Svenska Orienteringsförbundet

Sverigepremiären, medel - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Emil Øbro OK Orion 00:28:38 5,56
2 Rasmus Møller Jess OK Linné 00:28:46 5,93
3 Albin Ridefelt OK Linné 00:29:03 6,71
4 Hugo Lillieström OK Roxen 00:29:39 8,38
5 Erik Andersson OK Orion 00:29:51 8,93
6 Erik Malmberg Linköpings OK 00:29:57 9,21
7 Oliwer Lundberg OK Bävern 00:30:12 9,90
8 Simon Hedlund Ärla IF 00:30:20 10,27
9 Pontus Petersson OK Orion 00:30:39 11,15
10 Oscar Björck Järla Orientering 00:30:59 12,07
11 Rasmus Lundberg OK Bävern 00:31:17 12,90
12 Erik Alnervik Helsingborgs SOK 00:31:55 14,66
14 Martin Hederskog Kalmar OK 00:32:14 15,53
15 Peter Eriksson Linköpings OK 00:32:26 16,09
16 Oscar Johansson Karlskrona SOK 00:32:48 17,10
18 Maxime Bonneau Linköpings OK 00:33:02 17,75
19 Hannes Svahn OK Ravinen 00:33:05 17,89
20 John Oskarsson Helsingborgs SOK 00:33:27 18,90
21 Jakob Eng IFK Göteborg Orientering 00:33:40 19,50
22 Christian Michelsen Växjö OK 00:33:53 20,10
23 Mattias Killander Hästveda OK 00:34:07 20,75
24 Lucas Sundblad Eksjö SOK 00:34:12 20,98
25 Mattias Nilsson Ärla IF 00:35:13 23,80
26 Andreas Bergander Eksjö SOK 00:35:15 23,89
27 Oskar Edvardsson Järfälla OK 00:35:21 24,17
28 Björn Karlsson Halmstad OK 00:35:36 24,86
29 Pontus Johansson Karlskrona SOK 00:35:50 25,50
30 Fredrik Wennermark Sävedalens AIK 00:36:02 26,06
31 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 00:36:10 26,43
31 Loke Agmarken Halmstad OK 00:36:10 26,43
33 Moltas Viebke Karlskrona SOK 00:36:38 27,72
34 Patrik Johansson Kexholms SK 00:36:49 28,23
35 Erik Schultz Lunds OK 00:37:05 28,97
36 Joel Bergkvist Centrum OK 00:37:10 29,20
37 Gustav Frænell Sundsvalls OK 00:37:26 29,94
38 Johan Allard Linköpings OK 00:37:34 30,31
39 Emil Lauri Kamrat och IF KIF 00:37:35 30,35
40 Oskar Höglund Motala AIF OL 00:37:37 30,44
41 Albin Alsiö IF Hagen 00:38:25 32,66
42 Viktor Henmyr OK Vilse 87 00:39:03 34,42
43 Gabriel Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 00:39:28 35,57
44 David Grossmann Kalmar OK 00:39:35 35,89
45 Rikard Pentonen IFK Göteborg Orientering 00:40:38 38,80
45 Patrik Johansson Helsingborgs SOK 00:40:38 38,80
47 Karl Petersén OK Njudung 00:41:21 40,79
49 Magnus Karlsson Centrum OK 00:42:58 45,26
50 Joel Wallner Attunda OK 00:43:10 45,82
51 David Svensson Skåneslättens OL 00:43:39 47,16
52 Kristian Narbro Porath Tolered-Utby Ol-klubb 00:43:44 47,39
53 Thomas E Eriksson Kexholms SK 00:45:47 53,07
54 Johan Gerdevåg Hagaby GoIF Örebro 00:47:11 56,94
55 Johan Söderblom Falkenbergs OK 00:47:32 57,91
56 Johan Nöjd FK Göingarna 00:47:40 58,28
57 Mikael Helin Halmstad OK 00:49:43 63,96
58 Måns Faxén Växjö OK 00:51:45 69,59
59 Sam Eriksson Andrarums IF 00:53:35 74,67
60 Arne Lindström Torsås OK 00:54:36 77,49
61 Johan Fröberg Tjalve IF Norrköping 00:54:47 78,00
62 Oliver Malmkvist Helsingborgs SOK 00:54:48 78,04
63 Björn Löfdahl Attunda OK 00:55:27 79,84
Johan Helander Hagaby GoIF Örebro

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF