:15:38 39,42
39 Agnes Wallin Korsnäs IF OK 00:15:44 40,04
40 Vera Elfström OK Orinto 00:15:46 40,25
43 Stella Burén IK Ymer 00:16:10 42,73
44 Linn Johnsson Matteus SI 00:16:17 43,45
46 Alicia Bergkvist Västerbergslagens OL 00:16:30 44,80
47 Matilda Wallström Sävedalens AIK 00:16:39 45,73
47 Wilma Pettersson OK Kullingshof 00:16:39 45,73
49 Nelly De Groot Boersma Rydboholms SK 00:17:06 48,52
51 Linnea Axelsson Åmåls OK 00:17:23 50,28
53 Asta Törnkvist Anderstorps OK 00:17:32 51,21
54 Martina Niklasson Växjö OK 00:17:57 53,80
55 Natalie Gardelin Gotlands Bro OK 00:18:06 54,73
60 Emelie Forslund Kristinehamns OK 00:19:17 62,07
61 Frida Dahlberg IK Uven 00:20:22 68,79
62 Linnea Höök Fjärås AIK 00:21:39 76,76
Julia Westh Mullsjö SOK
Katja Gustafsson Nyköpings OK

Annonser

Bagheera