Svenska Orienteringsförbundet

O-event, dag 1, Sprint by Night - D12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Andrea Enbom Vänersborgs SK 00:11:24 52,43
2 Märta Svennerud Karlskrona SOK 00:11:32 53,71
3 Linn Enbom Vänersborgs SK 00:11:34 54,04
4 Ebba Skullman Linköpings OK 00:11:37 54,52
5 Signe Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:12:07 59,35
6 Maja Mases Stora Tuna OK 00:12:31 63,21
6 Julia Lönn Halmstad OK 00:12:31 63,21
8 Elvina Bergdahl OK Orinto 00:12:37 64,17
9 Hilda Lindén Växjö OK 00:12:40 64,65
9 Alice Hult Lidköpings VSK 00:12:40 64,65
11 Tilde Sveder Domnarvets GOIF 00:12:44 65,30
12 Frida Öhrvall OK Skogshjortarna 00:13:04 68,51
12 Alma Kjellén Helsingborgs SOK 00:13:04 68,51
14 Moa Vemdal Mullsjö SOK 00:13:07 69,00
15 Elsa Golsäter Korsnäs IF OK 00:13:23 71,57
16 Emilia Mellegård Lidköpings VSK 00:13:30 72,70
17 Miriam Gustafsson Nyköpings OK 00:13:33 73,18
18 Ida Andersson Vänersborgs SK 00:13:40 74,31
20 Stina Elgh IK Hakarpspojkarna 00:13:42 74,63
21 Emma Persson Halmstad OK 00:13:49 75,75
22 Miranda Niklasson Växjö OK 00:13:59 77,36
23 Lova Johansson FK Friskus-Varberg 00:14:04 78,17
24 Signe Eriksson Björling Domnarvets GOIF 00:14:05 78,33
24 Amanda Gustavsson Växjö OK 00:14:05 78,33
27 Alma Jöhnemark Stora Tuna OK 00:14:17 80,26
28 Emelina Holmqvist Sjövalla FK 00:14:29 82,19
29 Wilma Palmqvist OK Tranan 00:14:33 82,83
31 Matilda Söderberg OK Skogsfalken 00:14:45 84,76
32 Linnea Stéen Helsingborgs SOK 00:14:48 85,24
33 Arek Mileva Tidaholm SOK Sisu 00:15:04 87,82
33 Tyra Elgesjö Domnarvets GOIF 00:15:04 87,82
35 Edit Treptow Anderstorps OK 00:15:17 89,91
36 Sofia Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:15:22 90,71
37 Agnes Erlandsson Vimmerby OK 00:15:35 92,80
38 Elin Andersson OK Löftan 00:16:14 99,08
39 Frida Skoglund Ulricehamns OK 00:16:16 99,40
40 Klara Berglund Karlsbyhedens OK 00:16:34 102,29
41 Emma Wissler FK Herkules 00:16:42 103,58
41 Moa Bengtsson OK Skogshjortarna 00:16:42 103,58
41 Wilma Sandelius FK Herkules 00:16:42 103,58
44 Signe Nygård OK Skogshjortarna 00:16:57 105,99
46 Hanna Holmer Frölunda OL 00:17:43 113,39
48 Alice Reintz Gotlands Bro OK 00:18:19 119,19
50 Alice Carlqvist FK Friskus-Varberg 00:18:34 121,60
51 Tilde Falk Stora Tuna OK 00:18:52 124,49
52 Ella Pettersson OK Kullingshof 00:18:54 124,82
53 Julia Vildin FK Herkules 00:19:04 126,42
54 Ida Häggqvist Kils OK 00:19:53 134,31
56 Felice Gardelin Gotlands Bro OK 00:20:27 139,78
57 Emma Lindgren NAIS Orienteringsklubb 00:21:04 145,73
58 Lola Nyman OK Gipen 00:21:54 153,77
59 Cornelia Hällås OK Löftan 00:24:33 179,35
60 Elsa Ivarsson Västerbergslagens OL 00:26:31 198,33
61 Linnea Nuudi FK Herkules 00:29:49 230,18
62 Lily Winsnes FK Herkules 00:32:23 254,95
Vilma Löfgren OK Skogshjortarna

Annonser

Bagheera