Svenska Orienteringsförbundet

Sverigepremiären, medel - H18

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Axel Elmblad Bredaryds SOK 00:22:43 7,87
2 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:23:41 11,34
3 Hugo Larsson Karlskrona SOK 00:24:53 15,65
4 Hugo Ericsson Växjö OK 00:25:22 17,39
5 Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:25:33 18,05
6 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 00:25:49 19,01
7 Edvin Selin FK Göingarna 00:25:53 19,25
8 Albin Weiden Skåneslättens OL 00:26:01 19,72
9 Isak Hagberg Kalmar OK 00:27:03 23,44
10 Arvid Aronsson Göteborg-Majorna OK 00:27:05 23,56
11 Isak Olsson OK Orion 00:27:07 23,68
12 Hugo Unosson Kalmar OK 00:27:26 24,81
13 Anton Gunnarsson Bredaryds SOK 00:27:42 25,77
14 Erik Åkesson Växjö OK 00:27:52 26,37
15 Albin Persson Halmstad OK 00:27:54 26,49
17 Simon Fogelström Torsås OK 00:28:54 30,08
18 David Almén Vänersborgs SK 00:29:32 32,36
19 Mattias Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:29:43 33,02
20 Filip Håkansson OK Orion 00:29:47 33,26
22 Willy Fjällborg Stenungsunds OK 00:30:04 34,28
23 Erik Ling IK Hakarpspojkarna 00:30:25 35,53
24 Arvid Blomster Ronneby OK 00:30:44 36,67
25 Erik Johansson FK Boken 00:31:16 38,59
26 Anton Kastrup Sävedalens AIK 00:31:30 39,43
28 Gabriel Öhgren Sävedalens AIK 00:31:34 39,67
29 Jakob Moberg OK Löftan 00:31:41 40,08
29 Agust Kronkvist Örkelljunga FK 00:31:41 40,08
31 Alfred Erdelius IF Rigor 00:32:10 41,82
32 Emil Jägstedt Halmstad OK 00:32:18 42,30
33 Albin Hjellström IK Hakarpspojkarna 00:33:15 45,71
34 Ludvig Carlbom Ulricehamns OK 00:33:36 46,97
35 Arvid Kronmar Karlskrona SOK 00:33:52 47,93
36 Loke Hedberg Lunds OK 00:36:23 56,97
37 Klas Ljungqvist Lunds OK 00:40:42 72,48
38 Erik Thoresson Andrarums IF 00:40:44 72,60
39 Alfred Östergren Alvesta SOK 00:40:46 72,72
40 Brian Ahlm Andrarums IF 00:40:54 73,20
41 Zacharias Åkerlund Stigmännen Karlshamns OK 00:42:53 80,33
42 Ivar Helmersson Hässleholms OK 00:45:58 91,40
43 Erik Johansson OK Alehof 00:47:14 95,95
44 Anton Törnqvist Karlskrona SOK 00:47:19 96,25
45 Edvin Sahlin OK Löftan 00:57:25 132,54
46 Oleksii Zhelobkov Karlskrona SOK 01:03:57 156,02
Samuel Böke OK Skogshjortarna
Conny Berggren Karlskrona SOK
Maxim Omelchenko OK Orion

Annonser

Bagheera