Svenska Orienteringsförbundet

SM, medel final - H20 Final A

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Erik Herne OK Ravinen 00:33:06 5,49
2 Axel Granqvist OK Ravinen 00:33:20 6,05
3 Filip Trofast Bredaryds SOK 00:33:55 7,43
4 Erik Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:34:37 9,10
5 Erik Hannrup IF Thor 00:35:09 10,36
6 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 00:35:59 12,34
7 August Mollén OK Denseln 00:36:10 12,78
8 Felix Axelsson Markbygdens OK 00:36:31 13,61
9 Victor Hansson Jönköpings OK 00:36:43 14,08
10 Olle Grywenz OK Linné 00:36:58 14,68
11 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 00:37:37 16,22
12 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:37:45 16,54
13 Jonas Andersson OK Roxen 00:37:59 17,09
13 Daniel Bogren IF Hagen 00:37:59 17,09
15 Carl Carlsson Nyköpings OK 00:38:10 17,53
16 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:38:32 18,40
17 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:38:43 18,83
18 Gustav Runefors Växjö OK 00:38:45 18,91
19 Johan Giberg Södertälje-Nykvarn OF 00:39:15 20,10
19 Axel Olsson IF Hagen 00:39:15 20,10
21 Simon Harden FK Boken 00:39:27 20,57
22 Gustav Olsson OK Orion 00:40:14 22,43
23 Jonathan Uller Kils OK 00:40:47 23,74
24 Emil Karlsson Hestra IF 00:40:48 23,78
25 Olof Skoglund Kils OK 00:40:49 23,82
26 Kristoffer Tengroth Sundbybergs IK 00:41:56 26,47
27 Oscar Johansson Karlskrona SOK 00:41:58 26,55
28 Lukas Olm Kils OK 00:42:04 26,79
29 Hannes Svahn OK Ravinen 00:42:05 26,83
30 Oscar Modig OK Pan-Kristianstad 00:42:11 27,06
31 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:43:37 30,47
32 Marcus Carlsson IF Hagen 00:43:58 31,30
33 Edvin Nordström Täby OK 00:44:10 31,77
34 Axel Halvarsson Göteborg-Majorna OK 00:44:11 31,81
35 Hugo Dalhammer OK Roxen 00:44:29 32,53
36 Christian Michelsen Växjö OK 00:45:35 35,14
37 Walter Lagerhäll Rehns BK 00:46:01 36,17
Emil Auselius Bredaryds SOK
Niklas Carlsson Sundbybergs IK
Hugo Lillieström OK Roxen

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF