Svenska Orienteringsförbundet

SM, lång final - H21 Final A

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gustav Bergman OK Ravinen 01:31:33 -0,25
2 Jens Rönnols Järla Orientering 01:34:35 2,16
3 Rassmus Andersson OK Linné 01:34:37 2,18
4 Max Peter Bejmer IFK Göteborg Orientering 01:34:47 2,32
5 Anton Johansson OK Orion 01:35:46 3,10
6 Albin Ridefelt OK Linné 01:36:00 3,28
7 Simon Imark Tullinge SK 01:36:35 3,75
8 Martin Regborn Hagaby GoIF Örebro 01:37:25 4,41
9 Olle Kalered Stora Tuna OK 01:37:39 4,59
10 Erik Rost Malungs OK Skogsmårdarna 01:39:34 6,11
11 Henrik Johannesson Stora Tuna OK 01:41:10 7,39
12 Isac Von Krusenstierna OK Kåre 01:41:44 7,84
13 Jesper Svensk Stora Tuna OK 01:42:15 8,25
14 Simon Hector Snättringe SK 01:42:34 8,50
15 Joakim Svensk Stora Tuna OK 01:42:37 8,54
16 Emil Svensk Stora Tuna OK 01:42:42 8,60
17 Erik Andersson OK Orion 01:44:08 9,74
18 Karl Walheim Ärla IF 01:46:29 11,61
19 Ludvig Åhlund Malungs OK Skogsmårdarna 01:46:55 11,95
19 Erik Ivarsson Sandberg OK Denseln 01:46:55 11,95
21 Mikael Eliasson Göteborg-Majorna OK 01:47:13 12,19
22 Emil Ljungemyr OK Kolmården 01:48:19 13,06
23 Robbin Kantarp Ärla IF 01:48:34 13,26
24 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 01:48:59 13,59
24 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 01:48:59 13,59
26 John Börjesson Malungs OK Skogsmårdarna 01:49:11 13,75
27 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 01:49:27 13,96
28 Andreas Uller Kils OK 01:49:48 14,24
29 Elias Bäcklund Ekvall Trollhättans SOK 01:50:17 14,62
30 Emil Andersson Ärla IF 01:51:01 15,21
31 David Lingfors OK Linné 01:51:08 15,30
32 Henrik Jonsson Ärla IF 01:51:50 15,85
33 Filip Wadsten Malungs OK Skogsmårdarna 01:53:00 16,78
34 Jonas Gustafsson OK Kåre 01:53:46 17,39
35 Viktor Larsson Ärla IF 01:54:08 17,68
36 Mats Troeng OK Linné 01:54:36 18,05
37 Rickard Börjesson Malungs OK Skogsmårdarna 01:55:30 18,77
38 Måns Sandgren OK Orion 01:57:58 20,72
39 Johan Bäckman Malungs OK Skogsmårdarna 02:00:55 23,07
40 Erik Classon OK Orinto 02:05:54 27,02
41 Albin Lillieström Malungs OK Skogsmårdarna 02:09:05 29,55
Oskar Sjöberg OK Linné

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
OK Orion