Svenska Orienteringsförbundet

SM, medel final - H18 Final A

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Axel Elmblad Bredaryds SOK 00:30:06 4,24
2 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:31:49 8,65
3 Philip Carlsson Nyköpings OK 00:32:04 9,30
4 Jesper Lidmar Snättringe SK 00:32:05 9,34
5 Jesper Johansson OK Löftan 00:32:41 10,88
6 Marcus Stenebo Attunda OK 00:33:05 11,91
7 Valter Pettersson OK Tisaren 00:33:17 12,42
8 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö 00:33:49 13,79
9 Adrian Vartia OK Löftan 00:34:09 14,65
10 Arvid Westerberg OK Kolmården 00:34:37 15,85
11 Leo Johansson OK Kolmården 00:34:56 16,66
12 Hugo Djurstedt Eksjö SOK 00:35:29 18,08
13 Emil Axelsson Lerums SOK 00:35:43 18,68
14 Anton Silier Järfälla OK 00:35:56 19,23
15 Linus Kristiansson Trollhättans SOK 00:36:00 19,40
16 Linus Lundberg OK Bävern 00:36:16 20,09
17 Edvin Hellsten Nyköpings OK 00:36:21 20,30
18 Carl Josefsson Sävedalens AIK 00:36:23 20,39
19 Samuel Pihlström OK Landehof 00:36:27 20,56
20 Axel Lundgren Sundsvalls OK 00:36:40 21,12
21 Jonatan Ståhl Sundbybergs IK 00:36:45 21,33
22 Emanuel Herberthson Linköpings OK 00:36:51 21,59
23 Viktor Waernqvist OK Kolmården 00:36:53 21,67
24 Maxim Omelchenko Karlskrona SOK 00:37:10 22,40
25 Albin Falk Nyköpings OK 00:37:21 22,87
26 Rasmus Pettersson OK Djerf 00:37:27 23,13
27 Alfred Pettersson Mullsjö SOK 00:37:48 24,03
28 Benjamin Näslund Skogslöparna 00:37:56 24,37
29 Johan Langerak Järfälla OK 00:38:05 24,76
30 Albin Gezelius IFK Mora OK 00:38:23 25,53
31 Olof Ljunggren Linköpings OK 00:39:12 27,63
32 Henrik Petrisi Västerbergslagens OL 00:39:42 28,91
33 Hugo Larsson Karlskrona SOK 00:39:51 29,30
34 Gustav Ohlin OK Tranan 00:40:11 30,15
35 Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:41:57 34,69
36 Anton Gunnarsson Bredaryds SOK 00:49:15 53,45
Gustav Wirén IFK Lidingö SOK
Arvid Björk Trollhättans SOK
Simon Frisk Järla Orientering

Annonser

Bagheera