Svenska Orienteringsförbundet

SM, natt (Swedish League, #3) - H18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gunnar Fovaeus Sävedalens AIK 00:42:42 10,62
2 Linus Wernström Karlskrona SOK 00:43:35 12,38
3 Edvin Nilsson Långhundra IF 00:43:42 12,62
4 Hannes Mogensen OK Ravinen 00:44:09 13,52
5 Edvin Forsberg OK Ravinen 00:45:26 16,08
6 Noah Krikström Hjärnarps OL 00:46:03 17,31
7 Elias Schafer Eksjö SOK 00:46:11 17,58
8 Johan Fochsen Waxholms OK 00:46:16 17,74
9 Olle Karlsson IKHP Huskvarna 00:46:29 18,18
10 Odin Ek Nyköpings OK 00:46:38 18,48
11 Wilmer Selin FK Göingarna 00:46:56 19,07
12 Adrian Sjödin IKHP Huskvarna 00:47:03 19,31
13 Victor Hörnquist Bredaryds SOK 00:47:05 19,37
14 Oliver Håkansson OK Orion 00:47:15 19,71
15 Jesper Åkesson Järfälla OK 00:47:33 20,31
16 Elis Peterson OK Denseln 00:48:10 21,54
17 Axel Bratt OK Orion 00:48:42 22,60
18 Adam Sjööarv OK Löftan 00:48:49 22,84
19 Theo Lövdahl SOK Viljan 00:48:51 22,90
21 Svante Selin FK Göingarna 00:49:05 23,37
22 Linus Forsberg OK Ravinen 00:49:10 23,53
22 Vidar Nettelmark Surahammars SOK 00:49:10 23,53
24 Leo Alvolin OK Kåre 00:49:27 24,10
25 Hugo Sjölander Täby OK 00:49:34 24,33
26 Joel Wallner Attunda OK 00:50:14 25,66
27 Marcus Stenebo Attunda OK 00:50:24 26,00
28 Tobias Nagel Eksjö SOK 00:50:25 26,03
29 Ludvig Lange Snättringe SK 00:50:30 26,20
30 David Morén Hjärnarps OL 00:50:42 26,60
31 Hannes Persson FK Herkules 00:50:46 26,73
32 Ludvig Hedström OK Skogshjortarna 00:50:52 26,93
33 Hjalmar Olsson Uddevalla OK 00:51:11 27,56
34 Hannes Lindqvist IFK Enskede 00:51:12 27,59
35 Måns Bergqvist Garphyttans IF 00:51:41 28,56
36 Love Bylund IF Thor 00:51:58 29,13
37 Johan Årbrink Linköpings OK 00:52:11 29,56
38 Elia Kämpe Örkelljunga FK 00:52:21 29,89
39 Otto Timby Umeå OK 00:53:09 31,49
40 Otto Nilsson Linköpings OK 00:53:13 31,62
41 Dominik Prusa Eksjö SOK 00:53:25 32,02
42 Emil Larsson OK Tisaren 00:53:37 32,42
43 Jonatan Anderson Järfälla OK 00:53:53 32,95
44 Joel Holmberg Ulricehamns OK 00:53:58 33,12
45 Viktor Jemth IF Thor 00:54:08 33,45
46 Melker Åkesson OK Landehof 00:54:22 33,92
47 Lukas Groth Kungälvs OK 00:54:25 34,02
48 Rasmus Lindblom IFK Enskede 00:54:50 34,85
49 Hugo Nordlander Sundsvalls OK 00:54:52 34,92
50 Anders Skoglund IKHP Huskvarna 00:55:30 36,18
51 William Rönnborg IK Uven 00:55:38 36,45
52 Ludvig Karlqvist Tjällmo-Godegårds OK 00:55:41 36,55
53 Niklas Erlandsson OK Södertörn 00:56:25 38,01
54 Fabian Alinder Sjövalla FK 00:56:31 38,21
55 Olov Norin Sundsvalls OK 00:56:47 38,74
56 Alfred Hallqvist Ulricehamns OK 00:56:51 38,88
57 Simon Bååth Sävedalens AIK 00:56:52 38,91
58 Isak Skoglund Ulricehamns OK 00:57:09 39,48
59 Elis Ivers Attunda OK 00:57:42 40,57
60 Hugo Örn KFUM Örebro OK 00:58:13 41,61
61 Wille Söderqvist OK Kåre 00:58:16 41,71
62 Tim Lundberg OK Renen 00:58:17 41,74
63 Simon Flankegård Tjalve Orienteringsklubb 00:58:47 42,74
63 Axel Hejdenberg Gävle OK 00:58:47 42,74
65 Elias Westerbergh Rasbo IK 00:59:04 43,30
66 Hannes Essunger Sjövalla FK 00:59:18 43,77
67 Albin Sundström OK Skogshjortarna 00:59:27 44,07
68 Edvin Ockborn Vänersborgs SK 00:59:32 44,23
69 Nils Swartz OK Orion 01:00:11 45,53
70 Emil Albinsson OK Orion 01:00:20 45,83
71 Rasmus Lundström Attunda OK 01:00:22 45,90
72 Noa Helgars Täby OK 01:00:32 46,23
73 Noel Helmersson OK Tisaren 01:01:11 47,53
74 Linus Nilsson OK Tyr 01:01:20 47,83
75 Viktor Sone Attunda OK 01:01:24 47,96
76 Alfred Jeppsson OK Hammaren 01:02:26 50,03
77 Edvin Wollbrand OK Ravinen 01:03:32 52,22
78 Johan Eriksson Vänersborgs SK 01:03:37 52,39
79 Arvid Jonforsen Surahammars SOK 01:05:05 55,32
80 Arvid Eriksson OK Tyr 01:05:11 55,52
81 Vigor Kjellman OK Hammaren 01:06:03 57,25
82 Ian Johansson Linköpings OK 01:06:11 57,51
83 Erik Månsson Södertälje-Nykvarn OF 01:06:21 57,85
84 Simon Westh Ulricehamns OK 01:06:24 57,95
85 Isak Dalin OK Kåre 01:06:40 58,48
86 Alexander Dyberg IFK Lidingö SOK 01:06:45 58,65
87 Marcus Barboza Attunda OK 01:06:50 58,81
88 Erik Slätt OK Alehof 01:07:14 59,61
89 Carl Stadig IK Gandvik 01:07:23 59,91
90 Pontus Hedin Tolered-Utby Ol-klubb 01:07:31 60,18
91 Aron Broman IF Thor 01:09:47 64,70
92 Ludvig Eronn Linköpings OK 01:10:02 65,20
93 Harry Liderfelt Tolered-Utby Ol-klubb 01:10:04 65,27
94 Alfred Johansson OK Alehof 01:10:59 67,10
95 Eric Johansson OK Kåre 01:11:14 67,60
96 Malte Albinsson OK Österåker 01:11:20 67,80
97 Love Persson FK Göingarna 01:11:29 68,10
98 Erik Lundquist OK Ravinen 01:13:00 71,13
99 Axel Balck Täby OK 01:13:12 71,53
100 Carl-Henrik Wass OK Kolmården 01:14:35 74,29
101 Elias Ljungdell Täby OK 01:17:34 80,25
102 Emil Kreutner SOK Viljan 01:20:55 86,93
103 Marcus Grunder Järfälla OK 01:28:02 101,15
104 Rasmus Doering Garphyttans IF 01:39:47 124,61
Florian Nagel Eksjö SOK
Ludvig Hasler Surahammars SOK
Alwin Einarsson Kungälvs OK
Jon Hansson OK Kåre
Joel Golsäter OK Kåre
John Kinnander Matteus SI
Isak Andersson FK Göingarna
Olle Thimberg Söders-Tyresö
Tobias Johansson OK Löftan

Annonser

Bagheera