Svenska Orienteringsförbundet

O-event, dag 1, Sprint by Night - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Elsa Kaipe OK Kåre 00:11:01 20,61
2 Moa Birkebæk Stora Tuna OK 00:11:07 21,32
3 Emma Olin IK Hakarpspojkarna 00:12:04 28,06
4 Sigrid Forsman Linköpings OK 00:12:23 30,31
5 Moa Bergqvist Korsnäs IF OK 00:12:24 30,43
6 Audrey Hansson Frölunda OL 00:12:30 31,14
7 Elsa Brandt Domnarvets GOIF 00:12:37 31,96
8 Milla Forkéus OK Tyr 00:12:41 32,44
9 Alva Ersson IFK Mora OK 00:12:42 32,56
10 Julia Forsgren OK Tyr 00:13:03 35,04
11 Sofie Karlsson Holmer IFK Mora OK 00:13:11 35,99
12 Elsa Södervall IK Gandvik 00:13:12 36,10
14 Sigrid Ljunggren Linköpings OK 00:13:19 36,93
15 Mira Nordin Korsnäs IF OK 00:13:21 37,17
16 Tova Duell Hestra IF 00:13:25 37,64
18 Signe Lundqvist Sjövalla FK 00:13:29 38,12
19 Emelie Svärd IF Thor 00:13:30 38,23
24 Irma Berg Domnarvets GOIF 00:14:10 42,97
25 Nelly Mårtensson Garphyttans IF 00:14:25 44,74
26 Felicia Eliasson Dalaportens OL 00:14:26 44,86
27 Hanna Nilsson Hestra IF 00:14:35 45,93
28 Matilda Lekberg Sävedalens AIK 00:14:36 46,04
30 Sara Ohlin OK Tranan 00:14:42 46,75
31 Klara Nilsson Hestra IF 00:14:50 47,70
33 Julia Nordvall Domnarvets GOIF 00:15:02 49,12
33 Signe Öhgren Karlsbyhedens OK 00:15:02 49,12
35 Vega Enell Växjö OK 00:15:12 50,30
37 Alva Olá Rånäs OK 00:15:34 52,91
39 Anja Berger Domnarvets GOIF 00:15:42 53,85
40 Frida Melin OK Rodhen 00:15:43 53,97
41 Hedda Borgström Avesta OK 00:15:44 54,09
42 Matilda Pettersson Domnarvets GOIF 00:16:04 56,46
43 Alma Pettersson Gotlands Bro OK 00:16:06 56,69
44 Matilda Folkesson IK Uven 00:16:22 58,58
46 Moa Holsten Hestra IF 00:16:39 60,60
48 Sanna Hörnell Domnarvets GOIF 00:16:56 62,61
50 Lovisa Lundin Alfta-Ösa OK 00:17:05 63,67
51 Anja Mickelson Avesta OK 00:17:15 64,86
52 Stina Dernfalk Västerbergslagens OL 00:17:16 64,97
52 Anna Genberg Ulricehamns OK 00:17:16 64,97
55 Hilda Petersson Växjö OK 00:17:21 65,57
56 Nora Cedeberg Löwgren Stora Tuna OK 00:17:35 67,22
57 Lovisa Djerf Västerbergslagens OL 00:17:56 69,71
58 Ida Andersson OK Löftan 00:17:59 70,06
59 Enni Lundberg OK Kåre 00:18:32 73,97
60 Felicia Ahlstrand FK Friskus-Varberg 00:18:40 74,91
61 Julia Hagelberg Nordahl OK Kåre 00:19:18 79,41
62 Maja Torsein Frölunda OL 00:19:24 80,12
64 Ida Karlsson OK Gränsen 00:19:50 83,19
65 Estrid Loré Sundblad Svaide Roma SOK 00:20:11 85,68
66 Vilma Johansson OK Hällen 00:20:28 87,69
67 Meja Lundin Svaide Roma SOK 00:21:15 93,25
69 Elsa Hedin OK Linné 00:24:05 113,36
70 Sandra Johansson Segura Göteborg-Majorna OK 00:28:12 142,59
71 Stina Nalbin Mullsjö SOK 00:31:35 166,61
72 Amanda Rådström OK Enen 00:35:01 190,98

Annonser

Bagheera