Svenska Orienteringsförbundet

Helg utan älg dag 1, lång - H70

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Leif Nordlund Länna IF 00:42:43 36,18
2 Tommie Olsson Visborgs OK 00:43:12 37,42
3 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 00:44:35 40,95
4 Jerker Enekvist IF Hansa-Hoburg 00:46:22 45,52
5 Runar Aldén OK Kolmården 00:47:04 47,31
6 Bo Seger Eskilstuna OL 00:48:26 50,80
7 Eric Johansson IF Hansa-Hoburg 00:49:34 53,70
8 Stig Landstorp OK Tor 00:49:45 54,17
9 Ronny Hjalmarsson Emmaboda Verda OK 00:49:56 54,64
10 Göran Eklund Trosabygdens OK 00:50:36 56,35
12 Åke Wansölin Söders-Tyresö 00:52:31 61,25
13 Lennart Lindgren OK Järnbärarna 00:53:01 62,53
14 Peter Jakobsson Linköpings OK 00:53:16 63,17
15 Kurt Håkan Andersson OK Tor 00:53:20 63,34
16 Olle Gardell Visborgs OK 00:56:33 71,57
17 Gunnar Enberg Målilla OK 00:57:49 74,81
18 Karl-Evert Annegård SOK Viljan 00:59:49 79,92
19 Åke Borger Ankarsrums OK 01:02:07 85,81
20 Göran Svärd OK Klemmingen 01:02:08 85,85
21 Ingemar Widén KFUM Örebro OK 01:02:21 86,40
22 Måns Öhman Visborgs OK 01:02:31 86,83
23 Leif Wallenbro Väsby OK 01:02:47 87,51
24 Jan-Olof Wåhlberg IBM Club Sweden 01:02:56 87,90
25 Börje Sander Leksands OK 01:03:34 89,52
26 Bengt-Göran Stjerna Länna IF 01:05:02 93,27
27 Folke Boström OK Linné 01:06:10 96,17
28 Gunnar Wallquist Svaide Roma SOK 01:06:17 96,47
29 Lars Westin Vallentuna-Össeby OL 01:07:19 99,11
30 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 01:08:05 101,07
31 Per-Erik Carlenius Katrineholms OK 01:08:23 101,84
32 Jan Bojling Solna OK 01:08:24 101,88
33 Åke Lewander Skarpnäcks OL 01:08:25 101,92
34 Tomas Norlén Södertälje-Nykvarn OF 01:11:06 108,79
35 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 01:13:03 113,78
36 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 01:13:40 115,35
37 Ulf Ahlquist IF Hansa-Hoburg 01:16:56 123,71
38 Leif Andersson Visborgs OK 01:25:02 144,43
39 Kjell Nilsson OK Klemmingen 01:25:51 146,52
40 Sven Pihl Enköpings AIF 01:27:08 149,80
41 Klas Langels Skarpnäcks OL 01:27:39 151,13
42 Bo Winander Järfälla OK 01:27:51 151,64
Lars-Olof Lundström Västerås SOK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr